اخبار پزشکی

طرح اجباری شدن ماسک برداشته شد اخبار سلامت

طرح اجباری شدن ماسک برداشته شد اخبار سلامت

طرح اجباری شدن ماسک برداشته شد اخبار سلامت

وزیر بهداشت با اعلام این که طرح اجباری شدن ماسک برداشته شد،تاکید کرد: گروه های پرخطر و افرادی که به مراکز درمانی مراجعه می کنند بهتر است که ماسک بزنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: طرح اجباری شدن ماسک براساس مصوبه کمیته علمی وزارت بهداشت برداشته شد و استفاده از ماسک فقط در گروه‌های پرخطر توصیه می‌شود. همچنین در مراکز درمانی نیز بهتر است از ماسک استفاده شود.

وی با بیان اینکه شورای عالی درمان مصوب کرد تا مجوز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها افزایش یابد، تصریح کرد: این مجوز، موجب شد جهشی در این حوزه صورت گیرد به گونه‌ای که تعداد بیمارستان‌های دارای مجوز از ۱۴ به ۲۶ مجوز رسیده است. همچنین مراکز تصویربرداری از ۹ به ۲۹، مراکز پزشکی هسته‌ای از ۳ به ۲۴ رسیده و در مجموع مراکز درمانی از ۵۳ به ۲۰۹ مرکز افزایش یافته است.

عین اللهی درباره ساعت کاری پزشکان نیز گفت: بخشنامه‌های وزارت بهداشت درباره کادر دولتی است و ساعت کار موظف داریم اما بخش خصوصی تابع قانون است.

وی در خصوص نصب دستگاه خودپرداز در مطب پزشکان نیز اظهار کرد: نظارت بر مطب‌ها بر عهده سازمان نظام پزشکی است و باید طبق قانون عمل شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا