دانستنی های پزشکی

دستکاری عمدی ایکس برای دیده‌نشدن مطالب نیویورک تایمز پزشکی علم وپیشرفت

دستکاری عمدی ایکس برای دیده‌نشدن مطالب نیویورک تایمز پزشکی علم وپیشرفت

دستکاری عمدی ایکس برای دیده‌نشدن مطالب نیویورک تایمز پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، پلتفرم ایکس که قبلا توییتر نامیده می شد، بار دیگر لینک‌ها به وب‌سایت‌های شخص ثالث را محدود می کند.

به گفته وبگاه سمافور، داده‌های شرکت ردیابی تعامل در رسانه های اجتماعی NewsWhip نشان می‌دهد که مشارکت در پست‌های عمومی مرتبط با وب‌سایت نیویورک تایمز از اواخر جولای(مرداد) به شدت کاهش یافته است. این به ظاهر یک موضوع منحصر به فرد برای نیویورک تایمز است زیرا سایر سازمان های خبری مانند سی ان ان، واشنگتن پست و بی بی سی شاهد کاهش مشابهی در تعامل نبوده اند.

بر اساس این گزارش، دسترسی نیویورک تایمز در فیسبوک و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی تغییر نکرده است. علاوه بر این، توییت‌های اخیر باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا که شامل لینک‌های نیویورک تایمز می‌شود، در مقایسه با دیگر توییت‌های او، تعامل کمتری داشت. به عنوان مثال، زمانی که اوباما مقالاتی در مورد هزینه های مراقبت های بهداشتی به اشتراک گذاشت، پست های او به کمتر از ۸۰۰هزار کاربر رسید(اکثر پست های او به حداقل ۱۰ میلیون کاربر می رسند).

در حالی که مشخص نیست دقیقاً چه چیزی باعث کاهش دسترسی کاربران می شود، این اولین باری نیست که ایکس متعلق به ایلان ماسک بر تعامل کاربران تأثیر می گذارد. در ماه آگوست(مرداد-شهریور) گزارش شد که ایکس لینک‌های ماستودون، بلواسکای، تردز، سابستک و البته نیویورک تایمز را دستکاری می‌کند تا بارگذاری آنها به میزان قابل توجهی کندتر شود. به نظر می‌رسید در آن زمان وب‌سایت‌های مطرحی که تحت تأثیر قرار گرفته‌اند، نام‌های بزرگی بودند که ماسک در گذشته به طور علنی به آنها حمله کرده بود.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا