دانستنی های پزشکی

تولید صفحه خورشیدی اوریگامی سریع و سبک پزشکی علم وپیشرفت

تولید صفحه خورشیدی اوریگامی سریع و سبک پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، پیشرفت‌های مهمی در طراحی و مهندسی ایجاد شده تا تولید صفحات خورشیدی سبک ساده تر شود. تکنیک‌های اوریگامی در خانه‌های فضایی، کشتی‌های بزرگ، بطری‌های آب تا مبلمان کمپینگ استفاده شده‌اند و حالا این فناوری به کمک صنعت بسته بندی آمده است.

 استارت‌آپ Sego Innovations در یوتای آمریکا اکنون از اوریگامی برای تسهیل بسته‌بندی‌ترین شارژر خورشیدی استفاده می‌کند. پنل مستقل ابداعی این شرکت در عرض یک ثانیه به یک هشتم اندازه اصلی می‌رسد. می توانید آن را در یک کوله پشتی یا چمدان قرار دهید و به برق تجدید خارج از شبکه در هر جایی دسترسی داشته باشید.

ناسا از اوریگامی در مجموعه وسیعی از طرح‌ها از آینه های جیمز وب گرفته تا ربات های کوچک و قابل استقرار تا ساخت تلسکوپ استفاده کرده است. در سال ۲۰۱۳، آژانس فضایی آمریکا با محققان دانشگاه بریگهام یانگ در طراحی یک صفحه خورشیدی نصب شده بر روی موشک همکاری کرد که می‌تواند برای پرتاب فشرده شود و یک بار در فضا تا ۱۰ برابر اندازه اصلی خود گسترش یابد. تحقیقات مداوم به موفقیت طرح‌های دیگری از جمله تولید یک سپر ایمنی ضد گلوله برای پلیس منجر شده است.

پانل خورشیدی مذکور طوری طراحی شده که به صورت یک مربع ۱۹ سانتی‌متری با ضخامت بیش از ۲٫۵ سانتی‌متر قرار می‌گیرد و با یک کشش ساده با دو دست به شکل یک صفحه نازک و شش ضلعی باز می‌شود. این محصول در برابر گرد و خاک و نفوذ آب مقاوم است.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا