دانستنی های پزشکی

توپی که همراهتان نفس می‌کشد تا آرامش پیدا کنید پزشکی علم وپیشرفت

توپی که همراهتان نفس می‌کشد تا آرامش پیدا کنید پزشکی علم وپیشرفت

توپی که همراهتان نفس می‌کشد تا آرامش پیدا کنید پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، تمرکز بر تنفس در حالت عادی ممکن است دشوار باشد، اما توپ تنفسی PAWS این مشکل را حل می‌کند.

نام این توپ مخفف عبارت «مصنوع فیزیکی برای حمایت از رفاه» است، این توپ به طور آزمایشی توسط الکس فارال، دانشجوی دکترای علوم کامپیوتر در دانشگاه باث بریتانیا ساخته شده است. این توپ به کاربران کمک می‌کند تا به طور متمرکز تنفس کنند.

برای استفاده از این توپ، حسگرهایی روی بدن کاربر نصب شده و الگوهای تنفسی وی را ردیابی می‌کند و این اطلاعات را از طریق یک رایانه سیم‌کشی شده به توپ منتقل می‌کنند. یک ابزار خاص در داخل توپ با پمپاژ هوا به داخل نسبت به داده های دریافتی از حسگر واکنش نشان می‌دهد و سپس به توپ اجازه می‌دهد تا حد لازم باد شود و سرعت و طول تنفس کاربر را به صورت آنی تکرار می‌کند.

این توپ با درک شیوه فیزیکی تنفس هر فرد، خودآگاهی و تعامل را افزایش می‌دهد و نتایج مثبتی را برای سلامت روان به همراه می آورد.

در استفاده آزمایشی از این توپ مشخص شد، ابزار مذکور به طور متوسط اضطراب را تا ۷۵ درصد کاهش می دهد. محققان برای تجاری سازی این توپ در حال ارتقای برخی قابلیت های آن هستند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا