دانستنی های پزشکی

جلسه مدیران غول‌های فناوری با قانونگذاران کنگره آمریکا برای تنظیم‌گری هوش‌مصنوعی پزشکی علم وپیشرفت

جلسه مدیران غول‌های فناوری با قانونگذاران کنگره آمریکا برای تنظیم‌گری هوش‌مصنوعی پزشکی علم وپیشرفت

جلسه مدیران غول‌های فناوری با قانونگذاران کنگره آمریکا برای تنظیم‌گری هوش‌مصنوعی پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا خواستار یک داور آمریکایی برای نظارت بر هوش مصنوعی شد. پس از او، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت  و دیگر مدیران عامل فناوری با قانونگذاران در کپیتال هیل برای بحث در مورد مقررات هوش مصنوعی ملاقات کردند.

قانونگذاران به دنبال راه هایی جهت کاهش خطرات فناوری نوظهور هستند که از زمان انتشار چت ربات چت جی پی تی رونق گرفته است.

ماسک گفت که برای اطمینان از استفاده ایمن هوش مصنوعی به مقرراتی نیاز است. اوبا مقایسه آن با ورزش به خبرنگاران گفت: برای ما داشتن یک داور مهم است. این میلیاردر که همچنین مالک پلتفرم رسانه اجتماعی ایکس است، افزود که یک تنظیم کننده اطمینان می دهد که شرکت ها اقداماتی را انجام می دهند که ایمن و به نفع عموم باشد. ماسک در طول این نشست هوش مصنوعی را شمشیر دو لبه نامیده است.

زاکربرگ به کنگره گفت: «باید برای حمایت از نوآوری با هوش مصنوعی تعامل داشته باشد. این یک فناوری نوظهور است، ایجاد تعادل در اینجا مهم و دولت مسئول آن است.» وی افزود: «بهتر است که استانداردها توسط شرکت های آمریکایی تعیین شود که می توانند با دولت ما برای شکل دادن به این مدل ها در مورد مسائل مهم همکاری کنند.»

بیش از ۶۰ سناتور در این جلسه شرکت کردند. قانونگذاران گفتند که توافق جهانی در مورد نیاز به تنظیم دولتی هوش مصنوعی وجود دارد.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنای دموکرات، که این مجمع را سازماندهی کرد، پس از این جلسات به خبرنگاران گفت: «ما شروع به پرداختن به یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی نسل بعدی کرده‌ایم و امروز شروعی عالی برای آن داشتیم. ما هنوز راه زیادی در پیش داریم.»

سناتور جمهوری خواه تاد یانگ، یکی از میزبانان این مجمع، گفت که او معتقد است سنا به نقطه ای می رسد تا بعد از آن کمیته های صلاحیت قضایی روند بررسی قانون را به جریان بیندازند.

اما سناتور جمهوری خواه مایک راندز هشدار داد که کنگره برای اقدام به زمان نیاز دارد. قانونگذاران خواهان تدابیر امنیتی در برابر جعل عمیق مانند ویدئوهای جعلی، دخالت در انتخابات و حملات به زیرساخت های حیاتی هستند.

سایر شرکت‌کنندگان شامل جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت ، آرویند کریشنا مدیرعامل آی بی ام و بیل گیتس مدیر عامل سابق مایکروسافت بودند.

شومر بر لزوم تنظیم مقررات پیش از سال انتخابات عمومی۲۰۲۴ ایالات متحده، به ویژه در مورد جعل عمیق تاکید کرد. او گفت: «خیلی از کارها باید انجام شوند، اما برخی نسبت به دیگری باید در اولویت قرار گیردند.»

ماسک و گروهی از کارشناسان و مدیران هوش مصنوعی در ماه مارس(اسفند-فروردین) با اشاره به خطرات احتمالی برای جامعه، خواستار توقف ۲ ماهه توسعه سیستم‌های قدرتمندتر ازGPT-4  شدند.

رگولاتورها در سطح جهانی در تلاش هستند تا قوانینی را برای استفاده از هوش مصنوعی مولد ایجاد کنند، که می تواند متن ایجاد کند و تصاویری تولید کند که منشاء مصنوعی آنها تقریباً غیرقابل تشخیص است.

ادوبی، آی‌بی‌ام، انویدیا و ۵ شرکت دیگر روز سه‌شنبه، گفتند که تعهدات داوطلبانه دولت جو بایدن، در زمینه هوش مصنوعی را امضا کرده‌اند که به مراحلی مانند واترمارک کردن محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نیاز دارد. این تعهدات که در ماه ژوئیه (خرداد-تیر) با هدف اطمینان از عدم استفاده از قدرت هوش مصنوعی برای اهداف مخرب اعلام شد. گوگل، اپن ای آی و مایکروسافت در ماه جولای(تیر-مرداد) وارد این تعهد شدند. کاخ سفید همچنین روی یک فرمان اجرایی هوش مصنوعی نیز کار می کند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا