اخبار پزشکی

رشد ۸۰ درصدی ساخت دارو در هلال احمر/ تمامی خطوط تولید فعال است اخبار سلامت

رشد ۸۰ درصدی ساخت دارو در هلال احمر/ تمامی خطوط تولید فعال است اخبار سلامت

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با تاکید بر این که تمامی خطوط تولید دارو در هلال احمر فعال است، از رشد حدود ۸۰ درصدی ساخت دارو در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به این که تمامی خطوط تولید دارو در هلال احمر فعال است، گفت: در سه ماه نخست سال جاری در حدود ۵۷ میلیون عدد انواع قرص، دارو و کپسول در داروسازی سها تولید شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی در حدود ۸۰ درصد داشته است.

وی افزود: سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در همکاری با سازمان غذا و دارو در تلاش است تا نیاز دارویی کشور را شناسایی و بر اساس آن اقدام به تولید دارو کند.

عسکری با اشاره به اهم داروهای تولید شده در هلال احمر ادامه داد: انواع قرص‌ها و کپسول‌های استومینوفن، ایبوپروفن، آسیفن، آزیتروماسین، پروفیل و فینوپروست امروز در داروسازی هلال احمر تولید می‌شود و با به کارگیری تمامی ظرفیت‌ها تلاش می‌شود تا نیاز جامعه در این حوزه برطرف شود.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی خاطرنشان کرد: در حوزه تولید شربت نیز تلاش‌های خوبی انجام شده و در همین رابطه امروز شربت‌های کتوتیفن، منیزیوم هیدروکساید، آلومینیوم و اپیوم نیز در جمعیت هلال احمر تولید می‌شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا