اخبار

رایزنی برای واردات اتوبوس‌های سه‌کابین به تهران/ معطل پول دولت نمی‌مانیم پرشین طب

رایزنی برای واردات اتوبوس‌های سه‌کابین به تهران/ معطل پول دولت نمی‌مانیم پرشین طب

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: با توجه به مجوزی که از سوی دولت برای واردات صادر شده، در حال رایزنی‌ برای واردات اتوبوس‌های سه‌کابین هستیم تا موضوع عملیاتی شود Ø§Ù…ا هنوز نتیجه قطعی حاصل نشده است.

مهدی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره برنامه‌های شرکت واحد اتوبوسرانی در سال جدید اظهار کرد: Ø·Ø¨Ù‚ اطلاع‌رسانی قبلی، فعلا بناست طبق قراردادی که با عقاب افشان منعقد کرده‌ایم، ۱۰۰۰ Ø¯Ø³ØªÚ¯Ø§Ù‡ اتوبوس تک‌کابین تا خرداد ۱۴۰۳ دریافت کنیم که حداقل ۵۰۰ دستگاه آن در سال جاری خواهد بود.

وی ادامه داد: ۵۰۰  دستگاه اتوبوس دیگر نیز بر اساس دستور شهردار تهران تا پیش از مهرماه از مجموعه فعلی اتوبوسرانی، اورهال کنیم. تا پایان هفته دیگر توافقات مربوط به ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس با شرکت دیگری به سرانجام می‌رسد که ۶۰۰ دستگاه از آن، اتوبوس‌های دوکابین هستند. Ø¢Ù†Ú†Ù‡ تاکنون قطعی شده، سفارش با شرکت عقاب است که طبق زمان‌بندی تعیین شده پیش می‌رویم.

مدیرعامل Ø´Ø±Ú©Øª واحد اتوبوسرانی درباره اتوبوس‌های سه‌کابین نیز گفت: با توجه به مجوزی که از سوی دولت برای واردات صادر شده، در حال رایزنی‌ هستیم تا موضوع عملیاتی شود Ø§Ù…ا هنوز نتیجه قطعی حاصل نشده است. در حال حاضر تمام توان مدیریت شهری این است که از اعتبارات شهرداری هزینه شود و به محض اینکه اعتبارات دولتی ایجاد شد، از این ظرفیت نیز استفاده می‌کنیم اما معطل تخصیص پول از سوی دولت نمی‌شویم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۱۸۰۰ دستگاه اتوبوس فعال داریم، درباره اتوبوس‌های برقی نیز خاطرنشان کرد: قراردادی در رابطه با اتوبوس‌‌های برقی برای خط میدان جمهوری ـ میدان بهارستان منعقد و مبلغی هم از طریق اوراق مشارکت برای ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی واریز شده است و مقرر شده تا پایان شهریورماه گزارش مطالعات آن ارائه شود. 

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا