اخبار

طرح جهاد علمی برای حمایت از دانش‌آموزان مناطق محروم اجرا می‌شود پرشین طب

طرح جهاد علمی برای حمایت از دانش‌آموزان مناطق محروم اجرا می‌شود پرشین طب

فارغ‌التحصیلان اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان با هدف حمایت از مناطق محروم، طرح جهاد علمی را اجرا می‌کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدجواد سلیمانی با اشاره به گردهمایی فارغ‌التحصیلان عضو اتحادیه انجمن اسلامی مدارس اظهار کرد: طبق توصیه رهبر انقلاب در سال ۹۵ به حفظ ارتباط میان اعضای اتحادیه پس از فارغ‌التحصیلی، تصمیم گرفتیم تا دومین گردهمایی فارغ‌التحصیلان را برگزار کنیم.

وی افزود: بر همین اساس دبیرخانه میقات  در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان تشکیل شد و هدف اصلی، حفظ ارتباط میان اعضای اتحادیه انجمن اسلامی پس از فارغ‌التحصیلی است در دومین نشست نیز شاهد اجتماع فارغ‌التحصیلان چند سال اخیر است که شامل اعضای ادوار قرارگاه ملی و اعضای فعال تشکل هستند.

سلیمانی گفت: در این گردهمایی ارتباط و یادآوری خاطرات اعضای فارغ‌التحصیل مدنظر است؛ همچنین نشست تبیینی درباره موضوعات روز از جمله تغییر نظم جهانی و وضعیت فرهنگی و اجتماعی کشور برگزار می‌شود.

مسئول دبیرخانه میقات ادامه داد: تشکیل باشگاه اندیش‌ورزان جوان نیز کار ویژه این نشست است، این باشگاه با هدف ایجاد ارتباط تخصصی بین فارغ‌التحصیلان ایجاد می‌شود و شامل گروه‌های اقتصادی، بین‌الملل، تعلیم و تربیت، محرومیت زدایی و هنر و رسانه است و در قالب آن اعضا ایده‌های خود را به اشتراک می‌گذارند.

سلیمانی در ادامه با اشاره به اینکه اولویت کار دبیرخانه میقات محرومیت‌زدایی و فعالیت جهادی است، خاطرنشان کرد: در قالب طرح جهاد علمی، فارغ‌التحصیلان اتحادیه از دانش‌آموزان مستعد مناطق محروم  حمایت و پشتیبانی انجام می‌دهند این کار در شهرستان ازنا تجربه شده است و نتایج خوبی به همراه داشت به گونه‌ای که شاهد بودیم، دانش‌آموزان این شهر توانستند در کنکور رتبه‌های خوبی کسب کنند همچنین قرار است طرح جهاد علمی در اردل استان چهارمحال و بختیاری و اندیکاری خوزستان آغاز شود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا