اخبار

سرطان پروستات بیماری شایع در مردان/ مردان بالای ۵۰ سال این آزمایش خون را انجام دهند پرشین طب

سرطان پروستات بیماری شایع در مردان/ مردان بالای ۵۰ سال این آزمایش خون را انجام دهند پرشین طب

عضو انجمن اورولوژی ایران با بیان اینکه بیماری سرطان پروستات یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در مردان است؛ توصیه کرد که برای تشخیص زودهنگام مشکلات پروستات نوعی آزمایش خون را انجام دهند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد علی زرگر با اشاره به برگزاری بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که  در این  کنگره بررسی خواهد شد؛ بیماری سرطان پروستات است که یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در مردان است.

زرگر عنوان کرد: احتمال بروز بیماری سرطان پروستات در تمام دنیا از سن ۵۰ سال به بالا افزایش  می‌یابد بنابراین به همه افراد توصیه می‌شود که جهت تشخیص زودهنگام پس از سن ۵۰ سالگی سالانه یک‌بار آزمایش PSA را که نوعی آزمایش خون برای تشخیص مشکلات پروستات است انجام دهند.

استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران متذکر شد: بیماری سرطان پروستات از جمله بیماری‌هایی است که با وراثت هم ارتباط مستقیم دارد و بنابراین توصیه می‌شود افرادی که بستگان درجه یک آن‌ها به این بیماری مبتلا هستند آزمایش PSA  را قبل سن ۵۰ سالگی انجام دهند تا در صورت بروز این بیماری اقدامات لازم سریعا انجام شود.

وی تصریح کرد: مردانی که یکی از بستگان درجه یک آنها به بیماری پروستات مبتلا باشد احتمال ابتلای آنها به این بیماری چهار برابر افزایش خواهد یافت و افرادی که دو نفر از بستگان درجه یک آنها به این بیماری مبتلا باشد احتمال ابتلای آنها به این بیماری هفت برابر افزایش خواهد یافت.

این عضو انجمن اورولوژی ایران گفت: در صورت تشخیص زودهنگام در حدود بالای ۹۰ درصد افراد مبتلا به بیماری سرطان پروستات بهبود خواهند یافت ولی در صورت تشخیص دیرهنگام مراحل درمان سخت تر و احتمال بهبودی کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا