دانستنی های پزشکی

فارس من |ضرورت نظارت بر اساتید از نظر علمی و فکری/ غرب زدگی برخی اساتید به جای وطن پرستی پزشکی علم وپیشرفت

فارس من |ضرورت نظارت بر اساتید از نظر علمی و فکری/ غرب زدگی برخی اساتید به جای وطن پرستی پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، برخی کاربران سامانه فارس‌من با ثبت پویشی در این سامانه خواستار نظارت اساتید از نظر علمی و فکری شدند.

این کاربران در پویش آورده‌اند:

«متاسفانه در برخی از دانشگاه‌ها شاهد صحبت‌هایی ضد و نقیض از سوی اساتید هستیم. که اغلب سعی دارند در قالب علم عقاید و نظرات خودشان را به خورد دانشجو بدهند.
نظراتی که هدفی جز ناامید کردن جوان این مملکت ندارند. نظراتی که بعضا هنگام بحران هدفی جز دعوت به آشوب ندارند.
به امید روزی که اساتید هم از نظر علمی و هم از نظر فکری مورد نظارت و ارزشیابی قرار گیرند تا دیگر شاهد این نوع رویداد ها در دانشگاه‌ها نباشیم.»

مطهره عبدالهی سردبیر پویش سامانه  فارس من در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: بنده دانشجوی روانشناسی هستم، در دانشگاه آزاد اسلامی برخی اساتید در کلاس ها با توجه به وضعیت موجود حرف‌های ضد و نقیضی بیان کرده و دانشجویان را به آشوب واغتشاشات دعوت می‌کنند.
از جمله حرف هایی که بیان می‌کنند این است که به دانشجویان می‌گویند کلاس ها را تعطیل کنید و سرکلاس ها حضور پیدا نکنید و اعتقاد دارند که ایدئولوژی جوان امروز ترقی خواهی است.

* اساتیدی که به دنبال نا امیدی دانشجویان هستتند

وی افزود:‌ بعضی از اساتید در این وضعیت دنبال تحریک دانشجویان برای آشوبگری هستند، به جای اینکه دانشجویان را به آرامش‌ دعوت کرده و راه حل گفت‌وگو را به آنها پیشنهاد دهند، نا امیدی را در دل دانشجویان می‌کارند و تاکید دارند این اتفاقات فقط مختص ایران است و هیچ جای دنیا همچین مشکلاتی را ندارد.

* غرب زدگی اساتید به جای وطن پرستی

  سردبیر این پویش گفت: متاسفانه ما شاهد غرب زدگی اساتید خود هستیم و این برای ما سخت است،اطلاعات درست هم به دانشجویان داده  نمی‌شود.گاهی اوقات اساتید به گونه ای رفتار می‌کنند، که ‌گویا به آنها دیکته شده است.
متاسفانه یکی از اساتید در مورد نوع نظام کشور بیان کرد این  نوع نظام کشوری صحیح نیست، باید نظام ما حزبی باشد.

وی افزود: ترم ما رو به اتمام است و متاسفانه چیزی از دروس متوجه نشدیم زیرا اساتید به جای تدریس، بحث سیاسی می کنند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا