اخبار

رتبه ۱۵ ایران در حوزه هوش مصنوعی به استناد پایگاه‌های علمی بین‌المللی پرشین طب

رتبه ۱۵ ایران در حوزه هوش مصنوعی به استناد پایگاه‌های علمی بین‌المللی پرشین طب

دبیر اجرایی کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری گفت: رتبه ایران در اسکوپوس در حوزه هوش مصنوعی در منطقه اول و در دنیا ۱۵ است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عباس کریمی؛ معاون آموزشی دانشگاه آزاد واحد کرج دبیر اجرایی در نشست خبری کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی در رویداد عصر امید از راه‌اندازی شورای هوش مصنوعی کشور در معاونت علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد واحد کرج خبر داد و اظهار کرد: این شورا متشکل از متخصصان حوزه هوش مصنوعی است و در خصوص کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی می‌کند.

وی ادامه داد: به غیر از واحد کرج در ۷ واحد دانشگاه آزاد شامل رشت، قم، علوم و تحقیقات، مشهد، تهران مرکز، شهر قدس و خوراسگان دروس هوش مصنوعی با دو رویکرد هوش برای علم و علم برای هوش ارائه می‌شود.

کریمی، بازنگری رشته‌های تحصیلی را از برنامه‌های این دانشگاه ذکر کرد و گفت: دروس ریاضی ۱ و فیزیک ۱ که جزو رشته‌های فنی و مهندسی محسوب می‌شود ۳۰ درصد از سرفصل‌های این دروس تغییر کرده است.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد واحد کرج گفت: از ارائه درس هوش مصنوعی در رشته‌های عمران، مکانیک، کشاورزی، میکروبیولوژی، صنایع، کامپیوتر خبر داد و گفت: در مقاطع کارشناسی ارشد ۶ واحد درس هوش مصنوعی ارائه می‌شود.

وی افزود: در آخرین جلسه هوش مصنوعی این درس برای رشته‌های برق مصوب شد، حسابداری، حقوق و تربیت‌بدنی ارائه می‌شود ضمن آنکه ۱۵ واحد درسی با رویکردهای هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود.

کریمی ادامه داد: در خصوص برگزاری اولین المپیاد هوش مصنوعی با مشارکت وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد واحد کرج، معاونت فنی و مهندسی و باشگاه دانش پژوهان دانشگاه آزاد در سطح دانش‌آموزی برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به رتبه ایران در هوش مصنوعی در پایگاه‌های استنادی جهان گفت: در شاخص تولیدات علم، پایگاه لایدن جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی را در بین ۱۲۷۲ دانشگاه، رتبه ۲۰۱ را اختصاص داده است. رتبه دانشگاه تهران در این حوزه ۲۰۵ و صنعتی امیرکبیر ۴۰۱ اعلام شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: رتبه ایران در اسکوپوس در حوزه هوش مصنوعی در منطقه اول و در دنیا ۱۵ ذکر کرده است.

وی اضافه کرد: این رتبه‌ها براساس تولید مقالات است و در حوزه صنعت و سخت ایران جایگاه مناسبی ندارد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا