دانستنی های پزشکی

ساخت یک سامانه پیشرفته خودرویی در دستور کار یک مجموعه خلاق پزشکی علم وپیشرفت

ساخت یک سامانه پیشرفته خودرویی در دستور کار یک مجموعه خلاق پزشکی علم وپیشرفت

ساخت یک سامانه پیشرفته خودرویی در دستور کار یک مجموعه خلاق پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، بر اساس آمار ارائه‌شده توسط سازمان‌های مرتبط در کشور، روزانه ۸۰۰ نفر در سوانح رانندگی جان خود را از دست می‌دهند و در این میان ضمن وارد آمدن خسارات مادی و معنوی به خانواده‌ها، سازمان‌های بیمه‌ای و شرکت‌های حوزه حمل‌ونقل و ترابری نیز متضرر می‌گردند. 

بر این اساس، کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر، طرحی کلان در قالب «طراحی و ساخت تجهیزات و سامانه رصد ، پایش و کنترل سوانح و خطاهای رانندگی» را در دستور کار خود قرار داد و ضمن طراحی و ساخت این تجهیزات و نرم‌افزارها  با کمک اساتید دانشگاه‌ها وهم‌افزایی آن‌ها این طرح کلان را برای بهره‌مندی از توان صنعت بیمه و حمایت‌های مادی و معنوی آن‌ها به دست‌اندرکاران صنعت بیمه عرضه نمود. 

نشست مشترکی بین پرویز کرمی، مدیرعامل کارخانه نوآوری آمپر و مدیران ارشد صنعت بیمه با حضور میثم عسگری، رئیس هیئت‌مدیره شرکت سامانه‌نگار حامی بیمه مرکزی (سنحاب)، مفید امینی، مدیرعامل بیمه معلم ، ابراهیم کاردگر، مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره شرکت بیمه ما به همراه مدیران ارشد این دو بیمه در محل کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر و با محوریت امکان سرمایه‌گذاری در ساخت تجهیزات و سامانه‌های پایش و کنترل سوانح و خطاهای رانندگی برگزار شد.

مدیران ارشد حوزه صنعت بیمه با توانمندی‌ها و دستاوردهای کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در حوزه صنعت بیمه و استارتاپ‌های اینشورتک حاضر در این کارخانه آشنا شدند.

در این نشست، پرویز کرمی مدیرعامل کارخانه نوآوری آمپر با اشاره به دستاوردها و توانمندی‌های مجموعه آمپر، از ورود یکی از استارتاپ‌های مستقر در شتاب‌دهنده‌های آمپر(شتاب‌دهنده آمپر چنج) و (آمپر درایو )به اکوسیستم صنعت بیمه و سامانه کمک‌راننده پیشرفته خبر داد و به معرفی زمینه‌ همکاری‌های مشترک با شرکت‌های بیمه پرداخت.

کرمی همچنین به پروژه‌های در دست اقدام کارخانه نوآوری آمپر در حوزه ساخت تجهیزات و سامانه‌های رصد و پایش سوانح و خطاهای رانندگی در کم کردن تصادفات از طریق به‌کارگیری این فناوری‌های هوشمند در خودروها، ارائه و بهره‌مندی از سامانه‌ها، سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای ایران ساخت به‌منظور پایش و کنترل، سوانح و خطاهای انسانی  (کمک‌راننده پیشرفته )که توسط استارتاپ های  حاضر در کارخانه نوآوری آمپر و میزان پیشرفت و توانمندی این پروژه‌ها  با بهره‌گیری از دانش فنی اساتید و دانشجویان و نیز همکاری‌های فنی تخصصی میان دانشگاه و مجموعه آمپر اشاره کرد. 
 
مدیران صنعت بیمه ضمن استقبال از فعالیت‌های مجموعه آمپر بر ادامه همکاری با استارتاپ های زیر مجموعه این کارخانه نوآوری تأکید کردند و با اشاره به اقداماتی که در حوزه صنعت آغازشده است، از نقش مؤثر شرکت‌های بیمه بر شناسایی نیازهای هر یک از مشتریان، کاهش پیچیدگی و ساده‌سازی عملیات با استفاده از راه‌حل‌های ابتکاری و به‌کارگیری فناوری‌های نوین و ارائه خدمات  بیمه‌ای در قالب پلتفرم گفتند.

شایسته یادآوری است کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در فضایی به وسعت  ۱۰هزار متر و در دو سوله مجزا هر سوله دوهزارمتربع و در سه حوزه حمل‌ونقل ، سلامت و سالمندی ، ای تی  ای اینترنت اشیا و هوش مصنوعی و بیمه با داشتن دفاتر و فضای کار اشتراکی و فب لب تخصصی به‌عنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو در حال فعالیت هست.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا