سلامتسلامت بانوان

تفکرات غلط زنان در خصوص سلامت قلب‌شان!

تفکرات غلط زنان

تفکرات غلط زنان در خصوص سلامت قلب‌شان!

خیلی افراد تصور می کنند که مراقب سلامت قلبشان هستند، اما در واقع اشتباه می کنند و کارهای ضروری را برای داشتن قلب سالم انجام نمی دهند. خصوصا زنان با یکسری لجبازی ها و اینکه انها همه موارد سلامت قلب را می دانند به تنهایی و بدون مشورت با افراد صاحب نظر، خود را روز به روز به نابودی قلب می کشانند. ما می خواهیم چند باور و تفکر غلط را که در میان زنان بسیار شایع است را بازگو کنیم که شاید کمکی به شما عزیزان کرده باشیم.

١- خودم ” می دانم ” چه زمانی باید فشار خون خود را اندازه بگیرم

بسیار خوب است که شما بدنتان را بشناسید ، اما این موضوع به تنهایی کافی نیست . بر اساس تجربه پاملا کیو یانگ، زنان زمانی برای فشار خون مراجعه می کنند ، که احساس سر گیجه دارند و خودشان می گویند ” ما احساس میکنیم فشار خونمان بالاست ” در صورتی که پرفشاری خون و کلسترول بالا ، از بیماریهای خاموش هستند .

راه حل : فشار خون ، قند خون و کلسترول خود را به طور منظم زیر نظر پزشک ،آزمایش کنید . این آزمایشها میتوانند ازخطرات احتمالی جلوگیری کنند .

٢- قرار دادن یک دوچرخه ثابت در منزل

داشتن دوچرخه ثابت و تردمیل در منزل، بسیار خوب است . اما به شرطی که به صورت منظم از آنها استفاده شود ، که بیشتر زنان این کار را انجام نمی دهند. آنها عجولانه تصمیم گیری می کنند و ورزشی را انتخاب میکنند که نه تنها طبیعی و راحت نیست ، ضمناً هیچ هیجان و تفریحی هم به همراه ندارد . بنابراین بعد ازیک شروع مشتاقانه ، به سرعت این ورزش فراموش می شود .

راه حل : ورزش و فعالیت جسمانی  را انتخاب کنید که مورد علاقه تان باشد و بتوانید به صورت منظم آن را انجام دهید ، مانند پیاده روی و یا دویدن با دوستانتان .

٣- کشیدن سیگار جهت پایین نگاه داشتن وزن

کنترل وزن برای سلامت قلب بسیار مفید است ، اما کشیدن سیگار جهت کنترل وزن ، بسیار مضر است . زیرا سیگار خطر درجه یک در بیماریهای قلبی و عروقی محسوب می شود .

راه حل : وزن خود را با رژیم و ورزش کنترل کنید . به گفته کیو یانگ اصلاً روی سیگار حساب نکنید ، در نهایت نیکوتین مضر است .

٤- آشنا نبودن با علائم هشداردهنده بیماریهای قلبی

حمله قلبی در زنان با حمله قلبی در مردان متفاوت است . زنان منتظر درد قفسه سینه شدید هستند ، به همین دلیل سایر علائم را نادیده می گیرند .

راه حل : اگر دچار حالت تهوع ، درد شکمی ، تنگی نفس و یا سایر علائم آزار دهنده که برای شما غیر عادی بود ، شدید ، حتماً با پزشک مشورت کنید .

٥- برخی زنان بر این باورند که هورمون تراپی دوران یائسگی ، برای قلب مضر است

برخی زنان در دوران یائسگی ، دچار گُر گرفتگی و اختلال در خواب می شوند . هورمون تراپی جلوی بیماری قلبی را نمیگیرد ، اما به این معنی نیست ، که از هورمون استفاده نکنید . برای بیشتر زنان ٥٠ سال به بالا، خوردن هورمون راهکار درستی است .

راه حل : اگر برای علائم آزاردهنده یائسگی باید هورمون تراپی کنید ، سعی کنید ازپایین ترین دوز این دارو استفاده کنید .

٦- برخی زنان بر این باورند که ، با زایمان مشکلات سلامتی در بدنشان پایان می یابد

زمانی که زنان بچه خود را به دنیا می آورند ، دیگر جنینی در بدنشان نیست ، اما هنوز قلب و سایر اعضاء هستند . اگر در حین بارداری مبتلا به دیابت بارداری ، فشار خون بالای ناشی از بارداری و یا پری اکلامپسیا ( بیماری دوران بارداری که بر اثر پر فشاری خون ، منجر به مرگ مادر و جنین می شود) هستید ، خطر بیماریهای قلبی پس از زایمان بسیار زیاد است .

راه حل : همیشه سوابق بیماریهای خود را با پزشکتان در میان بگذارید تا او ، با اطلاعات کافی بتواند تجویزهای درستی به شما ارائه دهد.

منبع : shafajoo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا