اخبار

سلاجقه: استان سمنان در تأمین آب مشکل دارد‌/ سایت ‌"توران" بین‌‌المللی می شود پرشین طب

سلاجقه: استان سمنان در تأمین آب مشکل دارد‌/ سایت ‌"توران" بین‌‌المللی می شود پرشین طب

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه استان سمنان در تأمین آب دچار مشکل است گفت: امروز تأمین آب دغدغه اصلی ماست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی سلاجقه صبح امروز در حاشیه دیدار با استاندار سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بهره‌وری آب، اصل مهمی است که باید در بخش‌های مختلف مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های تکثیر گونه‌های در معرض انقراض، این مهم را فارغ از هر نتیجه‌ای یک دستاورد علمی خواند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: ممکن است طرح‌های حوزه محیط زیست نیز مانند بسیاری طرهایی دیگر مانند پرتاب ماهواره‌ها (در مرحله‌ای) موفقیت آمیز نباشد؛ اما به طور حتم یک دستاورد علمی محسوب می‌شود.

سایت تکثیر در اسارت “توران” بین‌ المللی می شود

علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در دیدار با استاندار سمنان که در محل دفتر استاندار برگزار شد اظهار کرد: ارتقای این سایت تکثیر می تواند به حفاظت بهتر از یوزپلنگ آسیایی کمک کند.زیستگاه های استان سمنان از اهمیت بسیار زیادی برای سازمان حفاظت محیط زیست برخوردارند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امروز سومین‌ سفر ما به استان سمنان انجام شد خاطرنشان کرد: این استان از گونه های متنوع جانوری و گیاهی برخوردار است.

 رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست‌ کشور ادامه داد: استان سمنان از تمامی جنبه ها، از جنگل های هیرکانی تا کویر، از نظر تنوع زیستی برای ما حائز اهمیت بسیاری است.

وی از سمنان به عنوان استانی صنعتی و معدنی نام برد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه جانمایی صنعت‌ در استان به خوبی صورت گرفته است.

سلاجقه با تقدیر از رویکرد زیست محیطی استان به حوزه تولید و صنعت اضافه کرد: خوشبختانه هنوز آلایندگی صنعتی در استان ایجاد مشکل‌ نکرده است.

وی با اشاره به اهمیت پارک ملی توران و زیست دو گونه مهم یوزپلنگ آسیایی و گورخر ایرانی در آن گفت: ما به دنبال این‌هستیم‌ تا سایت تکثیر در اسارت توران به‌ یک‌ سایت‌ بین‌ الملل تبدیل شود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا