اخبار

خدمات درمانی اوتیسم در مراکز دولتی رایگان شد پرشین طب

خدمات درمانی اوتیسم در مراکز دولتی رایگان شد پرشین طب

وزیر بهداشت از رایگان‌شدن خدمات درمانی بیماران مبتلا به اوتیسم در مراکز درمانی دولتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی در همایش انجمن اوتیسم ایران در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران اظهار کرد: بیماری اوتیسم برای خانواده این بیماران زحمت زیادی ایجاد می‌کند؛ وزارت بهداشت توجه ویژه‌ای به اوتیسم دارد و همکاران در شورای‌عالی بیمه سلامت تصویب کردند که درمان این بیماران در مراکز دولتی رایگان شود و ۱۰۰ درصد هزینه‌ها را در قالب صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در بخش دولتی تحت پوشش قرار دهند و اگر فردی در این زمینه تخلفی را مشاهده کرد به ما گزارش کند.

وی افزود: موضوع دیگر توانبخشی بیماران اوتیسم است که باید این خدمات را در اختیار بیماران قرار دهیم، همچنین مجمع خیّرین سلامت می‌تواند پل ارتباطی میان خیرین و بیماران باشد.

وی گفت: مردم ما در کار خیر پیش‌قدم هستند و مجمع خیرین سلامت در سال گذشته ۳۶۰۰ میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کرد و باید از ظرفیت خیرین استفاده کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: در حوزه سازمان اورژانس کشور نیز اقداماتی در حال انجام است و قرار است کدی اعلام شود تا در صورتی که فرد مبتلا به اوتیسم نیاز به آمبولانس پیدا کرد بتواند به‌سرعت خدمات را دریافت کند، باید درباره بیماران مبتلا به اوتیسم احساس مسئولیت کنیم.

طراحی کد ویژه بیماران اوتیسم در اورژانس

در ادامه جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: در سال‌های قبل مراجعاتی داشتیم که مربوط به خدمات اورژانسی افراد طیف اوتیسم بود و این امر سبب امضای تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه شد، از همان زمان سعی کردیم زیرساخت‌های این اقدام را فراهم کنیم و به‌دنبال آن اقدام به آموزش پرسنل خود در بخش‌های دیسپچ و عملیاتی کردیم.

وی افرود: باید آموزش‌هایی به خانواده افراد طیف اوتیسم داده شود که بدانند در تماس با اورژانس چگونه شرح‌حال دهند، در همین راستا کد ویژه تماس با اورژانس برای افراد طیف اوتیسم طراحی و تعریف شده است تا به‌محض این تماس و اعلام کد، ما متوجه شویم خدمت‌گیرنده یک فرد طیف اوتیسم است و زمان خدمت‌رسانی به بیماران کاهش یابد.

انتهای پیام/+

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا