اخبار

سارقان خطرناک و هفت تیرکش تهران در دام پلیس آگاهی پرشین طب

سارقان خطرناک و هفت تیرکش تهران در دام پلیس آگاهی پرشین طب

سارقان خطرناک و هفت تیرکش تهران در دام پلیس آگاهی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارقان مسلح پلتفرم‌های فروش کالا خبر داد و گفت: متهمان با شناسایی طعمه‌های خود با تهدید سلاح گرم اموال‌شان را سرقت می‌کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران اظهار کرد: سی‌و‌یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، پرونده‌ای با موضوع سرقت مسلحانه یک دستگاه موتورسیکلت در منطقه دارآباد تهران، در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود: مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت، از طریق یکی از پلتفرم‌های فروش‌کالا، موتورسیکلت خود را برای فروش آگهی کرده بودم؛ فردی ناشناس تحت عنوان خریدار با من تماس گرفت و پس از توافق بر سر قیمت با این فرد جهت بازدید موتورسیکلت در محل کار خود در منطقه دارآباد قرار گذاشتم که در روز قرار ۲ مرد جوان حدودا ۳۰ ساله با مراجعه به محل کار من، درخواست بررسی فنی موتور را کردند اما به محض روشن کردن موتور، ناگهان با تهدید اسلحه کمری و شلیک یک تیر هوایی، سوار بر وسیله نقلیه‌ام شده و از محل گریختند؛ با موتور یکی از اهالی محل اقدام به تعقیب آنها کردیم اما زمانی که اقدام به تیراندازی مستقیم به سمت ما کردند، ترسیدیم و دیگر آنها را تعقیب نکرده در ادامه هم بلافاصله پلیس را در جریان سرقت قرار دادیم.

این مقام انتظامی ادامه داد: همزمان با آغاز تحقیقات و ثبت مشخصات موتورسیکلت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که موتورسیکلت مسروقه توسط گشت انتظامی شهر جدید پردیس و در حین انتقال به این شهر کشف و سرنشین آن نیز دستگیر شده‌اند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: بلافاصله با هماهنگی‌های قضایی و فرد دستگیر شده به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و پس از مواجهه حضوری با مالباخته (مالک موتورسیکلت) یکی از سارقان مسلح شناسایی شد و در بررسی سوابق وی، کارآگاهان پی بردند که وی یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت است که پیش از این در چندین نوبت دستگیر شده است.

نثاری متذکر شد: در ادامه با پی‌جویی‌های انتظامی، هویت و مخفیگاه متهم متواری در محدوده مهرآباد شهرستان دماوند شناسایی و مشخص شد که این فرد با همکاری همسرش یک باند ۳ نفره سرقت تشکیل داده‌اند.

این مقام انتظامی به دستگیری متهم دوم پرونده و همسرش در یک عملیات ضربتی اشاره کرد و گفت: با آغاز تحقیقات پلیسی از متهمان، کارآگاهان موفق به شناسایی چندین فقره سرقت مسلحانه دیگری شدند که در آنها اعضای این گروه سه نفره، پس از شناسایی طعمه‌های خود از طریق پلتفرم‌های فروش کالا بویژه در موضوع فروش موتورسیکلت و لپ‌تاپ، در پوشش خریدار به همین شیوه اقدام به سرقت کرده بودند.

نثاری به شناسایی چند تن از مالباختگان اشاره کرد و توضیح داد: یکی از مالباختگان پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی و شناسایی متهمان عنوان کرد، موتورسیکلتم را جهت فروش در یک سایت به فروش گذاشته بودم که سارقان به محل سکونتم در منطقه پاسداران مراجعه و با تهدید سلاح و تیراندازی هوایی اقدام به سرقت موتورسیکلت وی کرده بودند که با اعتراف متهمان به فروش موتورسیکلت در منطقه شمال شرق تهران، موتورسیکلت مسروقه کشف و خریدار اموال مسروقه دستگیر و موتورسیکلت نیز جهت سیر مراحل قانونی و تحویل به مالک به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از مالباختگان پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی متهم اول پرونده را به همراه همسر متهم دوم شناسایی کرد و گفت، لپ‌تاپ خود را به مبلغ ۵۰ میلیون تومان در یک سایت آگهی کرده که در پی تماس تلفنی و مراجعه حضوری یک خانم و آقای جوان جهت بازدید لپ‌تاپ در منزل بطور ناگهانی با تهدید سلاح گرم اقدام به سرقت لپ‌تاپ کرده و متواری شدند که در ادامه تحقیقات مشخص شد سارقین ، لپ‌تاپ مسروقه را به قیمت ۳۰ میلیون تومان به فروش رسانده‌اند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: در ادامه رسیدگی به پرونده جرایم این اعضای این باند ۳ نفره، کارآگاهان اداره یکم اطلاع پیدا کردند که متهمان به صورت انفرادی و یا دو نفره اقدام به کرایه خودرو دربستی در مسیر تهران به بومهن و یا بالعکس کرده‌اند و با تهدید رانندگان خودروها گوشی‌های تلفن همراه آنان را سرقت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از کلیه شکات و مالباختگانی که به این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی ـ پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا