دانستنی های پزشکی

رخنه هکرها به اطلاعات ۲۳۷هزار کارمند دولت آمریکا پزشکی علم وپیشرفت

رخنه هکرها به اطلاعات ۲۳۷هزار کارمند دولت آمریکا پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت فارس به نقل از رویترز، منابع مطلع در روز جمعه گفتند که اطلاعات شخصی ۲۳۷هزار کارمند فعلی و سابق دولت فدرال در وزارت حمل و نقل ایالات متحده افشا شده است.

این وزارت روز جمعه در ایمیلی به کنگره اطلاع داد که تحقیقات اولیه خود در مورد این مورد از نشت اطلاعات را یافته است.

وزارت حمل و نقل در بیانیه ای به رویترز گفت که این نقض هیچ سیستم ایمنی حمل و نقل را تحت تأثیر قرار نداده است. گفته نشد چه کسی ممکن است مسئول این هک باشد.

کارمندان و آژانس های فدرال در گذشته هم هدف هکرها بوده اند. دو نقض در دفتر مدیریت پرسنل ایالات متحده در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ اطلاعات حساس بیش از ۲۲ میلیون نفر از جمله ۴٫۲ میلیون کارمند و داده‌های اثر انگشت ۵٫۶ میلیون نفر از این افراد را به خطر انداخت.

پیش از این هکرها با استفاده از نرم‌افزار سولارویندز و مایکروسافت به شبکه‌های طبقه‌بندی نشده وزارت دادگستری نفوذ و ایمیل‌های بخش‌های خزانه‌داری، بازرگانی و امنیت داخلی را مطالعه کردند.

این حادثه نمونه ای از حمله مجرمان سایبری بود که یک وزارت را هدف قرار دادند و  اکنون سؤالاتی را در مورد پروتکل های امنیت سایبری این کشور  ایجاد می کند. هکرها در ماه می ۲۰۲۱، بزرگترین خط لوله سوخت در ایالات متحده را هدف قرار دادند که باعث شد اپراتورها برای مدت کوتاهی آن را تعطیل کنند و باج چند میلیون دلاری را پرداخت کنند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا