اخبار

زائران از ترددهای غیرضروری در خیابان‌های عرفات پرهیز کنند پرشین طب

زائران از ترددهای غیرضروری در خیابان‌های عرفات پرهیز کنند پرشین طب

زائران از ترددهای غیرضروری در خیابان‌های عرفات پرهیز کنند

رئیس ستاد عملیات حج تمتع به زائران توصیه کرد که از ترددهای غیرضروری در خیابان‌های عرفات پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ عملیات انتقال زائران ایرانی از مکه مکرمه به سرزمین عرفات بامداد امروز پایان یافت و ۷۷ هزار و ۵۴۱ زائر ایرانی شیعه و اهل سنت در چادرهای تعبیه شده در صحرای عرفات ساکن شدند. 

سرزمین عرفات و منا از نظر شرعی محدود است و امکان گسترش این محدوده جغرافیایی وجود ندارد؛ بنابراین با توجه به اینکه بیش از ۲ میلیون زائر در آن حضور پیدا می‌کنند، میانگین سرانه زائران در این سرزمین محدود است اما باید به این مسئله توجه داشته باشند که این شرایط برای همه یکسان است.

از روز گذشته به زائران توصیه شده در مدتی که در سرزمین عرفات و منا حضور دارند، کارت شناسایی خود در عربستان را در لباس احرام و بعد از آن، در جیب خود همراه داشته باشند تا در صورت حادثه، گرمازدگی، بیهوشی، گم شدن و سایر اتفاقات، نیروهای امدادی بتوانند به آنها در یافتن چادر کاروان کمک کنند.

همچنین اعلام شده که زائران تا حد امکان از چادرهای محل استراحت کاروان خود دور نشده و در صورت نیاز به خدمات پزشکی ترجیحاً از پزشک کاروان خود کمک بخواهند. در صورت محبوس شدن در ترافیک نیز، خونسردی خود را حفظ کنند زیرا رفتارهای مغایر با آن، علاوه بر دامن زدن به تشنجات با ایجاد اضطراب سبب مشکلات سلامتی برای آنها خواهد شد. به جای آن، اذکار مرتبط را زمزمه کرده و با آرام کردن دیگران، به مدیران فرصت دهید تا مشکلات عبور و مرور را برای شما و دیگران حل کنند.

امروز نیز غلامرضا رضایی رئیس ستاد عملیات حج تمتع در توصیه‌ای به زائران، از آنها خواست از تردد غیر ضروری تا پایان عملیات حمل و نقل ترددی در خیابان‌های عرفات پرهیز کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا