اخبار

زائران با معصومین (ع) ارتباط قلبی برقرار کنند+ فیلم پرشین طب

زائران با معصومین (ع) ارتباط قلبی برقرار کنند+ فیلم پرشین طب

حجت الاسلام ثمری گفت: خوب است آداب زیارت را آنگونه که در منابع دینی دستور داده اند انجام دهیم و با معصومین ارتباط قلبی برقرار کنیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ حجت الاسلام والمسلمین علی ثمری با بیان اینکه محبت، حقیقت و زیربنای دین و دین باوری است، اظهار کرد: بزرگان ما دین را در یک جمله خلاصه کرده‌اند و آن چیزی جز محبت نبوده و نیست، ملاک و معیار آن هم این است که خداوند به پیمغبر (ص) فرموده است: قُل إِن کُنتُم تُحِبّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعونی یُحبِبکُمُ اللَّه وَیَغفِر لَکُم ذُنوبَکُم وَاللَّهُ غَفورٌ رَحیمٌ.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهید دایره دین در وجود و مسیر زندگی‌تان جریان داشته باشد راهش ابراز محبت و حرکت در وادی محبت است و نشانه‌ای هم که برای این محبت قرار داده شده این است که در قرآن خطاب به پیغمبر (ص) آمده است: بگو اگر من و خدا را دوست دارید، راهش تبعیت و فرمانبرداری است.

 

حج تمتع , حج تمتع 402 , زائران ,

 

ثمری در ادامه گفت: زیارت یک نوع عهد و پیمان است؛ وقتی زائر مقابل مزرور قرار می‌گیرد با سلامی که به او می‌دهد، ارتباطی برقرار می‌کند و به نوعی با او عهد و پیمان می‌بندد و اعلام می‌دارد که من با شما و از شما هستم.

وی افزود: خوب است آداب زیارت را آنگونه که در منابع دینی دستور داده اند انجام دهیم و با معصومین ارتباط قلبی برقرار کنیم؛ امام جواد (ع) نیز فرموده اند آنچه مسیر را برای تحقق خواسته انسان در وصل به اولیاء خدا کوتاه و سهل الوصول می کند، حرکت قلبی و دلی است بنابراین در جوار هر امام معصومی که قرار گرفتید نوع سلام و عیار ارتباط‌‌مان با آنها، در ارتباط قلبی ما تأثیرگذار است.

انتهای پیام/

 

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا