اخبار

شهروندان از برپایی چادر در حاشیه رودهای استان تهران بپرهیزند پرشین طب

شهروندان از برپایی چادر در حاشیه رودهای استان تهران بپرهیزند پرشین طب

شهروندان از برپایی چادر در حاشیه رودهای استان تهران بپرهیزند پرشین طب

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اجتناب از برپایی چادرهای مسافرتی در بسترحاشیه رودهای استان تاکید کرد و گفت: بیماران تنفسی از حضور در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، حامد یزدی‌مهر بعدازظهر پنج‌شنبه ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته دولت، از صدور هشدار زرد وزش باد شدید توسط هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی از عصر امروز پنج‌شنبه دوم شهریورماه تا یکشنبه پنجم شهریورماه رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی در نیمه شمالی به‌ویژه ارتفاعات شمال و شمال شرق استان خصوصاً فیروزکوه مورد انتظار است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اینکه صدور هشدار زرد به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند، گفت: این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد.

وی بر لزوم پاک‌سازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب رو‌ها تاکید کرد و با بیان اینکه با صدور هشدار زرد مدیریت بحران به حالت آماده‌باش درآمده است، افزود: از اعضای ستاد مدیریت بحران دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در نواحی مذکور می‌خواهیم تمهیدات لازم را بیاندیشند چرا که طبق اعلام سازمان هواشناسی احتمال آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن رواناب و بالا آمدن ناگهان سطح رودخانه‌ها وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی احتمال وقوع وزش باد شدید گاهی خیلی شدید به‌ویژه در مناطق جنوبی و غربی استان و در نقاط مستعد با خیزش گردوخاک، به خصوص در ساعات عصر و شب نیز پیش بینی شده است عنوان کرد: توصیه اکید مدیریت بحران به شهروندان ساکن در این مناطق این است که احتیاط لازم را در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین اجتناب از برپایی چادرهای مسافرتی در این مناطق داشته باشند و حتی‌المقدور از سفرهای برون‌شهری به خصوص تردد از گردنه‌های کوهستانی بپرهیزند.

یزدی‌مهر بر عدم استقرار در نواحی مرتفع مانند داربست‌ها، بالابرها و ساختمان‌های بلند نیز تاکید کرد و افزود: شهروندان ضمن اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، در فعالیت‌های کوه‌نوردی، فعالیت‌های عمرانی، احتیاط لازم را داشته باشند و از پارک خودرو و قرار گرفتن زیر درختان خشک و کهنسال اجتناب کنند.

وی همچنین بر اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز برای افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی نیز تاکید کرد و گفت: در زمان صدور هشدار زرد و احتمال وزش باد و به موازات آن کاهش کیفیت هوا فضای باز برای افراد مذکور مناسب نیست.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا