اخبار

حضور ۵۷۰۰ سازمان و شرکت صنعتی و دانش‌بنیان در هفتمین دوره آزمون بخش خصوصی پرشین طب

حضور ۵۷۰۰ سازمان و شرکت صنعتی و دانش‌بنیان در هفتمین دوره آزمون بخش خصوصی پرشین طب

حضور ۵۷۰۰ سازمان و شرکت صنعتی و دانش‌بنیان در هفتمین دوره آزمون بخش خصوصی پرشین طب

دبیر هفتمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی از آغاز ثبت‌نام هفتمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی، ویژه سازمان‌ها و شرکت‌های صنعتی، تجاری و دانش‌بنیان کشور از امروزبه مدت دو هفته خبر داد که بیش از ۵۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان در آن حضور دارند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسام‌الدین ثقفی؛ دبیر هفتمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی گفت: ثبت‌نام هفتمین آزمون استخدام بخش خصوصی برای بهره‌برداری از ۲۱ هزار موقعیت شغلی در بیش از ۵۷۰۰ سازمان و شرکت صنعتی، تجاری و دانش‌بنیان آغاز شد. این آزمون پاسخی مناسب به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شرکت‌ها، یعنی تأمین نیروی انسانی توانمند است و راهکاری برای حل معضل اشتغال در سطح جامعه و اختصاص کار شایسته به متقاضیان کار نیز محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار است بیش از ۵۷۰۰ سازمان و شرکت صنعتی، تجاری و دانش‌بنیان نیروی انسانی موردنیاز خود را از طریق این آزمون تامین کنند افزود: در این دوره از آزمون بیش از ۲۱ هزار موقعیت شغلی وجود دارد و گستردگی و تنوع شغل‌های موجود به کارجویان قدرت انتخاب بیشتری می‌دهد. داوطلبان می‌توانند برای مشاهده جزئیات بیشتر، دفترچه راهنمای هفتمین آزمون استخدام بخش خصوصی را از سایت آزمون دریافت کنند.

ثقفی با بیان این نکته که مهارت‌سنجی و مهارت‌محوری یکی از مهمترین اهداف این آزمون هست، افزود: یکی از دغدغه‌های مهم در این چندسال لزوم دسترسی افراد به آموزش برای بالابردن سطح مهارت‌های نرم و تخصصی هر فرد در سراسر ایران است و به همین جهت امکان دسترسی رایگان به بیش از ۴۵۰ ساعت آموزش مرتبط با شایستگی‌های لازم هر دسته شغلی در این دوره از آزمون فراهم شده است.

بنابر اطلاعیه رسمی دبیرخانه هفتمین آزمون استخدام بخش خصوصی، هفتمین آزمون استخدام بخش خصوصی در ۸ دسته شغلی و ۲۴۵ عنوان شغلی برگزار می‌شود که داوطلبان می‌توانند براساس تخصص، شایستگی، علاقه یا رشته دانشگاهی خود در یک یا دو دسته شغلی، از فرصت استخدام در یکی از ۵۷۰۰ سازمان و شرکت معتبر بخش خصوصی بهره‌مند شوند. دسته‌های شغلی عبارت‌اند از:

  • دسته بازاریابی و فروش شامل مشاغل صندوق‌دار و متصدی امور فروشگاهی، فروشنده، کارشناس فروش و ۱۸ شغل دیگر
  • دسته فناوری‌ اطلاعات شامل مشاغل اپراتور رایانه، کارشناس فناوری اطلاعات، پشتیبان سیستم‌های کامپیوتری و ۳۶ شغل دیگر
  • دسته فنی و اجرایی شامل مشاغل حفاظت فیزیکی و نگهبان، تکنسین فنی و تأسیسات، راننده خودرو و کامیونت و ۱۵ شغل دیگر
  • دسته کارشناسی و ارائه خدمات شامل مشاغل دستیار وکیل، کارشناس حقوقی، کارشناس کنترل کیفیت و ۲۰ شغل دیگر
  • دسته مالی، اداری و حقوقی شامل مشاغل کارمند اداری، متصدی امور بانکی، حسابدار و ۲۵ شغل دیگر
  • دسته مدیریتی شامل مشاغل مدیر اداری، مدیر اجرایی، مدیر منابع انسانی و ۲۸ شغل دیگر
  • دسته مهندسی شامل مشاغل مهندس عمران، مهندس برق، مهندس معماری و ۵۵ شغل دیگر
  • دسته هنر، رسانه و آموزش شامل مشاغل دبیری/معلمی، مشاور تحصیلی، مترجم/مدرس زبان انگلیسی و ۲۴ شغل دیگر

مطابق گزارش شبکه نوآوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در دوره قبلی آزمون استخدام بخش خصوصی حدود ۱۸ هزار نفر از سوی سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر دعوت به کار شده‌اند و بیش از ۸۸ درصد افراد دارای حداقل سه شایستگی در آزمون قبلی موفق شده‌اند.

لازم به ذکر است متقاضیان شرکت در هفتمین آزمون استخدام بخش خصوصی می‌توانند از طریق درگاه رسمی آزمون استخدام بخش خصوصی به نشانی www.inre.ir و یا دفاتر پیشخوان خدمات دولت حداکثر تا ۲۳ تیر ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا