اخبار

سؤالات امتحانات نهایی قبل از آزمون لو نمی‌رود پرشین طب

سؤالات امتحانات نهایی قبل از آزمون لو نمی‌رود پرشین طب

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش تأکید کرد: اطمینان خاطر می‌دهیم سؤالات قبل از آزمون لو نمی‌رود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم از امروز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه با درس تعلیمات دینی ۳ آغاز می‌شود و تا ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ ادامه دارد.

سهم سوابق تحصیلی در کنکور سال ۱۴۰۲ به صورت ۴۰ درصد قطعی و از نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم است.

از صبح امروز تصاویر، سؤالات امتحانات نهایی درس دینی البته ۱۰ دقیقه بعد از حضور دانش‌آموزان در حوزه‌های امتحان در فضای مجازی منتشر شد.

مسئولان وزارت آموزش و پرورش از داوطلبان شرکت‌کننده در امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۲ خواسته‌اند، گزارش تقلب و مشکلات احتمالی حوزه‌های آزمون همچون نور یا سرمایش نامناسب را از طریق صفحه اصلی شبکه شاد و واحد نظارت بر امتحانات نهایی اطلاع‌رسانی کنند.

با این حال مسئولان وزارت آموزش و پرورش معتقدند، انتشار سؤالات بعد از حضور دانش‌آموزان در حوزه‌های آزمون به معنای لو رفتن سؤالات نیست چون داوطلبان در حوزه‌های آزمون تحت مراقبت مشغول امتحان دادن هستند همچنین برای مقابله با کانال‌های سودجو،  آموزش و پرورش از ساعت ۸٫۳۰ دقیقه صبح به انتشار سؤالات امتحان اقدام می‌کند.

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره آغاز امتحانات نهایی و انتشار سؤالات درس دینی در برخی کانال‌های تلگرامی گفت: برخی کانال‌های سودجو به دنبال سوءاستفاده از داوطلبان هستند و حتی ادعا می‌کنند به ازای ارسال عکس از سوالات امتحانات نهایی، به افراد پول پرداخت خواهند کرد، از آنجایی که مدیریت فضای مجازی به دست ما نیست نمی‌توانیم فعالیت این کانال‌های مجازی را به صفر برسانیم.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه اطمینان خاطر می‌دهیم سؤالات قبل از آزمون لو نمی‌رود، بیان کرد: ممکن است هنگام حضور دانش‌آموزان در جلسه امتحان، تصاویر سؤالات منتشر شود که قطعاً با آن برخورد می‌کنیم اما ادعا نداریم این موضوع را به صفر برسانیم.

وی بیان کرد: حوزه‌های امتحانات نهایی مجهز به دوربین مدار بسته و راکت فلزیاب است اما باز هم ممکن است عده‌ای از داوطلبان با شیطنت به انتشار سؤالات اقدام کنند البته امکان  دسترسی به پاسخ‌ها وجود ندارد چون سؤالات امتحانات نهایی تشریحی است و دانش‌آموزان تحت نظارت مراقبان، امتحان می‌دهند بنابراین دریافت پاسخ‌ها بسیار دشوار است و اگر فردی به سؤالات دسترسی یابد، راهکارهایی را برای شناسایی داوطلبان خاطی بعد از آزمون داریم و در امتحانات نهایی دی ماه این اتفاق افتاد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا