اخبار

خط ۶ مترو تهران تکمیل می‌شود پرشین طب

خط ۶ مترو تهران تکمیل می‌شود پرشین طب

مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: در ادامه روند تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه‌های باقی‌مانده خط ۶ متروی تهران، افتتاح ۵.۵ کیلومتر مسیر تونلی و ۵ ایستگاه دیگر در دستور کار قرار دارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن هرمزی؛ مدیرعامل شرکت متروی تهران اظهار کرد: در ادامه روند تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه‌های باقی‌مانده خط ۶ متروی تهران، افتتاح ۵٫۵ کیلومتر مسیر تونلی و ۵ ایستگاه دیگر در دستور کار قرار دارد؛ این در حالی است که اسفندماه سال گذشته حدود ۱۰ کیلومتر مسیر تونلی و ۴ ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر (در تقاطع خطوط یک و ۶)، میدان حضرت ولیعصر(عج) (در تقاطع خطوط ۳ و ۶)، بوستان لاله و کارگر در خط ۶ به بهره‌برداری رسید.

هرمزی با اشاره به روند تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه‌های باقی‌مانده خط ۶ متروی تهران، در مورد افتتاحیه‌های پیش روی این خط اظهار کرد: خوشبختانه با تأمین منابع مالی لازم و تمرکز ویژه مدیریت شهری بر موضوع تکمیل حداکثری ایستگاه‌های باقی‌مانده خطوط موجود شبکه مترو تهران، زمینه افتتاح پروژه‌های متعددی در خط ۶ فراهم شده است.

وی تصریح کرد: غیر از افتتاح فاز نخست پایانه دولت‌آباد که امیدواریم امسال محقق شود و همچنین پست برق جنوبی خط ۶ به همراه ۱۲ ورودی جدید در این خط، در فاز نخست بهره‌برداری از ایستگاه‌های در حال تکمیل خط ۶، تلاش داریم تا ۵/۵ کیلومتر مسیر تونلی از ایستگاه شهید ستاری تا ایستگاه شهدای کن که مربوط به بخش شمالی این خط می‌شود را به بهره‌برداری برسانیم.

به گفته هرمزی، در این ۵/۵ کیلومتر مسیر، ۵ ایستگاه آیت‌الله کاشانی، شهر زیبا، شهران، کوهسار و شهدای کن تکمیل و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. ارزش این فاز از بهره‌برداری ایستگاه‌ها و مسیر تونلی خط ۶ مبلغی در حدود ۵ هزار میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به فاز دوم افتتاح ایستگاه‌های این خط در سال جاری گفت: اگر روند تأمین منابع مالی قابل قبول باشد، می‌توان در ادامه فرآیند تکمیل ایستگاه‌های خط ۶ شاهد بهره‌‌برداری از ۵ ایستگاه دیگر به نام‌های خراسان، شهدای هفدهم‌شهریور، سرباز، بهار شیراز و شهید نجات‌اللهی در اواخر سال ۱۴۰۲ باشیم تا عملاً اکثر قریب به اتفاق ایستگاه‌های خط ۶ در مدار استفاده شهروندان قرار گیرد.

براساس این گزارش، در حال حاضر خط ۶ متروی تهران در ۲۷ کیلومتر مسیر پیوسته و با ۱۷ ایستگاه در خدمت مردم قرار داشته و تکمیل آن تا رسیدن به ۴۲ کیلومتر مسیر و ۳۲ ایستگاه ادامه خواهد داشت. همچنین خط ۶ مترو از ایستگاه دولت‌آباد در جنوب شرق تهران آغاز و با گذر از زیر معابر مهم شهری، در انتها به ایستگاه شهدای کن در شمال غرب پایتخت می‌رسد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا