اخبار

رشد گروه‌های تروریستی در مرزهای کشور پرشین طب

رشد گروه‌های تروریستی در مرزهای کشور پرشین طب

رشد گروه‌های تروریستی در مرزهای کشور پرشین طب

فرمانده مرزبانی فراجا گفت:‌ رشد فزاینده گروه‌های تروریستی و حامیان رواج ناامنی در مرز باعث شده تا گاهی مرزبانان جمهوری اسلامی ایران متحمل تلفات و ضایعات شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار احمدعلی گودرزی در سخنرانی در نهمین نشست مسئولان مرزبانی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در قزاقستان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تمدنی کهن دارد، اظهار کرد: ایران با حدود ۸۷۵۵ کیلومتر مرز خشکی و آبی در پهنه ۱۶ استان مرزی با ۱۵ کشور دارای مرز مشترک خشکی و دریایی است.

وی ادامه داد: ساختار نوینی که برای نیروی مرزبانی در نظر گرفته شده و براساس آن مأموریت‌ها اجرا می‌شود، این ساختار نشأت گرفته از برنامه‌های توسعه کلان کشور و براساس وضعیت جغرافیایی، ژئوپولیتیک و ژئواکونومیک منطقه طراحی و تدوین شده است.

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور افزود: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران متشکل از گارد ساحلی و هنگ‌های مرزی، ثبات و امنیت خود را با قاطعیت رصد و برای ارتقای صلح و دوستی و مبارزه با هرگونه ناامنی با حضور مستمر در مرزهای آبی و خاکی بر اساس قوانین و معاهدات مرزی دو و چندجانبه با همسایگان، اقدام می‌کند.

گودرزی تصریح کرد: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران ضمن دفاع از تمامیت ارضی کشور، سعی و تلاش وافری دارند تا با در نظر گرفتن حقوق قانونی همسایگان در زمینه ارتقای روابط فی مابین در همه ابعاد از جمله ایجاد امنیت پایدار و توسعه اقتصادی در منطقه نقش سازنده و اثرگذاری را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه در این راستا با هماهنگی دیپلماتیک با مرزبانان کشورهای همسایه و تبادل نظر با هدف ارتقای همکاری‌های مشترک در دستورکار این نیرو قراردارد، گفت: در راستای بهبود و تسهیل رونق اقتصادی و اجرای معاهدات مرزی، حضور فعال مأموران مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در بازارچه‌ها و گذرگاه‌های مرزی برنامه‌ریزی شده است.

فرمانده مرزبانی فراجا ادامه داد:‌ رشد فزاینده گروه‌های تروریستی و حامیان رواج ناامنی در مرز باعث شده تا گاهی مرزبانان جمهوری اسلامی ایران متحمل تلفات و ضایعات شوند؛ بدون شک این گروه‌های تروریستی بدون پشتیبانی از جانب امپریالیسم جهانی قادر به ادامه حیات نخواهند بود. 

گودرزی بیان کرد: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که برای مقابله با تهدیدات تروریستی گزینه‌ای به‌جز همبستگی و همکاری در چارچوب منافع مشترک مبتنی بر عدالت وجود ندارد. امیدواریم که همه حکومت ها و کشورهای منطقه به خصوص سازمان همکاری شانگهای در راه مبارزه با تروریسم بین‌الملل، موادمخدر و قاچاق سلاح با جدیت و قدرت وارد عمل شوند؛ جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که در صف نخست مقابله با قاچاق مواد مخدر عمل می‌کند که بهره این اقدام شجاعانه را تقریبأ اکثر کشورهای جهان می‌برند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امپریالیسم جهانی تنش در مرزها را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: نماد مبارزه با تروریسم در کشور ایران و جهان، شهید والامقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که توانست در یک برنامه ریزی منسجم تروریست‌های داعش را در منطقه شکست دهد.

فرمانده مرزبانی فراجا گفت: امروز به جرأت می‌توان ادعا کرد که با وجود هجمه سنگین تبلیغاتی مبنی بر ناامن بودن مرزهای کشور با همت مرزبانان، دارای باثبات‌ترین مرزها هستیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا