اخبار

درخواست اعاده دادرسی محمدقبادلو پذیرفته شد پرشین طب

درخواست اعاده دادرسی محمدقبادلو پذیرفته شد پرشین طب

درخواست اعاده دادرسی محمدقبادلو پذیرفته شد پرشین طب

درخواست اعاده دادرسی وکیل محمد قبادلو یکی از محکومان اغتشاشات پاییز سال گذشته، با ارائه گواهی جدیدالتحصیل از پزشکی قانونی، در دیوان عالی کشور پذیرفته شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی دیوان عالی کشور اعلام کرد: «درخواست اعاده دادرسی وکیل محمدقبادلو در تعاقب صدور رأی قطعی و به دلیل  ارائه گواهی جدید التحصیل از پزشکی قانونی، در دیوان عالی کشور پذیرفته شده است. این گواهی که از سوی پزشک متخصص اعصاب و روان اداره پزشکی قانونی شهرستان تهران در تاریخ ۱۴۰۲/۴/۰۷ و پس از صدور حکم قطعی صادر شده است به وجود اختلالات دوقطبی و تکانش گری و انجام رفتارهای خطرناک محکومٌ علیه اشاره دارد و این موضوع را مستلزم معاینه و بررسی مجدد دانسته است.

لذا با وصف اینکه هرگاه پس از صدور حکم قطعی واقعه جدیدی حادث و یا ظاهر یا ادله جدیدی ارائه شود که موجبات بی گناهی یا عدم تقصیر محکومٌ علیه باشد، جهتی از جهات اعاده دادرسی تلقی می‌گردد، درخواست متقاضی با بند (ج) ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ انطباق دارد و در اجرای ماده ۴۷۶ قانون مرقوم با تجویز اعاده دادرسی رسیدگی مجدد را به دادگاه هم عرض صادرکننده حکم قطعی ارجاع می دهد. بدیهی است دادگاه بعدی پس از رسیدگی مطابق ماده ۴۸۰ قانون آئین دادرسی کیفری در صورتی که اعاده دادرسی را وارد تشخیص دهد، می‌تواند آن بخش که مورد اعاده قرار گرفته را نقض و رأی جدید صادر کند».

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا