اخبار

فیلم// لحظه ورود فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرشین طب

فیلم// لحظه ورود فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرشین طب

فیلم// لحظه ورود فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرشین طب

ساعاتی پیش کپسول حامل فضانوردان با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید و دقایقی پیش نیز فضانوردان با موفقیت وارد ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند.

به گزارش خبرنگار فضا و نجوم خبرگزاری تسنیم، فضانوردان مأموریت کرو-۷ ناسا پس از سفری ۳۰ ساعته ساعاتی پیش به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) رسیدند. 

کپسول حامل فضانوردان با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید و دقایقی پیش نیز فضانوردان با موفقیت وارد ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند.

 

.

 

خدمه این سفینه شامل ۴ فضانورد یاسمین مقبلی؛ فضانورد ناسا، آندریاس موگنسن؛ فضانورد آژانس فضایی اروپا (ESA)، ساتوشی فوروکاوا؛ فضانورد آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) و کنستانتین بوریسوف از آژانس فضایی روسیه است.

مقبلی و بوریسوف هر دو در اولین پرواز خود هستند. یاسمین مقبلی که پس از انوشه انصاری (انصاری در سال ۲۰۰۶ از ایستگاه فضایی بین‌المللی بازدید کرد)، دومین ایرانی ـ آمریکایی خواهد بود که به فضا سفر می‌کند. مقبلی پیش از این نیز سابقه عضویت در ارتش آمریکا را داشته است.

موگنسن و فوروکاوا هر دو یک بار به فضا رفته اند و همچنین در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور داشته‌اند. این پروازهای فضایی مقدمه‌ای برای مأموریت‌های اعزام انسان به ماه و مریخ است که از اواخر سال ۲۰۲۴ شروع می‌شود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا