سوال و جواب پزشکیمقالات

سوال و جواب های کوتاه در خصوص ترامادول

در خصوص ترامادول

سوال و جواب های کوتاه در خصوص ترامادول

احتمالا نام ترامادول را شنیده اید . داروی مسکنی است که فوق العاده شبیه تریاک می باشد . این دارو که به نام دیگری همچون ترامال و ترامدو بایمادول شهرت دارد یک داروی تسکینی می باشد . گاهی اوقات مجبور به مصرف این دارو می شویم ، آن که موقعی است که دکتر متخصص تشخیصی می دهد که باید استفاده شود . اما مطمئنا نباید به این دارو وابسته شد . وابسته شدن به این دارو یعنی اعتیاد . این دارو چیزی کمتر از تریاک ندارد . شما می بایست زیر نظر پزشک متخصص این دارو را مصرف کنید . در این پست میخواهیم به تعدادی سوال در خصوص ترامادول پاسخ دهیم که امیدواریم مفید فایده قرار گیرد.

دکتر برای من ترامادول  تجویز کرده است . آیا باز هم شما می گویید که من مواد مخدر مصرف می کنم و معتاد می شوم ؟

خیر . تمامی مطالب این سایت در مورد کسانی است که بدون تجویز پزشک مجرب در حال استفاده ازترامادول هستند .در اصل اگر دکتر برای شما ترامادول را تجویز کرده است ، خطری شما را تهدید نمی کند و لازم است دقیقا همانگونه که پزشک برای تان تجویز کرده است عمل کنید .تجویز ترامادول توسط پزشک خطری ندارد چون هم دوز بسیار محدودی تجویز می شود و هم مدت زمان بسیار کوتاهی . لذا اثر سرخوشی و وابستگی جسمی اتفاق نمی افتد .

شوهر من مصرف کننده است . آیا مصرف ترامادول میتواند علت بچه دار نشدن ما باشد ؟

یکی از علت ها می تواند این عامل باید باشد . مواد مخدر بر روی اسپرم و دستگاه جنسی تاثیر دارد . در علم پزشکی می گویند مواد مخدر بر روی “ریخت شناسی ” اسپرم تاثیر می گزارد . ریخت شناسی یعنی اینکه شکل اسپرم اقایون رو تغییر می دهد . من مورد هایی رو دیدم که در زمان مصرف بچه دار نمی شدند . و یا در صورت بچه دار شدن بچه در رحم به  طور کامل تشکیل نمی شد و قبل از تولد سقط می شد. به هر حال اگر شوهر شما مصرف کننده است احتمال نقش داشتن این عامل در مشکل شما زیاد است. لطفا” در مورد جواب درست به این سوال به پزشک مراجعه کنید . پزشکانی که در این زمینه تخصص کافی دارند اورولوژیست ها و متخصصان زنان و زایمان هستند . در ضمن فراموش نکنید ک احتمال وجود داشتن مشکلات دیگر هم هست .

درد خماری ترک ترامادول چند وقت طول می کشد ؟

درباره جواب این سوال چندین فاکتور مهم نقش دارند . مثل سن مصرف کننده – جنسیت مصرف کننده – مدت مصرف – میزان مصرف – آمادگی بدنی فرد مصرف کننده – و ….. درد خماری برای یک جوان ۲۰ ساله مرد با چند ماه مصرف با یک خانم ۴۰ ساله با سالها آشنایی با انواع مواد مخدر قطعا” متفاوت است . لطفاٌ فراموش نکنید ک بعد از ترک جسمانی مواد باید درمانهای روحی و فکری رو حتما آغاز کرد و گرنه مصرف مجدد تقریباٌ حتمی است .

من مشکل زود انزالی دارم . اگر ترامادول مصرف نکنم پس چیکار کنم ؟

اولا” که چه کسی به شما گفته که این داروی مخدر برای رفع زود انزالی ساخته شده است ؟ باز هم یادآور میشم که ترامادول یک ماده مخدره . و تمامی موادهای مخدر بر روی کارکرد دستگاه جنسی و مغز انسان تاثیر مستقیم و منفی دارد . انزل زودرس یک اختلال جنسی است که برای درمان آن باید اقدام شد و قطعا” درمان آن مصرف ماده مخدر نیست . پیشنهاد میکنم برای درمان کامل این اختلال بدون هیچگونه خجالتی به اورولوژیست ( برای آقایان ) ، پزشک زنان (برای خانم ها ) و یا روانپزشکان و روانشناسان با سابقه آشنایی با سکسولوژی مراجعه کنید و از او مشاوره بگیرید . اما به هر حال بیش از دهها مدل ورزش ، تمرینات ذهنی ، کرم تاخیری و ژل تاخیری و کاندوم تاخیری و کلی چیز تاخیری دیگه وجود داره که میتوانید پس از مراجعه به روانشناس آشنا به مباحث جنسی و یا روانپزشکان  و با تایید آنها از داروخانه تهیه کنید. این همه ماده برای رفع این مشکل وجود داره حالا شما مستقیم رفتی از قرصی دارید استفاده میکنید که اصلا” برای اینکار نیست ؟؟!!! در ضمن مشکل انزال زودرس و یا زود ارضایی ( زود انزالی ) ، در بسیاری از موارد فکری و ذهنی است که با مراجعه به روانشناس (سکسولوژیست ) و یا روانپزشک و یا اورولوژیست و آشنایی با تکنیک های مقاربتی به راحتی قابل حل می باشد. در ضمن بعضی از آمارها نشان می دهند که در حدود ۴۰ % آقایان دارای مشکلات جنسی مثل عدم نعوظ سالم و یا زود ارضایی هستند . این مشکلات امروزه در علم پزشکی کاملا شناخته شده هستش و راه حل منطقی داره .

من دچار تیک های عصبی شده ام . آیا علت این تیک ها مصرف ترامادول است ؟

بله . تیک عصبی و تشنج ازعوارض شایع مصرف داروی مخدر ترامادول است .

من دچار تشنج های شدیدی می شوم. آیا علت این تشنج ها مصرف ترامادول است ؟

بله . تشنج از عوارض شایع و شدیدا خطرناک مصرف داروی مخدر ترامادول است .

دچار تنگی نفس شدیدی شده ام به نوعی که چند بار احساس خفگی به من دست داد ؟ آیا علت این حالت مصرف ترامادول است ؟

بله . من افردی را دیده و می شناسم که هر از چند گاهی دچار احساس خفگی شدیدی می شوند  . به نوعی که نفسشان بالا نمی یاد . این حالت ناشی از مصرف قرص مخدر ترامادول و یا بایمادول است . البته ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد لذا فرد لازم است آزمایشهای مخصوص را بدهد که پیشنهاد میکنم به پزشک تنفسی مراجعه کنید . تجربه های درمانی و بالینی من اینکه این حالت با قطع مصرف ترامادول و یا بایمادول ، حداکثر پس از یک هفته دیگر  رخ نمی دهد .

من تا به حال چند بار ترک کرده ام اما باز هم دوباره شروع کرده ام . اما این بار جدا” ترک کردم . چیکار کنم که دوباره شروع نکنم ؟

علت این اتفاق اینکه شما به طور کامل ترک نکردی . چون همونطور که نوشتم اعتیاد دو تا جنبه داره . یکی جسمی و یکی فکری و روانی . با ترک جسمی فقط قسمتی از مشکل حل میشه و بعد فکری رو هم باید روش کار کرد .  بهترین و عملی ترین روش برای ترک ،  مراجعه به یک روانشناس هستش . شرکت منظم در جلسات گروهی و یا جلساتی که روانشناس برای شما در نظر می گیرد کمک زیادی میکنه .
شما برای ترک دایم و در حالت ترک باقی ماندن باید ۳ مرحله را در پیش رو دارید :
مرحله اول اینکه شما به خاطر چه مشکلی اصولاً به مصرف مواد مخدر ( ترامادول یا هر چیز دیگه ای ) دست زده اید و حل این مشکل ؟؟؟
مرحله دوم شناسایی وضعیت کنونی شماست . اینکه آیا به دارو درمانی نیاز دارید ؟ نیاز به روانکاوی دارید ؟ و یا نیازمند یک روانپزشک هستید ؟
مرحله سوم پس از ترک است که شما چگونه باید بدون مواد مخدر (ترامادول ، بایمادول و … مواد مخدر هستند ) زندگی کنید ؟ چگونه باید با مشکلات خود رو به رو شوید و در کل به مشکلات بعد از ترک می پردازه.

ضرر ترامادول بیشتره یا متادون ؟

فرقی نمیکند که شما چه ماده مخدری مصرف کنید به هر حال شما معتاد هستید . این سوال مثل این است که بپرسید :  سیگار وینستون بهتره یا سیگار کنت ؟ البته منظور من مصرف متادون به صورتی که پزشک تجویز کرده نیستش . منظورم مصرف خودسرانه متادون یا ترامادول هستش .

چطور میشه جلوی وسوسه دوباره مصرف ترامادول رو گرفت؟من تا الان ۳ بار ترک کردم.این بار هم چهارمین باره که دارم ترک می کنم.چه کار باید بکنم که دوباره وسوسه نشم؟ آخه من اعتقادم به اینه که آدم وقتی یک بار مزه و لذت ترامادول و هر نوع مخدر رو میچشه ، این لذت  تا آخر عمر با آدم هست؟

دوست عزیز . اعتقاد شما کاملا” اشتباه هست . چرا که افراد زیادی داریم که سالیان زیادی اعتیاد داشته اند اما موفق شدند ترک کنند و تا آخر عمر بدون هیچ ماده مخدری زندگی کنند .  به هر حال برای این امر لازمه که یکسری از تفکرات و دیگاههای شما تغییر کنه و با ماهیت اعتیاد ، وسوسه و …. آشنا بشی . به جرات میتوانم بگم که اگر به یک روانشناس و یا متخصص با وجدان در زمینه ترک اعتیاد ،مراجعه کرده بودید ، احتمال بازگشت شما به مواد مخدر کمتر است . باید برای در حالت ترک ماندن به مشکلاتی برای شما پس از ترک به وجود می آید پرداخت و چگونگی مواجهه را به شما آموخت .

متوجه شده ام پسرم یا دخترم کپسول ترامادول و یا بایمادول مصرف می کند ؟ چه کار باید بکنم ؟

جواب این سوال با توجه به خصوصیات فرزند شما متفاوت است . اما امر مسلم این است که هیچگونه اقدامی سر خود ( صحبت ، نصیحت ، دعوا ، و … ) نکنید . به مراکز روانکاوی و یا مشاوره و یا یک روانشناس با تجربه در زمینه اعتیاد مراجعه کنید .

آیا ترامادول را می توان با جایگزین کردن داروی دیگری ترک کرد ؟

این کار را توصیه نمیکنم . چون احتمال وابستگی به داروی جدید وجود دارد . همچنین جسمی که با چند ماده مخدر آشنا میشود به مراتب لطمات و ویرانی های بیشتری می بیند . البته در بعضی از کلینیک های رسمی که زیر نظر بهزیستی هستند این کار انجام میشود که در صورت همکاری فرد ، موفق آمیز میتونه باشه . یعنی اگر یک پزشک و یا مرکز ترک اعتیاد رسمی مبادرت به نوشتن نسخه برای این امر کرده این کار موثر است. اما مصرف سر خود هرگونه دارو به جای ترامادول جدا” خطرناک است .

چگونه باید ترامادول را ترک کنم ؟

جواب این سوال به خیلی عوامل بستگی دارد . از سن و جنسیت و میزان مصرف شما گرفته تا میزان تمایل شما به ترک ترامادول . بهترین کار مراجعه به یک روانشناس ، روانپزشک و یا کلینیک های ترک اعتیاد هستش . شما برای ترک دایم و در حالت ترک باقی ماندن باید ۳ مرحله را در پیش رو دارید : مرحله اول اینکه شما به خاطر چه مشکلی اصولاً به مصرف مواد مخدر ( ترامادول یا هر چیز دیگه ای ) دست زده اید و حل این مشکل مرحله دوم شناسایی وضعیت کنونی شماست .

اینکه آیا به دارو درمانی نیاز دارید ؟ نیاز به روانکاوی دارید ؟ و یا نیازمند یک روانپزشک هستید ؟

مرحله سوم پس از ترک است که شما چگونه باید بدون مواد مخدر (ترامادول ، بایمادول و … مواد مخدر هستند ) زندگی کنید ؟ چگونه باید با مشکلات خود رو به رو شوید و در کل به مشکلات بعد از ترک می پردازه.

راههای ترک ترامادول یا هر ماده دیگری با توجه به شرایط افراد تعیین میشه . اینکه فرد در چ مرحله ای قرار داره و یا در چه موقعیتی کاملا از فردی ب فرد دیگه شرایط رو متفاوت میکنه .

واقعا” از ترامادول خسته شدم و با مصرف ترامادول تشنج میکنم . میتوانم برای ترک ، تریاک را جایگزین ترامادول بکنم ؟

فرقی نمیکند که شما چه ماده مخدری مصرف کنید به هر حال شما معتاد هستید . این سوال مثل این است که بپرسید :  سیگار وینستون بهتره یا سیگار کنت ؟

لطفاً مشکل را به صورت ریشه ای حل کنید .

آیا با متادون می توان ترامادول را ترک کرد؟

یکی از راههای ترک ترامادول مصرف متاون است . البته توجه داشته باشید ک مصرف متادون حتما زیر نظر پزشک باید صورت گیرد. آخرین آماری ک دارم اینکه سو مصرف متادون بسیار بالاست . البته متادون زیر نظر پزشک کاملا بی خطره و یکی از راه حل هاست . در ضمن متادون برای همه مناسب نیست . شرایط فرد باید گاملا بررسی بشه و بعد به این سوال پاسخ داد .در ضمن مصرف سر خود متادون می تواند باعث مشکلات بسیاری و حتی مرگ شود .

کلینیک های ترک اعتیاد ، می توانند در زمینه درمان شما به وسیله شربت تنتور ، و یا متادون کمک کنند .

همسرم از نظر جنسی کاملا سرد شده است و تقریبا هیچ رابطه جنسی با هم نداریم . همسرم ترامادول ۱۰۰ مصرف می کند ، آیا سرد شدن جنسی او به خاطر مصرف قرص ترامادول است ؟

سرد مزاجی جنسی می تونه مشکلات دیگری هم داشته باشه ولی اگر شریک حنسی شما مصرف قرص ترامادول ۱۰۰ یا ترامادول ۵۰ و با هر دوز دیگری از این قرص رو داره به احتمال بسیار زیاد مصرف ترامادول علت این مشکل می باشد .

لطفاً توجه کنید ک پس از مدتی مصرف کپسول ترامادول و یا قرص ترامادول مرد تقریباً هیچگونه تحریکی نداره و یا تحریک جنسی مرد بسیار کم خواهد بود. مصرف ترامادول بر خلاف مخدرهایی مثل شیشه ، پس از مدتی شدیداً بی میلی جنسی را به همراه خواهد داشت.

متوجه شده ام که نامزدم ( یا خواستگار و یا دوست پسرم ) ترامادول مصرف می کنه . ایشان قصد ازدواج با من را دارند ، چه باید بکنم ؟ آیا باید جواب + به او بدهم . ( در ضمن من دوستش دارم و همه شرایطش هم ایده آل هستش و فقط مشکل این قرص ترامادول لعنتیه. ) اگر بهم قول بده که ترک میکنه میتونم به حرفش اطمینان پیدا کنم ؟ آیا من می توانم با کسی که ترامادول مصرف می کنه ازدواج کنم ؟؟؟

شرایط بالا وقتی پیچیده تر می شه که وابستگی عاطفی بین دو نفر شدید باشه و یا در اصطلاح همدیگر رو ” دوست داشته باشند. ” اینکه شما در این شرایط باید چه عکس العملی انجام دهید ، برای هر کسی متفاوت هستش . چون شرایط دو زوج ، مدت آشنایی ، آیندشون ، شدت اعتیاد فرد مقابل ، افکار خانواده و نوع رابطه ، سکس داشتن یا نداشتن و  …. خیلی متفاوت هستش .

جواب دادن این سوال به این راحتی ها نیست و باید نزد یک روانشناس در چند جلسه بررسی صورت بگیره اما یک چیزی رو با قاطعیت و اطمینان می گم :

۱. اگر رابطه شما یک رابطه جدی است ( یعنی قراره بشه همسر آیندت و باهاش زیر یک سقف زندگی کنی ) و ایشون در حال حاضر نامزد سفت و سخت شماست و یا خواستگار جدی شما ، لازمه تا مشخص شدن کامل وضعیت و بررسی همه ابعاد رابطه صبر داشته باشید و به این زودی ها “بله ” نگویید . متاسفانه در بسیاری از موارد باید جواب شما به این فرد “نه” باشد . در صورتی شما باید به این فرد جواب + برای ازدواج و یا ادامه رابطه را بدهید که به صراحت تمام و با اطمینان متوجه شوید که ایشان پاک هستند و شرایط نشون بده که قصد دارن برای همیشه پاک بمونن . یعنی زمانی رابطه تان را گسترش دهید که اطمینان داشته باشید که ترک کرده و برای همیشه هم در حالت ترک باقی خواهد ماند .

لطفا فراموش نکنید که هیچ مرد معتادی تا به حال زنی را خوشبخت نکرده است و هیچ زن معتادی هم همسر خوب و مادر خوبی نبوده است .لذا افکار پوچی چون ” باهاش ازدواج میکنم و اعتیادش مشکلی پیش نمی آورد ” و یا ” اینقدر نقطه خوب داره که میشه اعتیادش ( ترامادول یا هر ماده دیگری ) را نادیده گرفت ” را از ذهن خود بیرون کنید .

۲. مشاوره های قبل از ازدواج را بسیار بسیار جدی بگیرید . آنچه را که شما در چند سال رابطه با همسر آینده تان متوجه نشدید یک روانشناس ماهر در عرض چند ساعت متوجه می شود .

پیشنهاد ما این است که یک فرد از زمان کودکی تا پایان زندگی احتیاج به یک روانشناس و مشاور دارد ولی در مواقعی مثل ازدواج ، این امر ضرورت بسیار بیشتری پیدا می کند .

۳. تا زمان مشخص نشدن وضعیت مصرف ترامادول ( یا مخدر )، به هیچ عنوان رابطه را گسترش ندهید .

۴. معمولا روابط احساسی ما در زندگی میتونن از نطر فکری و روحی ضربه های زبادی رو به ما بزنن . لذا حتماً حتماً خودتان در ابتدا به یک روانشناس ماهر مراجعه کنید تا شرایط بررسی شود و بتوانید تصمیم درستی رو در این رابطه بگیرید . و از فشار فکری و روحی خودتان کاسته شود .

Ultram ( آلترام یا اولترام )چیست ؟  آیا همان ترامادول است ؟

بله . اسم تجاری قرص ترامادول ، آلترام می باشد . یعنی در بازار عمده دارو این قرص به این نام نیز شهره است .

آیا ترامادول می تواند باعث ریزش مو شود ؟

خیر . رابطه ای مستقیم بین ترامادول و ریزش مو وجود ندارد .لطفاً به پزشک متخصص مراجعه کنید .

شوهر من مصرف کننده ترامادول است . آیا باردار شدن من ایراد و اشکالی دارد ؟ من فکر می کنم اگر باردار شوم ، همسرم ممکن است ترک ترامادول کند؟

همانطور که در چند خط بالاتر نیز گفته شد ، ترامادول یک تراتوژن است . تراتوژن یعنی یک عامل مخرب که می تواند بر روی جنین تاثیر بگزارد . البته منظور ما این نیست که کودکانی که با پدر یا مادر مصرف کننده ترامادول به دنیا می آیند حتماً دارای نواقصی هستند بله می گوییم احتمال مشکل در جنین بیشتر می شود .

گذشته از این مطلب، کسانی که همسرانشان مصرف ترامادول دارند معمولا زندگی پر نوسانی را تجربه خواهند کرد . معمولاً یک فرد مصرف کننده با گذشت زمان و افزایش مصرف ترامادول ، بیشتر در وادی وابستگی به ترامادول و اعتیاد غرق می شوند . و مشکلات زندگی آنان علی الخصوص در حوزه عاطفی و احساسی بیشتر می شود .

بارداری و محیط رشد کودک باید محیط سالم و آرامی باشد و معمولاً در خانه ای که پدر یا مادر مصرف کننده ترامادول است چنین شرایطی محیا نیست . لذا تا زمانی که پاکی از هر گونه ماده مخدر اتفاق نیافته است و پایداری در ترک وجود ندارد ، بارداری صورت نگیرد.

آیا ترامادول تو جواب آزمایش مشخص می شود ؟ یعنی اگر ترامادول مصرف کرده باشم، جواب آزمایشم + می شود ؟

بسته به نوع آزمایشی که از شما گرفته می شود دارد . ولی به طور کلی و آزمایشهای رایج و عمومی آن زا نشان می دهد و جواب آزمایش شما + می شود.

آیا قرص ” بی ۲ ” همان ترامادول است ؟

خیر .قرص “بی دو ” یا “بی ۲ ” یک داروی ترک اعتیاد است که زیر نظر کلینیک های ترک اعتیاد توزیع می شود و ربطی به ترامادول ندارد .

منبع : pezeshketo

 

142 دیدگاه

 1. من میخواهم ترامادول ترک کنم در روز ۴ یا ۵ اگه سرم به کار گرم باشه کمتر سراغش میرم
  ولی جوریی میخوام ترک کنم که خانوادم متوجه نشه هیچکسی از این موضوع خبر ندارد یکبار

  در آموزشی سربازی ترک کردم ولی بازم اومدم سر خدمت اصلیم دوباره شروع کردم یک بار تشنج زدم میخوام ترک کنم لطفا یه راهحلی بگین بهم ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که به نتیجه خوبی رسیدید.
   ترک ترامادول آنهم فقط در چند روز قاعدتا امکان پذیر نیست اما …
   اما شما می تونید توصیه های زیر رو با دقت بخونید و به آن عمل کنید؛ انشالله نتیجه دلخواه رو می گیرید:
   توصیه ۱)
   جهت ترک مصرف ترامادول توصیه شده است که از روش کاهش دوز مصرف در طی چند هفته استفاده شود.و برای کاهش دادن علایم احتمالی ترک ترامادول ، مصرف داروهای ضد درد مانند ایبوبروفن بلامانع می باشد. زیرا قطع ناگهانی ترامادول پس از مصرف طولانی مدت آن سبب ایجاد علایم قطع مصرف(علائم شبیه ترك مورفین) در بدن مانند بی خوابی، تحریك پذیری، اضطراب، تعریق،تشنج، لرزش، تهوع، استفراغ،اسهال، رعشه، توهم، اختلال خواب و مشکلات تنفسی، درد عضلات و درد شكم و… می شود.
   توصیه ۲)
   بهترین راه همینه كه كم كم با پایین اوردن دوز مصرف دارو موفق به تركش بشی. و بهتره وقتی مصرفتو نهایتا به روزی ۲ یا ۳ تا رسوندی از مسكن دیگه ای به همراه دیكلوفناك و كلونیدیوم سی جهت جلوگیری از اسهال و مشكلات گوارش و كلوندین برای جلوگیری از بقیه علائم ترك ترامادول با دوز كم به جای مسكن ترامادوك استفاده كنی.
   توصیه ۳)
   داروی ترامادول جزو داروهای مخدر و اعتیاد آور می باشد كه شما به آن وابسته شده اید. قطع ناگهانی آن پس از مصرف طولانی مدت آن سبب علائم ترك مورفین در بدن مانند بی خوابی، تحریك پذیری، تشنج، لرزش، تهوع، استفراغ، درد عضلات و شكم و… می شود. برای درمان به گفته دوستان میتوان از ترک تدریجی استفاده کرد یعنی هر روز میزان مصرف دارو را نسبت به روز قبل کاهش دهید ولی توصیه میكنم به مراكز معتبر درمان مراجعه نمایید تا بتوانید سلامت خود را بدست آورده و حفظ نمایید.

 2. سلام من پسری بیست ساله هستم که حدود یک ماهه که روزی سه عدد ترامادول مصرف کردم اما از دیروز ترک را شروع کردم و امشب بدنم درد داره و کمه بدنم داغ شده و خواب آلودگی دارم میخواستم بگم در طول ترک چه عوارضی به سراغ من میاد و چند هفته طول میکشد تا ترک کامل شوم؟

  1. سلام دوست عزیز.
   پاسخ خود را در لینک زیر مطالعه کنید:
   پاسخ شما

 3. با سلام من ۳۰ سال دارم ترامادول ۱۰۰ رو از روزی یک عدد تا مدت ۳ ماه روزی ۳ عدد مصرف کردم الان ۱۲ روز است که نخوردم ولی سه روز است به شدت بدن درد سرگیجه دل درد دارم قرص هم نمیتوانم بخرم و بدلیل شکستگی دست از خانه هم خارج نمیشوم و چون همسرم بسیار حساس است نمیتوانم به دکتر هم بروم ترو به خدا اگر راهی است به من بگویید در ضمن شبها بسیار عرق کرده و بدن دردم هم بیشتر از طول روز میشود ممنون میشم

 4. با سلام دوست عزیز روی هم رفته شما هم تجربه نداشتین و هم اطلاعتتون خیلی.کم هستش مجبورت کردن بیای جواب این بدبختا رو بدی

 5. سلام .من بیست وچهار سالمه .وحدودا ۶ماهه ترامادول میخورم که تو دوماه آخر حتی به ۴تا هم میرسید که میخوردم. الانم دارم ترک میکنم ولی از یه داروی گیاهی که از عطاری گرفتم بجاش استفاده میکنم .یه ده روزی میشه اینکارو میکنم من بخاطره شغلم نمیتونم استراحت چندانی بکنم و بدنم خیلی سست میشه وهمش خوابم حتی سرکار هم نمیتونم کاربکنم وهمش خمیازه بد میکشم واستخوانای پاهامم خیلی درد میگیره مخصوصا شب موقع خواب که باعث میشه دیر بیدارشم .خداوکیلی کمکم کنید از شررش خلاص بشم

  1. سلام دوست عزیز.
   بهتره که تحت نظر پزشک ترک کنید.
   برای ترک ترامادول، بهتره که مصرف به یک باره قطع نشه، کم کم و با کاهش دوز این کار رو انجام بدید.
   عرق و درد بدن طبیعیه. برای کاهش درد از بروفن استفاده کنید. برای کاهش دل درد و دل پیچه از قرص یدوکینول یا هیوسین می تونید استفاده کنید.
   آب زیاد بنوشید تا سم دارو از بدن پاک بشه.
   گیجی و خواب آلودگی هم از عوارض ترک هست. می تونید از قرص های ویتامین هم برای تقویت بدن استفاده کنید.

 6. سلام! من گاهی اوقات برای تفنن مصرف کردم،مثلا هر چند ماه یک شب ۲ یا ۳ عدد!
  و برای نزدیکی جنسی هم گاها استفاده کردم،که طبق مطاب شما متوجه اشتباه بودن این امر شدم!
  تقریبا ۳ یا ۴ روزانه مصرف کردم و الان دل پیچه دارم،دیشبم از خواب میپریدم در حالیکه بدنم به شدت عرق کرده بود! یه جوریم! چه راهی پیشنهاد میکنید که درست شه این حالت?
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز.
   بهتره که تحت نظر پزشک ترک کنید.
   برای ترک ترامادول، بهتره که مصرف به یک باره قطع نشه، کم کم و با کاهش دوز این کار رو انجام بدید.
   عرق و درد بدن طبیعیه. برای کاهش درد از بروفن استفاده کنید. برای کاهش دل درد و دل پیچه از قرص یدوکینول یا هیوسین می تونید استفاده کنید.
   آب زیاد بنوشید تا سم دارو از بدن پاک بشه.
   گیجی و خواب آلودگی هم از عوارض ترک هست. می تونید از قرص های ویتامین هم برای تقویت بدن استفاده کنید.

 7. سلام خسته نباشید یه سوال در مورد مصرف ترامادول داشتم همسرم هر از گاهی ترامادول مصرف میکرد وقتی مصرف نمیکنه اسهال میشه چاره ش چیه لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام دوست عزیز …
   قرص ترامادول بدن تجویز پزشک به هیچ وجه نباید مصرف بشه. شدیدا اعتیاد آور هست … و ترک کردن این اعتیاد برای خود فرد خیلی سخت و همراه با مشکلات زیادی هست … حتی المقدور از استفاده ی بی مورد این دارو پرهیز کنید …

   برای جلوگیری از اسهال از قرص یدوکینول استفاده بشه و اگر با دل پیچه و شکم درد همراه است از قرص هیوسین برای کاهش درد شکم استفاده شود.

 8. سلام.من۲۸سالمه و چهارساله که ترامادول مصرف میکنم.بارها تشنج کردم.سه بار کمپ رفتم و چندبار خونه خوابیدم.اما استرس و دلشوره ای که بعداز ترک سراغم میومد باعث شد بعداز ده روز نهایتا دوباره مصرف کنم.الان نزدیک پنج ماهه که تریاک میخورم.ولی چون گرونه یه هفتس که دوباره دارم قرص میخورم.نمیدونم باید چیکار کنم.خواهش میکنم کمکم کنید.یه بار سره کار تشنج کردم و از سه طبقه سقوط کردم.دندونای جلوم همه خورد شد و لب و دهنم از چارجا پاره و بخیه شد.صورتم از بین رفت دندونام رفت.شدم ۵۰کیلو

  1. سلام دوست عزیز
   ابتدا باید تکلیف رو مشخص کنید. اینکه واقعا میخواهید ترک کنید یا …
   ترامادول رو هم نمیشه یک روزه و یا یک ماهه ترک کرد. اصولا هر عادتی رو با سختی کشیدن میشه عوض کرد …
   شما دوز مصرف ترامادول رو کاهش بدید. فقط در این صورته که ترک خواهید کرد. عوارضی مثل تشنج، بدن درد و یا … در دوره ترک طبیعیه. اما با کاهش دوز مصرف، این عوارض هم کمتر خودشون رو نشون میدن.
   اگر می تونید زیر نظر پزشک و با کاهش دوز مصرف ترک رو شروع کنید تا پاک پاک بشید.
   برای ترک ترامادول هم به موارد دیگه ای مثل تریاک متوسل نشید چون بسیار خطرناک میتونه باشه.
   در همین پست و در قسمت نظرات روش کاهش دوز هم گفته شده که میتونید بخوانید و انجام بدید.
   انشالله که بزودی تصمیم به ترک می گیرید و عملیش خواهید کرد. به امید روزهای خوب.

 9. سلام خسته نباشید
  بنده یکساله که ترامادول مصرف میکنم ، و هم خودم هم همسرم از س*ک*س لذت کافیو میبریم ، البته فقط خودم در جریان مصرفم هستم، چند وقت پیش با عوارضش آشنا شدم!!!
  میخواستم ببینم اولا با مصرف هفته ای یبار یا نهایتا سه بار دچار عقیم شدن و … میشیم و اینکه یه جایگزین مناسب با عوارض کم و یا بدون عوارض بهم معرفی کنین ، قرص باشه چون اصلا رابطه ی خوبی با ژل و … ندارم .
  ضمن اینکه مدتیه متاسفانه پای چشمم سیاه شده و لاغر شدم ، میخواستم ببینم چطور میشه بحالت اولم برگردم ..

  1. با سلام
   مطمئنا از نظر ما اوج لذت جنسی ارتباطی با مصرف ترامادول ندارد.
   اینکه مصرف آن سبب عقیم شدن شود هم به طور حتم نمی توان درباره آن اظهار نظر کرد. اما باید توجه داشته باشید که هر ماده مخدری می تواند بر روی جنین تاثیر مخرب داشته باشد.
   هیچ داروی جایگزینی برای ترامادول توصیه نمی شود. چرا که همه این قرص یا داروها اعتیاد آور هستند و کمکی در رابطه جنسی به شما نخواهند کرد.
   قطعا باید ترامادول را کنار بگذارید تا به حالت اولیه برگردید. نحوه ترک ترامادول یکسان نیست اما در سایت موارد مهمی در این خصوص عنوان شده است که با سرچ کردم می توانید آنها را مطالعه کنید.
   موفق باشید

 10. با سلام
  یه کمکی میخواستم لطفا راهنماییم کنید بنده دو سالی هست از قرص متادون استفاده میکنم یه قرص ۲۰میلی رو ۴قسمت میکنم و هر روز ۱_۴قرصو میخورم حالا واسه استخدامی یکی از ادارات دولتی قبول شدم حالا خیلی نگرانو اضطراب دارم که شاید از تو ازمایشات پزشکی ازمایش خون که بگیرن تست قرص متادون هم باشه لطفا راهنماییم کنید.
  ایا ازمایش خون برای قرص متادون در اینگونه ازمایشات پزشکی وجود داره؟؟
  با سپاس فراوان

  1. سلام دوست عزیز. متادون رو اگر به تجویز پزشک باشه که مشکلی نیست، در آزمایش هم رویت بشه موجه هست.
   بستگی داره که آزمایش برای چه اداره ای باشه. گاهی اوقات ادارات، موقع استخدام این کار رو انجام نمیدن.
   یک روز به طور ناگهانی میان و تست میگیرن.
   تو آزمایش خون و ادرار هم قابل تشخیص هست.

 11. سلام.یکی از فامیلامون یک ماهه که ترمادول۱۰۰استفاده میکنه،البته هر دو روز یکی،واین شخص بشدت مایله تا ترک بکنه،شما چه راهکاری برای ترک این شخص دارید??لطفا پاسخ دهید.

  1. با سلام
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم زیر نظر پزشک ترک کردن رو آغاز کنید. اما اگر مقدور نیس . . .
   .بهتره با کاهش دوز مصرفی شروع به کنار گذاشتن این دارو کنید…قطع ناگهانی باعث تشنج میشه.. با کاهش تدریجی دوز و ترک گام به گام..دچار بدن درد نمیشید…برای درد از ژلوفن استفاده کنید..مایعات زیاد بنوشید…ورزش رو در برنامه روزانه قرار بدید.

   عوارض در زمان ترک: بی خوابی،اضطراب، تعریق،تشنج، لرزش، تهوع، استفراغ،اسهال، رعشه، توهم، اختلال خواب و مشکلات تنفسی، درد عضلات و درد شكم و… می شود

 12. با سلام خدمت همگی ، و تشکر از این دوست خوبمون که روش بسیار درستی رو برای ترک ترامادول و این جور قرصها گفتن ، بنده حقیر تجربش و داشتم یه پنج سالی ترامادول مصرف میکردم و به بهانه س*ک*س و این جور توجیه ها میخوردم حتی اون موقع قرص ایران ترامادول بود و بایمادول هم یادم هست که میخوردم ، البته باید عرض کنم خدمت دوستان ترامادول های جدید که خارجی هم هستن و وقتی قرص رو میشکنی داخلش مثل فیبر میمونه بعضی ازشون قرمز رنگ هستن به نظر بنده به هیچ وجه نباید مصرف بشه چون بشدت خماری وحشتناک و تیک و توهم دارن و مطمئنم عوارض خطرناکی دارن ، و اما تجربه بنده در این زمینه من بعد پنج سال تریاک هم لا به لاش میکشیدم شب میکشیدم روز خمار میشدم ترامادول میخوردم ، تا اینکه با متادون اشنا شدم{البته بنظرم اول دوستان برن سایت کنگره ۶۰ عوارض هر مخدری رو اونجا نوشته بخونید لازمه } بعد دیگه مصرف متادون رو شروع کردم اون موقع مثل الان هر ۴۰ میل ۴۰۰۰ تومن نبود ، متادون هم روزی ده میل یا بیشتر مصرف میکردم ، تا اینکه همه چی رو گذاشتم کنار فقط متادون مصرفم شده بود وبعد نتیجه گرفتم که این لعنتی رو باید بزارم کنار واما چطور ؟؟ خوب این روش دوستمون بسیار علمی و دقیقه چون کنگره ۶۰ هم همین روش رو استفاده میکنن البته من به اونجا مراجعه نکردم ولی مطالب سایتش رو خوندم ، بنابر این دوز مصرف رو پایین اوردم تا روزی ۵ میل بعد قطع کردم و دیدم که نمیتونم باز هم حال خرابی داشتم البته بستکی به بدن داره شاید بدن من ضعیف بود خوب پس اومدم چهل میل رو به هشت قسمت تقسیم کردم این کار هم اسونه با چاقو اره ای جدید که خیلی هم تیز هستن یه خط بندازین و بشکنین به همین راحتی ، بله با این دوز که عرض میکنم چیزی مثل اسهال یا عوارض دیگه رو نخواهید داشت و بسیار بسیار راحت تر کنار خواهید گذاشت ، البته اینم بگم من پیش میومد سه ماه قطع کامل بعد دوباره وسوسه میومد سراغم دیگه از اون دوز پایینش که پایینترین حدش بود پام رو فراتر نمیزاشتم ، البته باز هم میگم این تجربه شخصی منه ، و اما پیشنهاد دوستانه بنظرم توی هر مصرفی که هستین مصرفتون رو به متادون تغییر بدین البته بی ۲ هم شنیدم قرص خوبیه یکبار هم بیشتر مصرف نکردم به هر حال سرتون رو درد نیارم ، اگه میخواین ترک کنین یک راه داره اونم فقط و فقط کاهش تدریجی دوز مصرفه که اگه طول هم بکشه مهم نیست بنظرم ، زنده و شاد باشین

 13. توجه توجه!!!! توجیح های مصرف ترامادول شایدم کلا مواد مخدر ۱- امروز میخوام س*ک*س داشته باشم ۲- این هفته میخوایم بریم تفریح بزار حالم خوب باشه ۳- وای چه امتحان سختی دارم نباید بخوابم ۴-باید رانندگی کنم خوابم میاد باید بخورم خوابم نگیره پشت فرمون و ……..و.. هزاران توجیه الکی تا اینکه اسمت میشه معتاد به ترامادول ، خواهش میکنم سراغش نرید اهای اونهایی که هفته ای یکبار دارین میخورین خواهش میکنم نخورین چون هیچ کس اولش نمیدونه میخواد معتاد بشه.

 14. سلام
  خسته نباشید، من هجده سال دارم سه بار ترک کردم، و این چهارمین باره که میخام ترک کنم،.
  همیشه خودسرانه ترک کردم و به مشکلی بر نخوردم. ولی بی خابی و توهم های ناشی از مصرف نکردن ترامادول دارم.مصرف بنده برای کیف بود…
  من هروز ۳ عدد ۲۰۰ مصرف میکنم
  قبلا روزی یه ورق ترامادول ۲۰۰ مصرف میکردم ولی ترک کردم. من به دلایلی نمیتوانم به دکتر مراجعه کنم از ترس فهمیدن همه.چیکار باید کرد!!!!؟

  1. سلام.
   دوست عزیز، با کم کردن دوز ترامادول ترک رو شروع کنید. در حین ترک، انجام ورزش و نوشیدن آب زیاد فراموش نشه!
   مطمئنا با این روش و اراده قوی برای همیشه رها خواهید شد.

 15. سلام. خدا نصیب هیچ کس نکنه.بخدا دارم سکته میکنم. یک هفتس دارم ازمایش قبل ازدواجمو عقب میندازم،بلکه کمتر کنم این ترامادول لعنتیو،اما نهایتش تونستم روزی ۶تا ۱۰۰ بخورم. دیگه امروز نتونستم کاری کنم،واسه فردا ازمایش داریم. نمیدونم به کی و چی قسمتون بدم،ولی ترو به شرف امام حسین،ترو به هرکی میپرستید،نخورید. حتی یک بار هم نخورید. من یه بازندم،خدا میدونه که راس میگم و اطمینان دارم همه ی اونایی که کشیدن این درد رو، تایید میکنن حرف منو. حالا بحث اینجاس که دکتر میگه بوپره بخور،متادون بخور،تا یواش یواش ترک کنی. اما من نمیخوام اونارو مصرف کنن،مثل سگ میترسم ازشون. راسی یه سوال،خداوکیلی راستشو بگین. فردا ساعت ۷:۳۰ صبح،ازمایش مهمترین انتخاب زندگیمه. میخوام بدونم منی که هر روز مصرف ترامادول دارم،فردا توی ازمایش ادرار ،مثبت میشم؟؟؟ ابروم میره؟؟؟ تورو به شرف و مردانگیتون،راست و حسینی جواب بدید. اگه مشخص میشه،بگید فردا چه کنم. چه گلی بگیرم به سرم؟؟؟ خدا واسش خوب بخواد،هرکی یه راهنمایی درست بهم بده،به قران دعاشدمیکنم. امیدوارم جووونا بترسن،و نرن سمت این قرص و قرصای دیگه. خیلی لجن هستن. ببخشید اینهمه حرف زدم. حق

  1. سلام. دوست عزیز بسته به نوع کیت مصرفی آزمایشگاه ممکنه بعضی نمونه ها، ترامادول رو مثبت اعلام کنه. برای منفی شدن باید حداقل یک هفته از ترامادول دوری کرد.

 16. سلام من میخواستم بدونم ترامادول رو میشه پودر کرد و از راه دماغ کشید بالا؟و چه اتفاقی می اوفته بعد از این کار؟ممنون

  1. این کار سلامتی شما را به خطر می اندازد. حدالامکان از مصرف این قرص جدا خودداری کنید!

 17. با سلام خدمت مديران سايت و بازديدكنندگان گرامي
  من پسر جوون ٢٥ساله اي هستم تا يك سال پيش ادعا ميكردم كه من خيلي سالم هستم و اصلا اهل خلاف كردن نيستم فقط يواشكي سيگار ميكشيدم،هركدوم از دوستام كه ميومدن بيرون وقتي ميخاستن خونوادشون بهشون گير نده ميگفتن با اردوان هستيم،يعني اينقد منو قبول داشتن.
  ولي الآن خودم هم ذره اي خودمو قبول ندارم
  چرا؟
  چون به ترامادول معتاد شدم
  حدود ١٠ماه هست از دوز ٥٠ميلي گرم شروع كردم حالا تقريبا روزي دوتا ٢٠٠ ميخورم يكي عصر يا غروب يكي ظهر يا صبح كه از خواب بيدار ميشم
  چون گرفتار كار هستم نميتونم استراحت مطلق باشم يكي از بزرگترين مشكلاتك هم دير بلند شدن از خابه
  چن بار سعي كردم تركش كنم ولي بدن درد اسهال شديد و خاب نرفتن و خيلي دير از خاب بيدار شدن مانع ترك كردنم ميشه
  خواهش ميكنم راه حل اين مشكلات رو بهم بگين
  چجوري ميتونم از متادون براي ترك استفاده كنم؟از قرص بايد استفاده كنم يا شربت؟با چه دوز هايي شروع كنم؟اگه ممكنه اين سوالات رو پاسه بدين بهم
  خدا بهتون خير بده
  كاش تو ايران ٠/٠٠٠١ درصد از مردم فكر همديگه بودن مثل شما

  1. سلام.
   دوست عزیز شما باید دوز مصرفیتون رو کاهش بدین. ما نمی تونیم دقیقا مشخص کنیم که چه مقدار. خودتان بصورت روزانه( یا چند روز یکبار ) مصرف رو کم کنید. مطمئنا در عرض ۱ ماه پاک خواهید شد.
   به هر حال بعضی از عوارض ترک رو باید تحمل کنید که البته کار سختی نیست.
   برای ترک از قرص های متادون و مشابه به هیچ عنوان استفاده نکنید. فقط و فقط دوز مصرفی رو کاهش بدید.
   در طول کم کردن دوز مصرفی، به یاد داشته باشید که آب فراوان میل کنید. همچنین حرکات نرمشی هم انجام دهید.
   انشالله که خبر رهاییتون رو از همین طریق اطلاع می دهید.

 18. یشمبه صبح ازمایش دادم. حالا که گذشت،اما خداییش یعنی هیچکس نمیدونس که توی ازمایش اعتیاد،قبل ازدواج،چیا معلوم میشه؟؟از چه کیتی استفاده میشه؟؟؟

  1. سلام.
   بسته به هر آزمایشگاهی کیت متفاوتی ( شاید مرفین ) استفاده می شود. دوست عزیز بر اثر تجربه عرض میکنم که ترامادول در آزمایش ادرار نشان داده نمیشه! چون ترامادول شبه مرفین است البته به هیچ عنوان صددرصدی وجود ندارد!
   لطفا نتیجه تست را اینجا اعلام کنید، همچنین ذکر کنید آخرین باری که قبل از آزمایش مصرف کرده اید چه زمانی بوده است. تشکر

 19. با سلام بنده خانوم ٤٠ ساله به علت بيماري فيبررميالژي با تشخيص پزشك حدود سه سالي است شروع به مصرف ترامادل كردم در خارج از ايران البته،مقدار مصرفم هم هميشه كم و نامنظم بوده(البته بيشتر در أوائل مصرف)،اما به علت اين مريضي من نبايد زياد فعال باشم،اما ترامادل باعث فعال شدن من ميشه. در زمانهايي كه من نياز به فعاليت بيشتر دارم(مهمان دارم با كاري بيرون از خونه دارم) دوز مصرفم بالاتر ميره تا روزانه به ١٠٠ ميل كه اين در دراز مدت من رو مريضتر ميكنه،من قصد ترك دارم،لطفا راهنمايي بفرماييد.

  1. سلام. در ابتدا و با توجه به بیماریتون توصیه می کنیم زیر نظر پزشکتون مصرف ترامادول رو قطع کنید، چرا که ممکن است قطع ترامادول ضرر بیشتری برای شما داشته باشد.
   اما برای ترک کردن می تونید هر چند روز یک بار دوز مصرفیتون رو کم کنید. در این بین مایعات زیاد استفاده کنید و حرکات نرمشی هم فراموش نشود.

 20. سلام امرز روز ۱۰ترکم رفت پی کارش ۸۰۰واحدیابیشترحتی درروز میزدم رسوندمش به۱۵۰بعد یابویه ترک کردم خیلی اذیت شدم برای هنین ترکش برام ارزش داره از خدا میخوام هرکسی به این درد دچار زود رها بشه مصرف ترامادول یعنی مرفین خالص مساوی باهرویین

 21. ممنون الان میفهمم زندگی چقدر متفاوت ادمی که به هر روش خودشو مشغول اعتیاد میکنه. مثال کبکی میمونه که سرشو تو برف کرده به خیال خودش دنیای همه مث اون؛ خواهرم برادرم دوستم عزیزم یک همت نه بخاطر مادر، پدر، زن ،بچه، بخاطر خودت؛ ما اشرف مخلوغاتیم و توانایی هر کاری داریم. ترکش سخت نیست فقط همت میخواد.
  ممنونم از شما مدیریت سایت که راهنمایهای شما برام سرآغاز زندگی تازه بود.

 22. سلام.امیدوارم اونایی که تصمیم به ترک دارن،زوتر عملیش کنن.
  اونایی که شروع کردند،ایشالا زوتر تمومش کنن.
  …..
  من چند روز پیشا ازمایش دادم،متاسفانه مثبت شد.
  رفته واسه سم شناسی. خو مثلا حالا بعدش چی میشه؟؟
  به فرض که بزنن ترامادول مصرف کرده،چه گلی بگیریم به سر؟؟
  فردا که جواب سم شناسی بگیرم،چیکار باس بکنم؟؟؟

 23. با سلام…. با اجازه سوالمو خلاصه وار میگم… من یه ماهی میشه ترک تریاک کردم .. پنج سال کشیدم هفته ای سه گرم… وه الان ترک کردم … میخواستم واسه کاهش وسوسه ازتون سوال کنم چیکار کنم وسوسه ی من کم شه… درضمن یبار همین دیروز مصرف کردم … نمیخوام برم سراغش … سوال بعدیم اینکه من دیروز کمتر از ۲۵/ گرم مصرف داشتم میخواستم بدونم تو ازمایش Tlc جواب من مثبت میشه یا نه … ممنون میشم

  1. باسلام. تبریک بابت ترک این مخدر.
   در خصوص راه‌کار برای وسوسه نشدن، باید عرض کنم که فقط خودتان می توانید به خودتان کمک کنید. سعی کنید وقت‌تان را با کتاب خواندن، ورزش کردن و … پر کنید.
   احتمالا جواب آزمایش مثبت خواهد بود.

 24. سلام دوستان من چند سالي ترامادول و متادون ترياك شيره مصرف ميكردم ،و٦ماه اخر بصورت مدوام قرص متادون ترامادول شك نكنيد اينا جزه كثيف ترين مواد مخدره البته اگه كسي خودسر مصرف كنه سره خودتونم شيره نمالين واسه سكسو عشقو حال درس بلخره مثل من تاوان پس ميدين من خودم خيلي خودمو قبول داشتم ٥سال مصرف بدون خماري و تفريحي ولي بلخره يقمو گرفت ولي رفتم با مشاوران معتادن گمنام naصحبت كردم و تصميم خودم گرفتم واسه ترك يابوي ٣روز جون كندم ولي خلاص شدم خوبيشم اينه هر وقت ياده اون روزا ميفتم سمت هيچ مخدري نميرم الانم پاك پاكم دارم حالشو ميبرم مرسي ارزوي پاكي واستون دارم

 25. سلام دوست عزيز من ٢٤سالمه دانشجوام و تقريبا نزديك به ٢ساله كه ترامادول مصرف ميكنم و به همين بهانه هاي مزخرفه س*ك*س يا درس و امتحان و… تواين مدت بعضي اوقات دوزش ميرفت بالا بعضي اوقاتم مياوردم پايين ولي نشد كه تركش كنم الان مصرفم تقريبا٥٠٠ ازخاب كه بيدارميشم بعده نهار يا صبحانه يه ٢٠٠ بعده شامم همينطور بعضي اوقاتم كه شب نشيني داشته باشيم يه ٢٠٠ ديگه ميخورم الان واقعا ديگه ميخام ترك كنم چون قصد ازدواج دارم
  تو يه سايتي خوندم مديرش خودش قبلا مصرف كننده بود نوشته بود بامتادون من تقريبا ٢٠روز روزي يه ميل بعده اينكه ازخواب پاميشدم يه ميلم مثلا بعده نهار متادون مصرف كردم بعده ٢٠روز كه بدنم سم زدايي شد اروم اروم تو ٣-٤روز دوز متادونم كم كم قطع كردم
  خواستم ببينم بنظره شما اين راه حلم شدنيه يا همون روش كم كردن تدريجيه دوز رو شروع كنم؟

  1. با سلام. بنده به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم که برای ترک ترامادول، قرص متادون رو جایگزین کنید. بهترین روش همانطور که قبلا هم عرض کردیم، کاهش دوز است. قطعا با ممارست خیلی زود با همین روش چاک خواهید شد.

 26. سلام
  من حدود يك هفته است كه ترامادول ٢٠٠ مصرف ميكنم و ميخوام اونو ترك كنم
  بهترين راه حل چيه؟
  من شبي يكدونه ميخورم و يك شب نخوردم كل بدنم درد ميكرد لطفا كمك كنيد از اين وضع خسته شدم !
  سوال بعدي اينكه آيا ترامادول باعث لاغري ميشه و وزن كم ميكنه ؟!؟؟

  1. باسلام. برای کنار گذاشتن ترامادول از روش کاهش دوز قرص استفاده کنید. مقدار مصرف رو کاهش دهید
   بله از عوارض ترامادول، کاهش وزن هم می باشد.

 27. سلام خسته نباشيد
  من يه ٢ سالي هستش ك از قرص ترامادول استفاده ميكنم و نزاشتم دوزش از روزي يك عدد قرص ٢٠٠ بگذره و بيشتر بشه ميخاستم ببينم اين دوز توي ازمايش عدم اعتياد ايا مثبت نشون ميده ازمايشمو يا منفي
  پاي ابرومو كارم در ميونه
  به شدت هم ميخام ترك كنم
  وزنم ٥٧ كيلو سنم ٢١ سال
  مرسي داروي ديگه هم مصرف نميكنم هيچ بيماري هم ندارم

 28. با عرض سلام و خسته نباشید من مدت یک سال است روزی ۳ عدد قرص۲۰۰ مصرف میکنم ولی الان تصمیم گرفتم ترک کنم و بگم که من قبلا هم یکبار به صورت قطع ناگهانی ترک کردم که تا یک هفته بی قراری و بدن درد داشتم ولی تشنج نداشتم آیا امکان داره الان تشنج سراغم بیاد؟

  1. با سلام. از روش کاهش دوز مصرف استفاده کنید. عوارض نشان داده شده در این روش بسیار کمتر از روش قطع ناگهانی است و احتمال تشنج کاهش می باید.

 29. بازتاب: جواب منفی دادن در این مواقع | هفیان | مجله سلامتی |
 30. سلام من ١٧ سال دارم و ميخوام براي انجام س ك س فقط يك بار از ترامادول استفاده كنم . ايا يك بار عوارض داره ؟

  1. باسلام. استفاده از ترامادل به هر دلیلی شما را معتاد به آن می کند؛ حتی برای یک بار! توجه داشته باشید ترک ترامادول به مدت زمان زیادی نیاز دارد که همراه با دردسر فراوان است.
   تاکید می کنیم از این ماده خطرناک دوری کنید.

 31. باسلام اگ ی شخصی ۶ماه ترامادول و قرصای دیگه مصرف کنه.و بعدش ۶ماه پاک باشه.ولی یک آن بعدش ۲تا قرص ترا ۲۰۰بخوره چندروز بعد از اون آزمایشش مثبت میشه یا منفی؟

  1. باسلام. بستگی به نوع کیت مصرفی آزمایشگاه دارد اما اکثرا مثبت اعلام می شود.

 32. باسلام خدمت شما من موفق به ترک ترامادول شما اما الان توهم دارم وکاملا دوشخصیتی بودنم رو میفهمم خاهش میکنم راهش روبهم بگید

  1. سلام.
   دوست عزیز، با کم کردن دوز مصرف ترامادول ترک رو شروع کنید. در حین ترک، انجام ورزش و نوشیدن آب زیاد فراموش نشه!

 33. سلام عرض کردم گویا متوجه سوال من نشدید من ترک کردم الانم بیست وچند روزی میشه که پاکم با توهم ووپریشانیم چیکار کنم؟ ممنون از توجهتون

  1. سلام. به هر حال ترک کردن عوارض دارد. و شما میبایست از لحاظ روانشناختی خود را بیشتر آماده کنید. سعی کنید آب بیشتر مصرف کنید. ورزش کنید تا شادابی از دست رفته ی شما برگردد.

 34. سلام ، من کاملا پاک هستم و هیچ اعتیادی ندارم ، به پیشنهاد دوستم میخواهم برای رفع زود انزالیم نصف قرص متادون چهل مصرف کنم ، لطفا به جای نصیحت کردن و منع کردن از مصرف بگویید بعد از مصرف چه اتفاقی برایم میافتد، ایا اوردوز میکنم؟؟
  به هر حال من اگر نصف نخورم یک چهارم رو خواهم خورد فقط میخواهم از عوارض ان با خبر شوم

  1. باسلام
   ممکن است بعد از مصرف اتفاق خاصی برایتان رخ ندهد؛ هر چند این مورد بستگی به سیستم ایمنی بدن تان دارد. اما به طور قطع در دراز مدت به این قرص اعتیاد پیدا خواهید کرد.

 35. باسلام
  برای مصرف نصف قرص ترامادون ۵۰ هم واسه شماحرف هست تا برسه قرص متادون۴۰
  دوست عزیزقرص متادون ۴۰ برای کسانی هست که سالها مصرف کننده انواع مواد مخدر هستند وان را اگر چهار قسمت کنیم میشود یک عدد قرص متادون ۱۰ که این قرص برای مصرف روزانه یک مصرف کننده کافی میباشد.خلاصه خیلی کارخطرناکی میکنید

 36. سلام ، بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که دور از شتر بخوابم تا خواب اشفته نبینم،
  من که تا الان که بیست و پنج سالمه نخوردم دیگه هم نمیخورم

 37. سلام من در هفته ۲بار ترامادول ۱۵۰ میخوردم الان هم برای آزمایش عدم اعتیاد ۶روزه که نخوردم باید چکارکنم که اثرش تا دو روز دیگه از بین بره لطفا هرچه سریعتر پاسخ رو ارسال کنید

  1. باسلام. جواب آزمایش اعتیاد در ادرار پس از ترک و گذشت ۴ روز منفی اعلام میشود و جواب ازمایش اعتیاد در خون پس از گذشت ۴۲ روز پس از ترک منفی اعلام خواهد شد.

 38. سلام،
  من ۳۰ سالمه.
  به مدت ۶ ماه روزی ترامادول ۱۰۰ مصرف می کردم و دلیلشم این بود که اطلاع نداشتم مخدر هست و به جای لورازپام مصرف می کردم. به خاطر مشکلات عصبی .. ولی فهمیدم وابستگی به وجود آمد.
  برخلاف دوستان من دوزم به هیچ وجه از ۱۰۰ بیششتر نشد و با کاهش دوز در یک ماه اخیر آن را به ۵۰ و الان ۲۰ رسوندم. یعنی روزی ۲۰٫ و سعی کردم یک روز در میان آن را مصرف کنم ولی مشکلاتی پیش آمد.
  بنده می دونم شما دکتر نیستید ولی خواهش می کنم جواب من را بدهید.
  مشکلم این هست که اگر همین ۲۰ میلی رو نخورم اون روز عطسه فراوان و آبریزش دارم و به هیچ وجه درد و مسئله دیگه ای ندارم.
  تا سربازی ۲۰ روز فاصله دارم و فکر نکنم مشاوری وقت بده بهم. و همچنین حوصله کارایی که بقیه سربازان برای جاساز کردن می کنند رو ندارم. به خطرش نمی ارزه.

  سوال: اگر این عطسه ادامه داشته باشه چند روز طول می کشه ؟
  سوال۲: اگر نه مجبورم در داخل پادگان ترک کنم. پیشنهاد برای داخل پادگان چیست؟

  1. سلام. زمان دقیقی نمی توان متصور شد.
   برای بند امدن آبریزش از غذاهای تند استفاده کنید. ادویه ها و پیاز باعث خشک شدن آب بینی می شود. از پوست گرفتن پیاز بپرهیزید. زنجبیل بخورید.
   از چوب میخک استفاده کنید: چوب میخک، مقداری دارچین، زنجبیل تازه رنده شده، یک عدد هل شکسته و یک قاشق عسل را با یک لیوان آب داغ دم کنید. قبل از خواب این دمنوش داغ را میل کنید.

 39. من ۲۸ سالمه و اولین بار ترامادول رو سال ۸۷ مصرف کردم و چون بهم اعتماد بنفس می داد ادامه دادم و چند بار ترک کردم و باز شروع کردم الانم دارمترک می کنم چون واقعا خستم کرده از خودم نا امید شدم احساس حقارت و ضعف می کنم و از لحاظ مالی اوضاع خوبی ندارم خسته شدم بخدا از خودم بدم میاد و کلی تشویش و اضطراب احساس نا امیدی تو وجودمه کمک کنید لطفا

  1. سلام. با استفاده از روش کاهش دوز مصرف؛ ترک خواهید کرد. در حین زمان کاهش دوز، ورزش کنید. آب زیاد بنوشید.

 40. سلام خسته نباشید.من ۲۳ سال سن دارم از ۱۸ روز پیش دچار تشنج های خفیف ناشی از ۳۰۰ میلی ترامادول شدم.به دکتر مراجعه کردم و یکسری دارو تجویز کرد.میخواستم بدونم این تشنج ها تا چه زمانی ادامه داره و باید دارو مصرف کنم خواهشا سریعا جواب بدید بی قرارم

  1. باسلام. بسته به مقاومت بدنی شما دارد. در این مورد زمان مشخصی نمی توان متصور شد .

 41. بازتاب: آن چیست که هر چه مصرفش کنیم کوتاه تر می شود
 42. با عرض سلام و خسته نباشید
  من ۲۳ سال دارم در پیام قبلی مبنی بر ترک ترامادول و تجویز داروهای پزشک(ونلافاکسین ۳۷/۵و ریسپریدون ۱و زولامین ۵۰ و کلونازپام ۲) توضیح مختصر دادم.امروز ۴۰ روز از ترک میگذرد. ۵ روز است همه ی داروهارا سرخود قطع کردم دچار همه ی عوارض ترک ناگهانی قرص کلونازپام شدم و به قرص کلونازپام وابسته شدم و دچار بی خوابی شدم.این حالت طبیعی است و رفع می شود یا دوباره قرص هارا مصرف کنم و به صورت تدریجی کنار بگذارم؟؟

  1. سلام.نباید خودسر داروهای تجویز شده توسط پزشک را قطع می کردید. مراجعه به پزشک برای راهکار جدید یا ادامه راهکار قبلی؛ توصیه ی اول و آخر ماست.

 43. با سلام
  من مالک هستم یک جوان ۲۱ ساله و تقریبا ۳/۵ سال هست که ترامادول مصرف میکنم من حتی به مصرف روزی ۱۷ تا ۱۰۰ میلی مصرف می کردم و طی این مدت تا به حال حدود ۲۵ تا ۳۰ بار تشنج هم کرده ام ولی دیگر نمی خواهم مصرف کنم چون به کلی خسته شده ام نمی دانم چه کار کنم این وسوسه هم من رو میکشه آخر من فعلا دوز مصرفی رو کم کردم و تا روزی ۵ تا رسوندم و از فردا میخواهم ۲ تا کم کنم به مدت یک هفته ۳ عدد مصرف کنم ولی من هیچ داروی دیگری مانند بروفین و غیره استفاده نکردم آیا من باید پیش روانپزشک بروم لطفا راهنمایی کنید چون به خدا دیگه خسته شده ام لطفا ؟؟؟
  با تشکر

  1. سلام. شما همین روش کاهش دوز رو ادامه دهید. مطمئنا ظرف مدت کوتاهی پاک خواهید شد. در این مدت آب زیاد مصرف کنید و ورزش رو فراموش نکنید. استفاده از روانپزشک خوب هست اما کاهش ادامه روند کاهش دوز کافی است.

 44. سلام، ایا ممکنه کسی به ترامادول اعتیاد داشته باشه و کاری بکنه تو ازمایشش مشخص نشه که معتاده؟

 45. فقط گوش کن…
  سلام.
  ببین دوست عزیز دختر و پسر دوستای گلم…
  خسته شدی؟؟؟
  میخوای ترک کنی؟
  من بهت میگم چطور…
  والی اول فک نکن که دیگه همه چیو باختی این یه دوره و یه امتحان تو زندگی ما بود
  که باید پشت سر میزاشتیم که گذاشتیم.
  من خودم تا ۴ سال پیش ۳ نوع ورزش مختلف رو با هم انجام میدادم تمرینای عمومی که به کنار
  پول موقعت اجتماعی بهترین کار ولی بخاطر ترامادول همه رو همه رو از دست دادم.
  روزی ۲۵ تا ۳۰ تا ترا ۱۰۰ میخوردم.
  هممون مثل همیم هم تویی که روزی یه دونه میخوری هم اون رفیقی که بالای ۴۰ تا رو شاخشه.
  تا چند وقت پیش پوست و استخون بودم ولی الان دیگه لباسای ۴ سال پیشم تنم نمیری.
  تمرینامو شرو کردم بدنم ریکاوری شده.موقعیتم همه چی.حالا اینا به کنار
  بازم میخوای ترک کنی…
  اکثر شماها و خود من نمیتونیم با روش کاهش دوز ترک کنیم خودتونم میدونید چرا.گر چه منطقی ترین روش.
  حوصله زندونی شدن تو کمپ و کلینیک رو نداری میدونم.
  تحمل خماری و نداری میدونم هرچند به خودت میگی من دردایی خیلی بیشتر از اینو تحمل کردم چطور از پس این برنمیام.
  دلیلش اینه که موضوع فقط درد جسمی نیس.
  اگه مثه منی که یه قورص مینداختم بالا صدتا فوش به خودم میدادم پس…
  من بهت میگم چیکار کن.
  الان اینجا نشستم میخوام از درو دیوار برم بالا منی که حال نداشتم برم یه لیوان آب برا خودم برا خودم بریزم.
  اینم بدون هیچ وقت یه ادم معمولی نمیره سمت این چیزا فقط آدمای باهوش و آدمایی که واسه خودشون کسی بودن دنبال این چیزا رفتن.چون دوس دارن همه چیو تجربه کنن.
  ولی خوب اعتماد به نفس کاذب کار دستمون میده.
  آخرین حرفم در اینجا…
  فراموش کن که قبلا کی بودی و چه توانای هایی داشتی ببین الان کجا وایسادی و میخوای به کجا برسی.
  تازه فهمیدم چرا تو این ۴ سال فقط داشتم بجای پیشرفت پسرفت میکردم…
  دلیلش اعتیاد نبود دلیلش این بود که من ۴ سال نقش آدمی رو بازی کردم که نبودم.تو هم همینطور.
  داری ادای کسیو در میاری که واقعا نیستی پس خودت باش.
  اگه دلت خواست دوباره خودت باشی من کمکت میکنم و راه درستو نشونت میدم.
  اینم ایمیلمه
  avesta_rc@yahoo.com
  بای بای دوستای گلم.

 46. سلام من ۳۰ سال سن دارم و حدود ۳ سال است که ترامادول مصرف میکنم . الان روزی ۵ تا ۲۰۰ میخورم . تنها دلیلی که منو از ترک میترسونه تشنج کردنه . چکار باید کرد که ترک کنی و تشنج هم نکنی . اینم بگم که تا الان تشنج نکردم و فقط دیدم که بعضی ها در زمان ترک تشنج کردن . مرسی

  1. باسلام. به هر حال ترک کردن عوارض خاص خودش را دارد. سعی کنید در طول ترک، آب زیاد مصرف کنید. ورزش هم در کنار آن می تواند کمک کننده باشد.

 47. خسته شدم این شیشمین باره ترامادول رو ترک میکنم هر بارم دوزش میره بالا الان شده هفده تا قرص صد اگ نشد دیگ از خیرش میگیذرم اونقد میخورم بمیرم فقط کسایی ک تاحالا مصرف نکردن بدونن شیشه و کراک و تزریق کردن بهتر از قرصه تورو قران سمتش نرین من بیست سالم نشده هنوز اخرای نوزده سالمه زندگیم سوخت نرین ترفش ب من گفتن گوش ندادم گفتم من فرق دارم ولی…….نرین

 48. سلام
  دوس دختر من مدت زیادی هستش که ترامادول مصرف میکنه. اما به یکباره تصمیم به ترک گرفته اونم به صورت قطع یکباره نه کم کردن تدریجی.در ضمن مقدار مصرفش هم حدود ۸۰۰ در روز بوده. دچار کلافگی و درد شده این کار خطری ایجاد نمیکنه.
  با این که بعد از ترک کردنش دیگه رابطمون تموم میشه اما دوست دارم کمکش کنم که رها بشه بعد ازش جدا بشم لطفا راهنماییم کنید چجوری کمک و همراش باشم

  1. سلام و عرض ادب
   مصرف یکباره ترامادول خطرناک است و باعث تشنج می شود.
   برای ترک ترامادول بهتر است به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید تا تحت نظر باشید.
   موفق باشید.

  1. سلام و عرض ادب
   خیر برای لاغری نمی توان از ترامادول استفاده کرد.
   موفق باشید.

 49. خیلی ممنونم
  ینی ممکنه که وابسته بشم؟؟
  تو یه مطلبی خوندم تازه بعد از دوهفته وابستگی ایجاد میشه
  ینی اصن تاثیری تو لاغری نداره؟؟

 50. سلام
  من مدت خیلی کوتاهیه استفاده میکنم
  وقتی که شبا خوابم نمیاد یه ترامادول ۲۰۰استفاده میکنم و بعد از ۱ساعت خابم میاد
  ایا این باعث میشه ضرری به من برسونه

  یا بعد از مصرف ترامادول بخابم سنگکوب میکنم¿

  1. سلام
   بله ضرر میرسونه و ترک تراماداول هم بدون نظر پزشک ممکن است باعث تشنج شود.
   برای تنظیم خواب روش های دیگری هست که می توان بهره گرفت.

 51. با سلام من ۲۵) سال سن دارم مدت دو سال ترامادول مصرف میکردم….الان ک دارم این مطلبو تایپ میکنم یک هفتست که با ترک یکدفه ای کنار گذاشتم …من میخوام برگردم تو زمین ورزش ولی واقعا عضلاتم خسته اس و نای بلند شدن تا محل تمرین رو ندارم…البته من ورزش حرفه ای میکنم الان یک هفته برای این داستان تو خونه ام میخوام بدونم این خستگی عضلات تا کی با من هست???ممنون میشم جواب بدبید خیلی واسم مهمه جواب این سوال…یا علی

  1. سلام
   ترک یکدفعه ای ترامادول دارای این عوارض می باشد که شامل درد ، تشنج ، خستگی و .. است. برای برگشتن به ورزش کمی زود می باشد. باید کمی به بدن خود زمان بدهید
   برای شروع و بازگشت به ورزش بهتر است از ورزش های سبک شروع کنید. حداقل یک ماه پس از ترک ترامادول بدنتون کم کم به حالت عادی برمی گردد.

 52. سلام
  داداش من ۲۰سالشه دوسال ترامادل مصرف میکنه ششماه گذشته مصرف بالاتر شده روزی ۳،۴ گاهی به ۵تا هم رسیده چند شب پیش تشنج بدی کرد الانم تحت مراقبت پزشک دوشب راحت خوابید اما ۱شب با کلافگی و درد اصلا نخوابید اشتهاشم خیلی خوبه خیلی غذا وخوراکی میخوره روز چهارم کمتر شده غذاش نسبت به شبا و روزای دیگ این حالتش طبیعیه ؟ما خیلی نگرانیم نکنه دوباره سراغش بره لطفا راهنماییمون کنید.ممنون

  1. درد و تشنج و اسپاسم عضلات از عوارض شایع ترک ترامادول است.همچنین تعریق…تحت مراقبت پزشک بوده و حتما پزشک محترما قدامات لازم رو براشون انجام داده…ولی اگر میخواهید اطمینان خاطر پیدا کنید از ترک و اینکه دوباره سراغش برنگرده بهتره که به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید..کمک خیلی خوب و حرفه ای براتون انجام میده هم شما کمتر دچار استرس میشید و هم برادرتون راحت تر این بحران رو طی میکنه

 53. سلام،من مصرف کننده بودم اما ترک کردم چندین بار ولی الان دیگه کاملا ترک کردم،قطع یکدفعه یا کم کم هیچ فرقی نداره،در دو حالت تمام علایم ترک به سراغت میاد و دوره ترک رو باید بگذرونید،پس خودمون رو گول نزنیم،اگر تصمیم به ترک دارید اراده مهمه،تجربه به من نشون داده باید عامل اعتیاد رو از بین برد،یکی برای ترس،یکی برای دیر انزال شدن،یکی برای سرخوشی کاذب،یکی برای گذروندن اوقات بیکاری،یکی بزای فرار از مشکلات،شخصا خودم برای فرار از مشکلات و غریبی در حالا هرکجا استفاده میکردم،اما اینا همه دلیل به اعتیاد نیست،مثلا من برای رفع مشکلم از همه نوع ادمیزاد مشورت گرفتم و فهمیدم که من باید غربت رو رها کنم تا اون هم ترک کنم،چون غربت داشت منو معتاد میکرد،پس خودمون رو فریب نباید بدیم،من میگم باید صورت مساله رو باید پاک کرد و یک دفعه ترک کرد،درسته علایمش پدر ادمو در میاره اما بعد از ده روز همه برطرف میشه،اگه از اونایی که کمپ رفتن بپرسید میفهمین که باید یکدفعه ترک کرد.اما صورت مساله رو اول باید ترک کرد،یا حق

 54. باسلام.خدمت‌شما‌واقعا‌خداخیرتون‌بده‌که‌به‌فکرمردم‌هستید.پسری‌۲۷ساله‌هستم‌که‌مدت‌۷سال‌میشه‌ازدوران‌سربازی‌ترامادول‌۱۰۰میخورم‌وتاحالا‌بیشترازصدنخوردم‌یعنی‌تاحالا‌قرص‌۲۰۰روتجربه‌نکردم‌دوماهی‌میشه‌که‌کم‌کردم‌یعنی‌یه‌قرص‌قرمزدویست‌روهشت‌قسمت‌بیست‌پنج‌میلی‌گرمی‌میکنم‌ودرچهارروزمیخورم‌یه‌بیست‌پنج‌صبح‌وبعدازظهرحالامیخاستم‌بدونم‌چطورمیتونم‌همین‌مقدارکم‌روبزارم‌کنار‌چون‌واقعاروزندگیم‌وکارم‌تاثیرگذاشته‌همش‌سرچیزای‌الکی‌عصبی‌میشم‌۱روش‌شمابراترک‌این‌دوزچی‌هست‌(درخانه)۲ایاخردکردن‌قرص‌خطرناکه‌.چون‌چاره‌ای‌ندارم‌بایدخرددکنم.۳ازچه‌مسکن‌یادارویی‌برادردپاوشکم‌درزمان‌ترک‌استفاده‌کنم.درضمن‌متاهل‌بایه‌بچه‌سه‌ساله‌وزنهشتادوپنج.

  1. سلام
   ترک کردن در خانه ممکنه عوارض خیلی بدی داشته باشه،از جمله تشنج و همچنین خرد کردن قرص نیز اصلا به هیو وجه کار درستی نیست،فقط و فقط برای ترک ترامادول باید تحت نظر متخصص اعصاب و روان باشید،برای کاهش درد می تونید از قرص بروفن استفاده کنید برای دل درد هم از هیوسین و اگر اسهال دارید از یدوکینول استفاده کنید

 55. خیلی ممنون از جوابتون سوال دیگه ای دارم ازتون…گفتید که امکان داره که از ترامادول برای سر کردن شکستگی استفاده بشه.
  آیا مریض دوباره تشنج میکنه؟؟؟یا همین یکبار بود؟
  معذرت میخوام که میپرسم ولی همسرم تعدادی قرص از عطاری هم گرفتن برای رابطه ی زناشویی که اسمش kingdol هستش
  با این مشخصات:
  Sildenafil 100mg
  Equlvalent to sildenafil 100mg
  Tramadol hydrochloride ip
  Colours:approved colour used
  Dosge: as directed by the physician
  وخیلی کم میخورن شاید در ماه ۱ یا ۲بار.
  من شدیدا با موضوع مخالفم ولی متاسفانه گوش نمیدن
  این قرص باعث تشنج میشه؟؟؟؟

  1. تشنج دوباره بستگی به میزان دوز مصرفی داره و ممکنه دوباره تکرار بشه..و این قرصی هم که گفتید در ترکیباتش ترامادول هست بازهم و اینکه از عطاری تهبه میشه اصلا مورد تایید نیست

  1. ترک ترامادول مشکلات گوارشی از جمله دل درد…دل پیچه و اسهال پیش می آورد.

 56. سلام،۲۴ سالمه حدود دو سال قرص ترامادول ۱۰۰ میلیگرم بصورت روزانه مصرف میکردم و الان حدود ۶ ماه هست که مصرفم به قرص متادون بصورت یک روز در میان ۵ میلی گرم تغییر کرده،چگونه قرص ۵ میلی گرمی متادون رو بصورت کاهش دوز ترک کنم ؟
  در صورت عدم مصرف حالت بی قراری و درد به سراغم میاد

  1. سلام دوست عزیز …
   کمک در این زمینه در تخصص متخصص اعصاب و روان است… نمیشه بدون نظر یک متخصص این کار رو انجام داد…احتمال تشنج و سایر عوارض هست…

 57. با سلام من نصف ترامادول صدخوردم الان فکر کنم دو هفته هست نخوردم سریع ترک کردم آیا تو آزمایش مثبت میشه ؟؟

 58. سلام
  من دختر ۲۷ ساله ای هستم که به تازگی نامزد کردم
  ماحدود یکساله که قبل از نامزد شدنمون با هم دوست بودیم و من هیچ مشکل و نکته ای مشکوک در اون ندیدم و همیشه هم با دلایل قانع کننده بمن میگفت که اعتیاد خانمان سوزه و هیچ وقت نمیخواد سمتش بره م منم کاملا بهش اطمینان داشتم ، حالا ما دوماهه که نامزد هستیم و دو هفته دیگه وقت عقد داریم و چندروز پیش که برای آزمایش ازدواج رفتیم با اینکه ز خانم ها آزمایش خون نمیگرفن ار چندتااز ما گرفتن و من فکر میکردم که برای کم خون بودن همسرم اینکارو کردن ولی امروز که برای جواب رفته بهش گفتن مشکوکه به اعتیاد یا متادون ، حالا هردومون داریم دیوونه میشیم و قرار شده که یبار دیگه همون نمونه بررسی بشه ،میخوام بدونم با توجه به اینکه دو روز قبل ازدواج ایشون دندون کشیدن ولی قرص کدءین دار نخوردن این احتمال هست؟؟؟؟
  توروخدا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز…خب همونطور که میگید قرص کدئین دار هم نخوردن…با توجه به اینکه میگید…رفتار مشکوکی نداشتن و علائم خاصی ندارن…ممکنه مصرف متادون داشته باشند…..تا حالا پیش نیومده که عصبی و نگران باشه…عرق کنه…کم خواب باشه؟متادون معمولا برای درمان اعتیاد هست و و خودش به میزان مواد مخدر اعتیاد نمیده به فرد…ولی خب تا حدودی میتونه اعتیاد داشته باشه……به هر صورت آزمایش بهتره تکرارا بشه…نمیشه با جواب این آزمایش و اینکه خودشون دارن انکار میکنن نظری داد

 59. با سلام
  چند سالی هست که ترامادول مصرف میکنم حدود هفت سال دوز مصرفیم هم روزی پنج عدد بیشتر نشده ۱۰۰ یعنی یه وقتی بوده داشتم سه تا خوردم یه موقع پنج تا یه وقتم دو تا وزنم حدود ده تا پونزده کیلو لاغر شده ایا این قرص باعث لاغری در فرد میشه.کمکم کنید میخوام ترک کنم اوردم روزی دو تا ثابت

  1. سلام….میشه عنوان کنید به چه دلیل مصرف میکنید ترامادول رو؟؟به هیچ وجه نمیشه ترامادول رو خودتون ترک کنید بسیار خطرناکه و ممکنه باعث تشنج بشه.. باید تحت نظر متخصص اعصاب و روان این کار انجام بشه

 60. ممنون از جوابتون
  خوب ینی الان منتظر جواب تکرار این آزمایش باشم و اگر جوابش منفی بود چی؟
  من میدونم زیاد عرق نمیکنه و خوابش اصولا خوبه
  و فرق متادون و ترامادول چیه؟

  1. بله منتظر جواب آزمایش باشید…اگر جواب منفی بود که هیچ نوع مشکلی نیست…اگر مثبت بود…ازش بخواید که به طور صادقانه بگه که چی مصرف میکنه…متادون باشه که زیاد مشکلی نیست…معمولا میشه راحت ترکش کرد تحت نظر متخصص……متادون دارویی برای درمان و ترک اعتیاد هست و گاهی اوقات افسردگی..که وابستگی مختصری به فرد میده….ولی ترامادول یک مسکن قوی و کمی ضعیف تر از مورفین هست..در واقع کمی خاصیت مواد مخدر رو داره…عوارض زیادی داره و ترکش به مراتب سخت تر هست……به هر صورت اگر جواب آزمایش مثبت بود…به دنبال این باشید که چی مصرف میکنه و چرا…

 61. سلامی دوباره
  به خاطر اینکه متاهل بودم و فقط برای اینکه زود انزالی نداشته باشم شروع کردم ولی افتادم توش و دیگه حتی میخواستم کارم بکنم باید میخوردم و گرنه تکونم نمیتونستم بخورم
  حالا چی کار کنم قرصمو اوردم روزی دو تا دونه ثابت
  ولی میخواستم بدونم باعث لاغری میشه
  البته تو این مدت چیزای دیگه هم مصرف کردم مثل شیشه
  حشیش
  ولی اونا گذری بوده

  1. سلام دوست عزیز…برای درمان زودانزالی..خیلی روش و درمان های دیگری هست…قرص های ضد افسردگی…روش های فیزیکی و روانی…متاسفانه رفتن سراغ ترامادول به خاطر رفع این مشکل اصلا درست نیست..باعث تعریق…لاغری…عصبانیت و مشکلات دیگر هم میشه…من به شما توصیه اکید میکنم تحت نظر یک متخصص اعصاب و روان باشید حتما با توجه به اینکه از سایر مواد مخدر هم استفاده کردید گاهی…

 62. با سلام. من متوجه شدم نامزدم ترامادول مصرف میکنه ، درمورد این قرص مطالعه کردم و میدونم چیه. به من موقع ازدواج گفته بود قبلا ترامادول مصرف میکردم و ترک کردم.از وقتی این قرص رو از جیبش پیدا کردم حالم خراب شده من چیکار باید بکنم؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز….بهترین کار این هست بگید قرص رو پیدا کردید و از خودش بخواهید درباره این موضوع توضیح بده…چون با پنهان کاری…این شخص شما هستید که آسیب میبینید…برای ترک و اطمینان از اون هم میتونه تحت نظر یک متخصص اعصاب و روان باشه..تا مطمئن بشید که کنار گذاشته و استفاده نمیکنه

 63. سلام من بیست سالمه ۴روزه ک ترامادول نخوردم ب یک باره قطع کردم الان اسهال بی حوصلگی و….دارم تا کی ادامه داره ایا خوب میش یا ن؟

  1. سلام دوست عزیز…معمولا بین ۱۰ روز تا یک ماه ادامه دارد…بله خوب میشه و بستگی به بدن خود فرد داره سرعت بهبودی

 64. سلام
  امید هستم ۳۳ ساله بدون سابقه مصرف مرفین ولی حدودا ۸ ماهی هست که هفته ایی ۲ بار الکل مصرف میکنم
  حالا به پیشنهاد یکی از دوستانم (درستتر بگم دشمنانم) به اندازه دو در پر شیشه متادون، از شربت متادون خوردم.
  دو روزه که گذشته اما همچنان اوضاء جسمیم بهم ریخته… چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز….به یکباره همچنین دوزی از متادون خیلی خطرناکه…احتمال تشنج داره…بهتره به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید…

 65. سلام. خیلی ممنون از راهنماییتون.من همسرم رو در جریان گذاشتم که همچین قرصی ازش پیدا کردم و اون انکار کرد که اون متعلق به گذشته بوده و قسم خورد که هیچ قرصی مصرف نمیکنه.همسرم گاهی خیلی عرق میکنه و این منو به شک انداخته ولی من بر اساس مطالعاتی که کردم اینه که هرکسی قرص ترامادول رو خودش یهویی ترک کنه این عوارض زیاد عرق کردن رو نشون میده. میخوام بدونم در واقع آیا این عرق کردن بخاطر مصرف قرص هست یا عوارض ترک اون. ممنون میشم راهنماییم بفرمایین.

  1. سلام دوست عزیز…حقیقتا نمیشه گفت عرق کردن میتونه دلیل چی باشه……از علائم دیگه ی ترک هم…عصبانیت…..پرخاشگری…لرزش بدن..دل پیچه و اسهال هم میتونه باشه..از روی سایر علائم میتونید پی ببرید….حتی ممکنه واقعا مصرفی هم نداشته باشه و این عرق کردن علل دیگه ای داشته باشه

 66. سلام.پرخاشگری گاهی میکنه.اما یبوست داره.و گاهی که میخوابه تو خواب انگار میپره. اخه این عرق کردن برام تعجب اوره. روزی هزاران نفر از مقابل آدم میگذره ولی همچین عرق کردنی در اونا نمیبینم . واقعا موندم چیکار کنم…

 67. سلام.من ۴ روز پیش ی قرص ترامادول۲۰۰خوردم فردا برای ازداوج میخام برم ازمایش بدم ایا ازمایش مثبت میشه؟ تو این ۴روز هم ورزش کردم هم اب فراوانی خوردم درضمن قبلا ترامادول نخورده بودم

  1. سلام….معمولا بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت از بدن پاک میشه…اگر آزمایش ادرار باشه که چیزی نشون داده نمیشه…ولی اگر آزمایش خون باشه…ممکنه تا یک هفته بعد هم نشون داده بشه

 68. ترامادول خوردم الان سرگیجه وشکم درد دارم چطوری میتونم اثر ترامادول از بین ببرم

 69. سلام.ایا قرص بی۲ تست ازدواج رو مثبت میکنه؟د اینکه قرص سقط جنین میتونه نتیجه ازمایش اعتیاد فرد معتاد رو منفی کنه؟

 70. سلام دوستان من الان یکساله که ترامادل میخورم قراره ازفردا مردونه ترکش کنم بدون هیچ دارویی از همتون التماس دارم یاحق
  ((تشکر فراوان از شما دوستانی که این سایت را راه اندازی کرده ایید .یاحق))

 71. سلام.سوالى داشتم ازتون. شما که ميگيد بهترين راه کاهش دوز با قرص ترامادوله چطور دوز ۵۰ رو کاهش داد؟ شما که ميگيد نبايد قرص را شکست. خب براى کاهش ترا ۵۰ بايد اون رو به قطعات کوچکتر تقسيم کرد ديگه.درسته؟ لطفا اين ابهام رو برام روشن کنيد.ممنونم

  1. سلام دوست عزیز…قرار نیست این کاهش رو شما خودتون انجام بدید..باید تحت نظر متخصص اعصاب و روان این کار انجام بشه…در کنارش داروهای دیگری هم مصرف بشه..و اینکه به صورت تدریجی حتما به این شکل نیست که دوز کاهش داده بشه…به طور مثال اگر شما در هفته ۵ بار قرص ترامادول میخورید…اونو بیاری رو ۳ روز و ۲ روز و در نهایت قطع مصرف بشه…

 72. سلام
  من الان یه ساله متادون مصرف میکنم
  حالا می خوام برم ترکیه
  اگه مشروب بخورم بعد چند ساعت از مصرف متادون آیا خطرناکه ممنون میشم راهنمایی کنید

 73. ایا پس از ترک ترامادول عوارضی که روی دستگاه تناسلی و میل جنسی گزاشته است به حالت عادی برمیگردد ?? خواهشا جواب بدید

  1. دوست عزیز…ترامادول میتونه تا حدودی باعث تاخیر در انزال به صورت غیر طبیعی بشه..که پس از قطع مصرف به حالت طبیعیی برمیگرده..اگر از قبل مشکل زود انزالی داشته باشید این مشکل همچنان پا برجاست…منتها ترامادول تنها به صورت کاذب و موقت این مشکل رو براتون حل کرده بوده

 74. سلام..مبشه سریعا جواب من رو بدبد؟؟یکی از دوستان من به شاتباه و بی اطلاع دوبار از این قرص استفاده کرده فقط دوباره اونم مثلا یکی امروز یکی سه روز دیگه و من فهمیدم و بهش گفتم چه چیه و چقدر ضرر داره…این دوبار یعنی براش ضرر داره؟؟تورو خدا کمکم کنید با مصرف دوبار فقط چقدر ممکنه لسیب ببینه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا