اخبار پزشکی

تکمیل ۲۰۰۰ پروژه بهداشتی با اولویت مناطق محروم کشور اخبار سلامت

تکمیل ۲۰۰۰ پروژه بهداشتی با اولویت مناطق محروم کشور اخبار سلامت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، سیاست این وزارتخانه در دولت سیزدهم را توزیع عادلانه خدمات در کشور با اولویت مناطق محروم عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز رحیمی، در اجلاس معاونین بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به لزوم تقدم بخشی پیشگیری نسبت به درمان، از عزم دولت و وزارت بهداشت برای توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و ارتقا نظام شبکه خبر داد.

وی در ادامه سیاست وزارت بهداشت در دولت سیزدهم را توزیع عادلانه خدمات در سطح کشور با اولویت مناطق محروم نسبت به مناطق برخوردار و مناطق مرزی، روستایی و حاشیه شهرها نسبت به مناطق شهری عنوان کرد و افزود: بیش از ۲ هزار پروژه بهداشتی با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار تا پایان سال تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت از اجرای برنامه‌های متعددی در وزارت بهداشت باهدف ارتقا حوزه بهداشت خبر داد و گفت: طرح‌ها، برنامه‌ها و قرارگاه‌های تخصصی در وزارت بهداشت تشکیل‌شده است تا با سطح بهداشت جامعه ارتقا یافته و در میان‌مدت و بلندمدت هزینه‌های درمانی مردم کاهش یابد.

وی در ادامه گفت: رفع مشکلات بهداشت و درمان مناطق محروم در دستور کار دولت و وزارت بهداشت قرار دارد و شرایط ماندگاری منابع انسانی متخصص در مناطق کم برخوردار فراهم می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به پیگیری اخذ مجوز استخدامی و تبدیل وضعیت کادر بهداشت برای به‌کارگیری در پروژه‌های قابل بهره‌برداری و برای رفع کمبود ناشی از بازنشستگی کارکنان این حوزه در سازمان اداری و استخدامی کشور، کمبود نیرو در این حوزه را بسیار شدید عنوان کرد.

وی در پایان ضمن افتخارآمیز قلمداد کردن دستاوردهای نظام سلامت در بعد از انقلاب، بر لزوم امیدآفرینی در جامعه و تبیین عملکرد مسئولان دولت در خدمت‌رسانی به مردم تأکید کرد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا