اخبار

شهریه مدارس غیرانتفاعی زیر ذره‌بین تعزیرات حکومتی پرشین طب

شهریه مدارس غیرانتفاعی زیر ذره‌بین تعزیرات حکومتی پرشین طب

سازمان تعزیرات حکومتی امروز در اقدامی درخور تحسین، نشست مشترک خود با معاونان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش و سازمان حمایت را در حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار کرد، نشستی که در آن نبود الگو برای تعیین شهریه مدارس غیردولتی مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، احمد اصانلو؛ رئیس سازمان تعزیرات حکومتی نشست خبری امروز ۲۸ خرداد با موضوع رسیدگی به تخلفات مدارس غیردولتی را به شکل ویژه‌ای با حضور معاونان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش و سازمان حمایت برگزار کرد تا به این صورت اهمیت ساماندهی تعیین تعرفه شهریه مدارس را مورد تاکید قرار دهد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در آغاز این نشست با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های دولت در فصل ثبت‌نام مدارس، بحث نظارت بر شهریه مدارس غیردولتی است، گفت: شکایات متعددی در این خصوص جمع‌آوری و به شعب ملی تعزیرات ارسال شده است؛ آموزش و پرورش هم در این زمینه اقدامات لازم را انجام داده است اما تلاش ما این است که از موضع تعزیراتی و برخوردی به این موضوع ورود نکنیم مگر اینکه دستگاه متولی، خودش درخواست دهد یا مدیران آن دستگاه مربوطه نتوانند موضوع را جمع کنند.

اصانلو با اشاره به افزایش قیمت بلیت اتوبوس و مترو و برخورد با آن گفت: در خصوص بلیت اتوبوس و مترو و عوارض ساختمانی در شهر تهران ورود کردیم و موضوع قبل از آنکه نیاز به تشکیل پرونده باشد حل شد؛ ما دوست داریم قبل از تشکیل پرونده، موضوع شهریه مداری هم حل شود. معتقدیم برخوردهای چکشی و تعزیراتی ممکن است در روند حل مشکل کمکی نکند و ما ترجیح می‌دهیم سازمان‌ها با تعامل، مشکلات را حل کنند.

اصانلو همچنین از راه‌اندازی گشت‌های مشترک برای کنترل بازار مسکن خبر داد و گفت: در بحث گرانی اجاره خانه، گشت‌های مشترک راه‌اندازی شده و در بحث مسکن و مبارزه با بنگاه‌های املاک و مسکن، متخلفانی داشته‌ایم که با آنها برخورد تعزیراتی شده است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: با توجه به اینکه تعدادی شکایت به سازمان تعزیرات واصل شده، ناچار به ورود هستیم اما منتظریم تا آموزش و پرورش در این خصوص، برنامه خود را به ما ارائه دهد.

اصانلو افزود: در بحث تعیین تعرفه، سازمان حمایت، وزارت آموزش و پرورش و سازمان تعزیرات تکالیفی دارند. بر سایت مصوبه ستاد تنظیم بازار و مصوبه سران قوا، مرجع تشخیص و اعمال ضوابط قیمت‌گذاری سازمان حمایت است و هر مرجع که اختیار قیمت‌گذاری و تعیین تعرفه دارد، باید نظر سازمان حمایت را بگیرد و بعد، آن نظر را در ستاد تنظیم قیمت بازار مصوب کند. کاری که اخیراً درباره بلیت هواپیما صورت گرفت و قیمت‌گذاری آن سامان یافت.

وی ادامه داد: این سازمان مرجع نظارت اولیه نیست بلکه مرجع رسیدگی به تخلفات است؛ اما منتظر نمی‌مانیم که یک نفر شکاست کند تا سازمان‌ها در سیکل دولتی درباره آن نظر دهند. ما بر اساس وظیفه ورود می‌کنیم و علاوه ‌بر رسیدگی به شکایات، آمادگی داریم تا به پرونده‌ها در شعب ملی سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی کنیم.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد: مدل ورود تعزیرات به آموزش و پرورش، مدل رفتار در خصوص مشاروان املاک یا بلیت هواپیما نیست و مدل رفتار ما متفاوت خواهید بود. تابستان سال گذشته واحدهای تولید لبنیات را مورد رسیدگی قرار دادیم و به دلیل تخلفات از باب گرانفروشی جرایم سنگین برای آنها صادر کردیم اما درباره مدارس از آموزش و پرورش دعوت می‌کنیم تا با همکاری تعزیرات حکومتی، سیاست سخت و قاطع داشته باشیم تخلفی در حوزه شهریه مدارس غیردولتی نداشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا