دانستنی های پزشکی

رویکرد جدید کاخ سفید در مقابل خطرات هوش مصنوعی/ کارگران مورد مطالعه قرار می‌گیرند پزشکی علم وپیشرفت

رویکرد جدید کاخ سفید در مقابل خطرات هوش مصنوعی/ کارگران مورد مطالعه قرار می‌گیرند پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد که از کارگران در مورد نحوه نظارت کارفرمایان روی آن ها و استفاده از هوش مصنوعی جویا خواهد شد.

این نهاد گفت که سرمایه‌گذاری‌های فدرال را روی این فناوری اختصاص می‌دهد و انتظار دارد تا هوش مصنوعی ماهیت کار را تغییر دهد.

کاخ سفید اعلام کرده جلسه گفت و شنودی را با کارگران برگزار خواهد کرد تا تجربه آنها در استفاده کارفرمایان از فناوری های خودکار برای نظارت و ارزیابی را درک کند. این فراخوان شامل کارشناسان، پژوهشگران و سیاستگذاران خواهد بود.

میلیون‌ها کاربر اپلیکیشن‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی که می‌توانند تشخیص‌های پزشکی، نوشتن فیلمنامه، ایجاد خلاصه‌های قانونی و اشکال‌زدایی نرم‌افزاری کنند را امتحان کرده‌اند، از طرفی نگرانی‌های فزاینده در مورد نقض حریم خصوصی، منحرف شدن تصمیم‌گیری‌های شغلی و کلاهبرداری وجود دارد.

دولت آمریکا اعلام کرده که به عنوان بخشی از ارزیابی خود از این فناوری، گام‌های جدیدی را اعلام خواهد کرد، از جمله نقشه راه به‌روز شده برای سرمایه‌گذاری فدرال روی تحقیقات هوش مصنوعی و گزارش جدیدی از وزارت آموزش درباره نحوه تأثیرگذاری هوش مصنوعی روی آموزش، یادگیری و تحقیق.

اقدامات جدید پس از ملاقات جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور با مدیران ارشد شرکت‌های هوش مصنوعی، از جمله مایکروسافت و گوگل اعلام شده است. در این جلسه بر لزوم شفافیت بیشتر شرکت ها در مورد سیستم های هوش مصنوعی و اهمیت ارزیابی ایمنی چنین محصولاتی تمرکز شد.

کمی پس از اعلام نامزدی بایدن برای انتخاب مجدد، کمیته ملی جمهوری خواه ویدئویی تهیه کرد که در آن آینده ویرانی در دوره دوم ریاست جمهوری بایدن را نشان می داد که کاملاً با تصاویر هوش مصنوعی ساخته شده بود. انتظار می رود با گسترش فناوری هوش مصنوعی، چنین تبلیغات سیاسی رایج تر شوند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا