اخبار

سردار رادان: از بالا بودن حوادث رانندگی ناراحت هستیم/ سال خوبی برای قاچاقچیان در حوزه دریا و خشکی نخواهد بود پرشین طب

سردار رادان: از بالا بودن حوادث رانندگی ناراحت هستیم/ سال خوبی برای قاچاقچیان در حوزه دریا و خشکی نخواهد بود پرشین طب

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: با توجه به نامگذاری سال و تمرکز روی رشد تولید، امسال سال خوبی برای قاچاقچیان در حوزه دریا و خشکی نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار سرتیپ احمدرضا رادان در حاشیه تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر اراذل یا اوباشی که بخواهد خود را به رخ مردم بکشد، به حکم قانون رخ او شکسته می‌شود و به شدت با این افراد برخورد می‌شود و استثنا در هیچ جای کشور از جمله کرمانشاه وجود ندارد.

وی عنوان کرد: با توجه به نامگذاری سال یکی از اقداماتی که می‌تواند به رشد تولید کمک کند مهار قاچاق یا کنترل کردن این پدیده زشت است.

رادان با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف در مهار قاچاق نقش دارند که یکی از این دستگاه‌ها نیروی انتظامی و مرزبانی است گفت: نامگذاری امسال به گونه‌ای انجام شده که در حوزه دریا و خشکی سال خوبی برای قاچاقچیان نباشد.

وی عنوان کرد: در جلسه‌ای با رئیس‌جمهور ایشان خواسته انقلابی را مطرح کردند که در طول یک برنامه عملیات، اقدام و سلسله روش‌هایی در تمام دستگاه ‌ای مسئول در حوزه تصادفات، راه و جاده انجام شود تا در طول یک برنامه شاهد کاهش ۵۰ درصدی جانباختگان ناشی از تصادفات باشیم و این هدف نیاز به الزامات و مقدماتی دارد که باید انجام شود.

رادان با بیان اینکه امروز بسیار ناراحت هستیم که حوادث راهنمایی و رانندگی در جاده و شهر جانباختگانی دارد و در شأن مردم نیست گفت: بخش اعظم دستیابی به این هدف به رعایت قوانین توسط خود مردم بستگی دارد و بخش دیگر الزامات باید در حوزه‌های مختلف از جمله هلال‌احمر، راه، اورژانس، پلیس و بیمارستان‌ها باید انجام شود.

وی با اشاره به اینکه باید به دنبال این باشیم که هزینه تخلف برای افرادی که خود را مقید به رعایت قوانین نمی‌دانند، افزایش یابد افزود: امروز تنها پنج تا شش درصد افراد در حوزه رانندگی قانون گریز هستند اما درصدد این هستند که اراده خود را بر ۹۵ درصد باقی مانده تحمیل کنند.

فرمانده انتظامی کشور با بیان اینکه در حوزه تروما و جابه‌جایی مصدومان نیز باید اتفاقات ویژه‌ای رخ دهد و رئیس جمهور نیز قول حمایت داده‌اند عنوان کرد: سهم همکاران ما در راهور از ۵۰ درصد هدف تعیین شده حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد است که بنا داریم این حوزه را فعال کنیم و این تعهد محقق شود.

وی افزود: براساس مقررات در زمان رسیدگی به تصادفات مشخص می‌شود چه کسی یا چه کسانی یا چه دستگاهی تقصیر داشته‌اند و یکی از این حوزه‌ها می‌تواند خودروساز باشد که به طور حتم چنانچه در بررسی سانحه تصادف به این برسیم که عدم ایمنی یا کمبود ایمنی سبب تصادف شده سهم و تقصیر خودروساز نیز در نظر گرفته می‌شود و باید خسارت پرداخت شود.

انتهای پیام/ن

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا