اخبار

قتل زن سالخورده بخاطر سرقت طلا و خودرو در سعادت‌‌آباد/ پرستار قلابی پس از ۲ سال بازداشت شد + عکس و گفت‌وگو با متهم پرشین طب

قتل زن سالخورده بخاطر سرقت طلا و خودرو در سعادت‌‌آباد/ پرستار قلابی پس از ۲ سال بازداشت شد + عکس و گفت‌وگو با متهم پرشین طب

مرد جوانی که در اقدامی هولناک یک زن سالخورده را در سعادت‌آباد به قتل رسانده بود، پس از ۲ سال تحقیقات توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی بازداشت شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شامگاه بیست و هشتم آذرماه سال ۱۴۰۰ بود که کشف جسد زن سالخورده‌ای در یک خانه ویلایی در محله کوی‌فراز سعادت‌آباد به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد.

با اعلام این خبر، ماموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس، تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، متخصصان پزشکی قانونی‌ و کارشناسان تیم تشخیص هویت به همراه بازپرس کشیک قتل راهی خانه ویلایی شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی در محل حادثه با جسد زن سالخورده‌ای مواجه شدند که داخل یک کمد قرار گرفته و به طرز هولناکی قربانی جنایت شده بود؛ بررسی‌های ابتدایی نیز نشان می‌داد، پسر جوان مقتوله که دارای معلولیت جسمانی است داخل یکی از اتاق‌های این خانه حبس شده است.

گزارش پزشک صحنه حکایت از آن داشت، مقتوله با روسری خود خفه شده و پس از جنایت جسدش داخل کمد دیواری اتاق گذاشته شده است؛ همچنین در تحقیقات کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی نیز مشخص شد، خودروی شاسی بلند و طلاهای زن سالخورده به سرقت رفته است.

با دستور قاضی جنایی مأموران تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی اقدام به انگشت‌نگاری در محل وقوع قتل و روی جسد کردند تا ردپایی از قاتل به دست آورند که این اقدامات نشان داد، پرستار قلابی خانه ویلایی، مقتوله را خفه کرده و پس از سرقت اموال او پا به فرار گذاشته‌ است.

همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با اقدامات مخابراتی و اطلاعاتی مسیر تردد متهم را ردیابی کنند و متوجه شوند او با خودروی شاسی بلند مقتوله به خانه برادرش در جنوب تهران رفته است.

تیم جنایی در گام بعدی پای در خانه مورد نظر گذاشتند و خودروی مسروقه را کشف کردند اما اثری از متهم نبود؛ بدین ترتیب برادر مرد جنایتکار هدف تحقیق قرار گرفت و گفت: چند ساعت قبل برادرم هراسان با یک خودروی شاسی بلند به اینجا آمد و این ماشین را در پارکینگ خانه پارک کرد؛ هرچقدر هم از او پرسیدم که ماشین را از کجا آوردی، حرفی نزد و سریعاً از خانه خارج شد.

کارآگاهان دایره ویژه قتل پلیس آگاهی پایتخت با بررسی‌های موشکافانه متوجه شدند، مرد جنایتکار ابتدا به همراه طلاهای مسروقه مخفیانه به شهرهای شرقی ایران رفته و سپس به صورت غیرقانونی وارد کشور افغانستان شده است.

دستگیری قاتل پس از ۲ سال

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره بازدشت متهم این پرونده پس از ۲ سال، به خبرنگار تسنیم می‌گوید: کارآگاهان که در جریان تحقیقات متوجه شدند پرستار مقتوله مردی جوان بوده و از زمان وقوع جنایت توسط خانواده‌اش مشاهده نشده است، به این موضوع مشکوک شدند و بررسی‌های کارآگاهی را کلید زدند‌.

وی با بیان اینکه در گذشته عکس‌ چهره‌باز متهم با دستور مقام قضایی منتشر شده بود، عنوان می‌کند: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه اردیبهشت ماه امسال، کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند، قاتل پس از جنایت به یکی از کشورهای همسایه گریخته اما چند هفته قبل به ایران آمده و در غرب تهران زندگی می‌کند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در گذشته عکس‌ چهره‌باز متهم با دستور مقام قضایی منتشر شده بود، بیان می‌کند: کارآگاهان در گام بعدی با روش‌های علمی مخفیگاه متهم را شناسایی و در ادامه مرد جوان را با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی در ادامه می‌گوید: متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در جریان تحقیقات به جرم قتل زن سالخورده با انگیزه سرقت خودرو و طلاهای وی  اعتراف کرد و تحقیقات تکمیلی برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده ادامه دارد.

گفت‌وگو با متهم

از روز جنایت بگو؟

در ابتدا پسر مقتوله را که دارای معولیت جسمانی بود به اتاق دیگر خانه بردم و سپس زن سالخوره‌ را با روسری خودش خفه کردم و جسد را داخل کمد اتاقش گذاشتم.

علت ارتکاب جنایت چه بود؟

سرقت طلاها و خودروی شاسی‌بلند مقتوله

با اموال مسروقه چه کار کردی؟

هنگامی که متوجه شدم پلیس به وقوع جنایت پی برده است، خودروی شاسی بلند را به خانه برادرم بردم و سپس با طلاهای مسروقه کشور را ترک کردم.

 به کجا رفتی؟

به کشور افغانستان گریختم و ۲ سال را در آنجا مخفیانه زندگی کردم.

چه شد که نقشه سرقت را طراحی کردی؟

از روزی که در آن خانه به عنوان پرستار کار می‌کردم، متوجه طلاها و خودروی شاسی بلند مقتوله شدم به همین‌خاطر نقشه سرقت را کشیدم که روز جنایت آن را عملی کردم.

چرا دوباره به ایران برگشتی؟

هنگامی که فکر کردم آب‌ها از آسیاب افتاده است به ایران آمدم اما تصمیم داشتم که به کشور آلمان سفر کنم برای همین در یک کلاس زبان در محله قلهک نام‌نویسی کردم.

چگونه بازداشت شدی؟

پس از پایان کلاس زبان تصمیم گرفتم به خانه برگردم که توسط پلیس بازداشت شدم.

به گزارش تسنیم، با دستور محمدحسین زارعی؛ بازپرس ویژه قتل عمد شعبه اول دادسرای امور جنایی، متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا