اخبار پزشکی

رشد علمی رشته های پزشکی در کشور نباید متوقف شود اخبار سلامت

رشد علمی رشته های پزشکی در کشور نباید متوقف شود اخبار سلامت

رشد علمی رشته های پزشکی در کشور نباید متوقف شود

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران گفت: آن چیزی که اساس و بنیان کار جامعه پزشکی است و نباید فراموش شود، گسترش و رشد علمی رشته های پزشکی در کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رئیس زاده، روز سه شنبه در بیست و پنجمین کنگره اپتومتری که در سالن همایش ایران مال در حال برگزاری است، اصلی ترین کارهای انجمن‌های علمی پزشکی را برگزاری همایش‌های علمی دانست و افزود: تلاطم‌های اقتصادی و موضوعات دیگری از جمله تعرفه و امور معیشتی، همیشه هست و خواهد بود، چیزی نیست که فکر کنیم قبلاً نبوده و ما مبتلابه آن هستیم.

وی ادامه داد: تمام اعتبار و اهمیت جامعه پزشکی در کشور وابسته به کیفیت علمی و عملی کار است.

رئیس زاده افزود: اگر جامعه پزشکی به لحاظ کیفیت کار؛ موضوعات علمی؛ تعهدات اخلاقی وضعیت بسامانی نداشته باشند؛ در چشم مردم خیلی اعتباری نخواهیم داشت.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران گفت: اصل اساسی برای جامعه پزشکی حفظ کیفیت علمی و ارتقا روز به روز آن است به عبارتی ما در این زمینه از دنیا عقب نمانیم.

وی افزود: هرچند ما در زمینه‌هایی مانند تعرفه‌ها داریم تلاش می‌کنیم و وظیفه ما است؛ اما معلوم نیست به چه میزان توفیقاتی را به دست آوریم اما در حوزه علمی دست خود ما پزشکان است.

رئیس زاده ادامه داد: گسترش علمی و توسعه رشته و افزایش کیفیت و افزایش مهارت‌ها وابسته به انجمن‌های علمی است و در این زمینه سیاسیون؛ قانون گذاران و سیاستگذاران؛ خیلی نمی‌توانند ما را محدود کنند.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین وظایف انجمن‌های علمی؛ رصد وضعیت علمی در دنیا در رشته‌های خود؛ افزایش کیفیت کار و عقب نماندن از دستاوردهای علمی روز و همچنین ابداع و نوآوری و رفتن به سمت مرجعیت علمی است.

رئیس زاده بیان داشت: در خیلی از این زمینه‌ها به توفیقات خوبی دست یافتیم به عبارتی پزشکان ما نوآوری؛ ابداع و خلاقیت‌هایی داشتند و به همین دلیل در دنیا مطرح شدند.

وی، تعداد اعضای انجمن اپتومتری را حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: اعضای جوان و با تجربه در این انجمن عضو هستند.

رئیس زاده افزود: ترکیب جوان با انگیزه و علاقمند و استادان با تجربه و پیشکسوت می‌تواند کمک کند تا ما در دنیا در حوزه اپتومتری صاحب نام و نوآوری داشته باشیم و این موضوع دور از دسترس نیست.

وی، انجمن علمی اپتومتری ایران را یکی از انجمن‌های علمی خوب کشور دانست و گفت: انجمن اپتومتری از انجمن‌های فعال و پیگیر است.

بیست و پنجمین کنگره اپتومتری ایران از ۶ تا ۹ تیر ماه ۱۴۰۲ در سالن همایش ایران مال در حال برگزاری است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا