دانستنی های پزشکی

رونق دهی به کسب‌وکار فناوران نانو با برگزاری رویداد نانواستارتاپ پزشکی علم وپیشرفت

رونق دهی به کسب‌وکار فناوران نانو با برگزاری رویداد نانواستارتاپ پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت ریاست جمهوری، با هدف حمایت و توسعه شرکت‌های فناور و نوآور در حوزه نانوفناوری، ستاد توسعه فناوری نانو با برگزاری رویداد «نانواستارتاپ» زمینه را برای رونق کسب و کارهای این حوزه فراهم می‌کند.

افرادی که در مرحله اول یازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو شرکت کرده‌اند، می‌توانند با ثبت ایده در ششمین دوره نانواستارتاپ، در عرصه رقابتی این حوزه شرکت کنند و در صورت پذیرفته شدن ضمن بهره‌مندی از حمایت‌های این برنامه، کسب و کار خود را توسعه دهند.

مخاطبان این دوره، تمامی شرکت‌کنندگان در مرحله اول یازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی هستند که درصدی بالاتر از صفر را در این آزمون کسب‌ کرده و دارای ایده نانویی و کاربردی هستند. با همین هدف، امکان ارائه ایده از طریق درگاه ثبت مشخصات تا ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۱ فراهم شده است.

نانواستارتاپ، برنامه حمایت از کسب و کارهای نانویی در ایران با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، به دنبال حمایت مادی و معنوی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعدی است که به دنبال کارآفرینی، راه‌اندازی استارتاپ و حل چالش‌های موجود در کشور هستند.

مرحله نخست یازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو به صورت مجازی در تابستان۱۴۰۱ برگزار شد. تمام افراد، اعم از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی که در این آزمون شرکت کرده و درصدی بالاتر از صفر را کسب کرده‌اند، به شرط ارائه ایده نانویی و کاربردی، مجاز به ثبت‌نام در ششمین دوره نانواستارت‌آپ هستند.

متقاضیان ورود به این برنامه می‌توانند با ارسال اطلاعات موردنیاز تا تاریخ ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۱ از طریق درگاه ثبت‌نام به نشانی در این فراخوان شرکت کرده و اطلاعات مربوط به طرح خود را ثبت کنند. این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

لازم به ذکر است بلوغ طرح‌های ارسالی باید در حد یک ایده فناورانه حداقل سطح آمادگی فناوری ۲ نمونه آزمایشگاهی یا نمونه اولیه ناقص باشد به‌طوری‌که همچنان نیاز به تحقیق‌وتوسعه برای ساخت محصول بهینه و عاری از نقص در طرح‌ها دیده شود.

شرکت‌کنندگان پس از تکمیل فرم ثبت‌نام و ارائه مستندات تکمیلی (منظور پروپوزال طرح است که پس از ثبت‌نام اولیه توسط دبیرخانه برای متقاضی ارسال می‌شود) در جلسات داوری شرکت می‌کنند. پیش از داوری، جلسات راهبری، مشاوره و آموزش تحت عنوان دوره پیش‌شتابدهی توسط مدرسان و مربیان دبیرخانه نانواستارتاپ برگزار می‌گردد تا متقاضیان با آمادگی بیشتری در جلسات داوری شرکت کنند. امکان اصلاح ایده و دریافت مشاوره در این دوره وجود دارد.

پذیرفته‌شدگان در جلسات داوری نهایی از حمایت‌های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در قالب برنامه نانواستارتاپ بهره‌مند خواهند شد.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا