اخبار

تلاش ۳۰۰۰ شرکت چینی برای ساخت کارخانه‌های ۵G پرشین طب

تلاش ۳۰۰۰ شرکت چینی برای ساخت کارخانه‌های ۵G پرشین طب

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، یک برنامه راهبردی و کاری در زمینه توسعه “اینترنت صنعتی” منتشر کرده است که طبق این برنامه راهبردی، چین به بیش از ۳ هزار شرکت برای ساخت کارخانه‌های ۵G کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، یک برنامه  راهبردی و کاری در زمینه توسعه “اینترنت صنعتی” منتشر کرده است که در آن ۱۱ اقدام کلیدی و ۵۴ اقدام خاص در این بخش فهرست شده است.

در این برنامه کاری، نسخه ارتقا یافته پروژه ۵۱۲ «اینترنت ۵G+صنعتی» تدوین و پیاده‌سازی می‌شود که برای ارتقای یکپارچگی، نوآوری و توسعه «اینترنت ۵G+صنعتی» و بهبود پلتفرم مدیریت توسعه است. این برنامه، از نظر زیرساخت، حداقل ۳۰۰۰ شرکت را برای ساخت کارخانه‌های ۵G و ساخت کمتر از ۳۰۰ کارخانه ۵G و ایجاد ۳۰ معیار آزمایشی را کمک می‌کند ضمن آنکه نخستین دسته از فهرست کارخانه ۵G نیز منتشر خواهد شد.

این طرح همچنین با هدف ارتقای توسعه با کیفیت بالا شبکه‌های خارجی China Telecom، China Mobile و China Unicom برای اتصال شرکت‌ها و منابع پلتفرم ابری، خدمات‌رسانی به بیش از ۳۰۰۰ شرکت است. هدف از شتاب بخشیدن به تحول و توسعه شبکه‌های داخلی شرکت‌ها در صنایع کلیدی، حمایت از ساخت شبکه‌های خصوصی ۵G در شرکت‌های معدنی و ارتقای شبکه‌ها در مناطق صنعتی شیمیایی است.

چین با ورود شبکه ۵G به خط سریع توسعه نوآوری، کاربرد “اینترنت صنعتی ۵G+” را ترویج می‌کند.

براساس کنفرانس مطبوعاتی اقتصاد دیجیتال ۲۰۲۳ در روز چهارشنبه، چین تا پایان ماه آوریل ۲٫۷۳ میلیون ایستگاه پایه ۵G ساخته است که شبکه‌های ۵G همه شهرها را پوشش می‌دهد و تعداد کاربران تلفن همراه مجهز به ۵G به ۶۳۴ میلیون رسیده است.

اینترنت صنعتی به طور کامل در ۴۵ بخش عمده در اقتصاد ملی با مقیاس صنعتی بیش از ۱٫۲ تریلیون یوان (حدود ۱۶۶٫۹ میلیارد دلار) ادغام شده است. بر اساس کنفرانس مطبوعاتی، «اینترنت ۵G+صنعتی» در هزاران صنعت اعمال شده و به حلقه‌های اصلی تولید گسترش یافته است. این کشور همچنین به اینترنت نسل بعدی و سایر زمینه‌های مرزی چشم دوخته است و به طور جامع، تحقیق و توسعه فناوری ارتباطات نسل ششم (۶G) را پیش می‌برد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا