اخبار

تعداد حجاج امسال به ۱٫۸ میلیون نفر رسید پرشین طب

تعداد حجاج امسال به ۱٫۸ میلیون نفر رسید پرشین طب

اداره کل آمار عربستان سعودی اعلام کرد که تعداد حجاج امسال به ۱.۸ میلیون نفر رسید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، توفیق الربیعه، وزیر حج و عمره سعودی سه‌شنبه ۶ تیر اعلام کرد که تعداد حجاج از بیش از ۱۵۰ کشور به یک میلیون و ۸۴۵ هزار و ۴۵ نفر رسیده است.

الربیعه در نشست خبری خود از موفقیت طرح صعود حجاج به مشعر عرفات و تکمیل حضور آنها در ساعت ۱۰ صبح سه‌شنبه خبر داد که میزان پیروی حجاج از روند جابجایی و حرکت کاروان‌ها را به ۹۸ درصد رساند.

وزیر حج و عمره سعودی در این نشست خبری افزود: «در رابطه با فناوری‌های هوشمند، خدمات کارت هوشمند حجاج را توسعه و گسترش داده‌ایم که از طریق آن، حجاج می‌توانند به مکان‌های خود در داخل اماکن مقدس حج دسترسی داشته باشند.»

شایان ذکر است که اداره کل آمار سعودی، تعداد حجاج خارج از سعودی و کشورهای عربی را ۳۴۶ هزار و ۲۱۴ نفر (۲۱ درصد) اعلام کرد.

حجاج کشورهای آسیایی به جز کشورهای عربی به ۱۰۵۶۳۱۷ نفر، تعداد حجاج کشورهای آفریقایی به جز کشورهای عربی به ۲۲۱۸۶۳ نفر و حجاج از اروپا، آمریکا، استرالیا و سایر کشورهای طبقه‌بندی نشده به ۳۶۵۲۱ نفر رسید.

توزیع ورود حجاج از خارج سعودی به این شکل بود که (۱۵۹۳۲۷۱) نفر از حجاج از طریق گذرگاه‌های هوایی، (۶۰۸۱۳) نفر از طریق گذرگاه‌های زمینی و (۶۸۳۱) نفر از طریق بنادر دریایی وارد سعودی شدند.

اداره کل آمار تاکید کرد که تعداد کشورهای بهره‌مند از طرح «راه مکه» به ۷ کشور و تعداد استفاده‌کنندگان از این طرح به (۲۴۲۲۷۲) نفر از حجاج زن و مرد رسیده است.

مراحل سفر تمامی حجاج بهره‌مند از این طرح، پس از بررسی شروط بهداشتی لازم، تکمیل و چمدان‌های آنها مستقیماً از کشورهایشان به محل اقامت آنها منتقل شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا