اخبار

تولید ۷۰ میلیون قوطی شیرخشک تا پایان سال/ مشکلی در تأمین شیرخشک نداریم پرشین طب

تولید ۷۰ میلیون قوطی شیرخشک تا پایان سال/ مشکلی در تأمین شیرخشک نداریم پرشین طب

سخنگوی وزارت بهداشت از تولید ۷۰ میلیون قوطی شیر خشک تا پایان سال در کشور خبر داد و گفت: مشکلی از لحاظ تأمین شیرخشک عادی (رگولار) در کشور وجود ندارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پدرام پاک‌آیین؛ سخنگوی وزارت بهداشت از تولید ۷۰ میلیون قوطی شیر خشک تا پایان سال در کشور خبر داد و اظهار کرد: تخصیص ارز ترجیحی به شیرخشک مورد نیاز برحسب تعداد قوطی تولیدی ادامه یافته و با توجه به اختلاف قیمت عرضه آن با بازار جهانی، نسبت به نظارت هوشمند بر زنجیره تأمین شیر خشک از کارخانه تا داروخانه اقدام می‌شود.

وی افزود: پنج شرکت پودر شیر مشهد، نستله ایران، بهداشت کار، نیکسان سلامت بهبود و شیر خشک نوزاد پگاه شهرکرد، تامین‌کننده شیر خشک عادی(رگولار) کشور هستند که برای تامین مواد اولیه این محصول ارز ترجیحی دریافت می‌کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت یادآور شد: تولیدکنندگان ارز موردنیاز را برای تأمین مواد اولیه به یورو و برحسب تعداد قوطی تولیدی دریافت می‌کنند.

دستیار وزیر بهداشت با بیان اینکه میزان تولید شیر خشک در سال ۱۴۰۲ حدود ۷۰ میلیون قوطی خواهد بود، افزود: تدابیر لازم برای تامین ارز مورد نیاز این میزان شیر خشک اندیشیده شده و در حال حاضر، همه شرکت‌ها با حداکثر ظرفیت به تولید مشغول هستند؛ بنابراین مشکلی از لحاظ تأمین شیر خشک عادی (رگولار) در کشور وجود ندارد.

پاک‌آیین اضافه کرد: مواد اولیه شیر خشک موجود در بازار با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه شده و با توجه اختلاف قیمت آن در بازار ایران با بازار جهانی، نظارت‌های سازمان غذا و دارو بر زنجیره تأمین هوشمندسازی و تشدید شده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا