اخبار پزشکی

تعرفه حق بیمه سلامت در سال ۱۴۰۲ ابلاغ شد اخبار سلامت

تعرفه حق بیمه سلامت در سال ۱۴۰۲ ابلاغ شد اخبار سلامت

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران، از ابلاغ تعرفه حق بیمه و ضوابط پوشش بیمه سلامت ایران در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حنان حاج محمودی، در خصوص ابلاغ تعرفه حق بیمه و برخی ضوابط پوشش بیمه در سال ۱۴۰۲ گفت: حق سرانه پوشش بیمه درمانی در سال ۱۴۰۲ معادل مبلغ یک میلیون و یکصد و نود و شش هزار ریال به ازا هر نفر در ماه و چهارده میلیون و سیصد و پنجاه و دو هزار ریال در سال تعیین می‌گردد. حق بیمه افراد تبعی ۲ معادل حق بیمه سرانه مصوب خواهد بود.

مدیر کل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: شمول افراد تبعی ۱ و ۲ بر اساس ضوابط و مقررات مندرج در شیوه نامه صندوق بیمه کارکنان دولت و سایر اقشار خواهد بود.

وی با بیان اینکه نحوه محاسبه حق بیمه دستگاه‌های اجرایی همانند سنوات قبل و بر پایه پرداخت سهم دولت از سوی خزانه برای این مؤسسات خواهد بود تصریح کرد: سهم بیمه شده بازنشستگان کشوری معادل ۱.۷ درصد حقوق محاسبه می‌گردد و سهم دولت و بیمه گزار این گروه در اعتبار مندرج در قانون بودجه در ردیف‌های مربوطه خواهد بود.

حاج محمودی ادامه داد: دستگاه‌هایی که گروهی از بیمه شدگان آن تحت پوشش صندوق کشوری و گروهی تحت پوشش سایر صندوق‌های بازنشستگی می‌باشند، می‌بایست در دو مؤسسه مجزا نسبت به ارسال فایل و پرداخت حق بیمه اقدام نمایند، لذا مسئولیت شناسایی و طبقه بندی مؤسسات، به عهده ادارات کل استانی می‌باشد. ضمن اینکه واریز مستقیم حق بیمه بازنشستگان و موظفین تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری به حساب سازمان، در حال پیگیری است.

وی تاکید کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ زوجین شاغل، بازنشسته و وظیفه بگیر، هر دو مشمول پرداخت حق بیمه درمان بر اساس ضوابط سازمان بوده و حق بیمه کسر شده از زوجین طی سنوات قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق قابل استرداد نمی‌باشد. ادارات کل استانی می‌بایست نسبت به شناسایی و پیگیری ارسال حق بیمه این گروه از بیمه شدگان اقدام لازم را بعمل آورند.

مدیر کل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پوشش بیمه فرزندان کارکنان دولت که مبتلا به بیماری‌های خاص و نادر می‌باشند، تا زمان اشتغال بکار یا ازدواج بصورت تبعی ۱ استمرار می‌یابد.

حاج محمودی گفت: ساکنین شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر که بر اساس آخرین تقسیمات مصوب وزارت کشور، طی سنوات مختلف به بالاتر از ۲۰ هزار نفر رسیده‌اند، همچنین روستاهایی که به شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر ملحق شده‌اند، تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار می‌گیرند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا