دانستنی های پزشکی

شناسایی نوع جدیدی از افسردگی برای بهبود روند درمان بیماری‌ها پزشکی علم وپیشرفت

شناسایی نوع جدیدی از افسردگی برای بهبود روند درمان بیماری‌ها پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه استنفورد از بررسی‌ها، آزمایش‌های مبتنی بر مصرف دارو و اسناد تصویربرداری از مغز برای ترسیم اختلالات شناختی استفاده کردند که با رفتار‌هایی مانند دشواری در برنامه‌ریزی برای آینده، عدم کنترل خود، تمرکز ضعیف و سایر مسائل مربوط به عملکرد اجرایی مشخص می‌شود.

مشکلات مربوط به عملکرد اجرایی از مدتی قبل به عنوان عامل اساسی تشدید اختلال افسردگی شناخته شده است و دانشمندان استدلال می‌کنند که برای ۲۷ درصد از مبتلایان، این مسئله غالب است و اکثر دارو‌های فعلی این مشکل را حل نمی‌کنند. حدود پنج میلیون نفر تنها در ایالات متحده مبتلا به افسردگی هستند.

لین ویلیامز، نویسنده ارشد و استاد روانپزشکی و علوم رفتاری، می‌گوید: «افسردگی در افراد مختلف به روش‌های متفاوتی بروز می‌کند، اما یافتن اشتراک‌ها – مانند نمونه‌های مشابه عملکرد مغز – به متخصصان پزشکی کمک می‌کند تا با شخصی کردن مراقبت‌ها، به طور مؤثری شرکت‌کنندگان را درمان کنند.»

برای تکمیل این مطالعه، به ۱۰۰۸ بزرگسال مبتلا به اختلال افسردگی اساسی که دارو مصرف نمی‌کردند، یکی از سه داروی ضد افسردگی رایج داده شد – اسیتالوپرام (معروف به Lexapro) و سرترالین (Zoloft) که روی سروتونین اثر می‌کند و ونلافاکسین-XR (Effexor) که روی سروتونین و نوراپی نفرین اثر می‌کند.. در پایان هشت هفته، ۷۱۲ شرکت کننده مطالعه را تکمیل کردند. همچنین اطلاعات ام آر آی این افراد هم بررسی شد.

دکتر لورا هک، نویسنده ارشد این مطالعه و استادیار روانپزشکی و علوم رفتاری، گفت: «این مطالعه بسیار مهم است، زیرا روانپزشکان ابزار‌های اندازه گیری کمی برای تشخیص افسردگی و کمک به تصمیم گیری در مورد درمان دارند و بیشتر به مشاهدات و گزارش‌های شخصی تکیه می‌کنند. تصویربرداری در حین انجام وظایف شناختی در مطالعات درمان افسردگی نسبتاً جدید است.»

از این رو، محققان امیدوارند بتوان آزمایش‌هایی را برای تشخیص این اختلال و تغییر درمان به منظور تطابق بیشتر با این زیرگروه اختلال افسردگی اساسی ایجاد کرد.

پژوهشگران امیدوارند با استفاده از درمان‌های مختلف مانند تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS) و درمان رفتاری شناختی (CBT) و همچنین سایر دارو‌ها مانند گوانفاسین که معمولاً برای درمان نقص توجه به کار می‌رود، مطالعات بیشتری بر روی افراد مبتلا به افسردگی انجام دهند و رویداد‌هایی مانند خودکشی را کاهش دهند.

پایان پیام/

https://newatlas.com/medical/subtype-depression-cognitive-biotype/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا