اخبار

رقابت بیش از یک میلیون داوطلب در کنکور تیرماه پرشین طب

رقابت بیش از یک میلیون داوطلب در کنکور تیرماه پرشین طب

معاون سازمان سنجش گفت: یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۳۶داوطلب در آزمون سراسری نام‌نویسی کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد، نوبت نخست نیز دی ماه سال گذشته برگزار شد.

سهم سوابق تحصیلی در دو نوبت کنکور ۱۴۰۲ در دی و تیر، ۴۰ درصد قطعی است که این سهم مربوط به نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم است همچنین ۶۰ درصد سهم نیز مربوط به نتایج کنکور است.

کنکور فقط از دروس تخصصی است و دروس عمومی در کنکور وجود ندارد و به امتحانات نهایی منتقل شده است و داوطلبان می‌توانند در صورت تمایل در هر دو نوبت کنکور شرکت کنند.

حسن مروتی؛ معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش  با اشاره به تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: سوابق تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود و داوطلبانی که سوابق تحصیلی ندارند یا سوابق آنها ناقص است یا نیاز به ترمیم دارند لازم است برای کسب سوابق تحصیلی مورد نظر برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند و مطابق اطلاعیه‌های وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

پیش از این وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌هایی اعلام کرده بود: داوطلبانی که متقاضی ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره هستند تا روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت برای دریافت کد سابقه تحصیلی فرصت دارند. داوطلبان باید به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک وزارت آموزش‌وپرورش به آدرس my.medu.ir مراجعه و پس از ثبت اطلاعات تحصیلی، کد سابقه تحصیلی (کد ۱۹ رقمی) را دریافت کند. لازم است دانش آموزان برای انتخاب واحد (درس) به مدارس محل تحصیل و فارغ‌التحصیلان به مدارس معرفی‌شده در پایگاه اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش استان مربوطه، مراجعه کنند.

پس از برگزاری نوبت دوم کنکور، کارنامه داوطلبان (نوبت‌های دی ماه و تیرماه)، که حاوی رتبه آنان است در مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته باشند، می‌توانند در مردادماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطابق با دفترچه راهنما، انتخاب رشته کنند.

سازمان سنجش اعلام کرده است: در نوبت دی ماه ۹۷۷ هزار و ۴۶۰ داوطلب و در نوبت تیرماه یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۳۶ داوطلب در آزمون سراسری نام‌نویسی کردند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا