اخبار

قطع نیاز به بیگانگان با تولید توربین گازی توسط یک شرکت دانش‌بنیان پرشین طب

قطع نیاز به بیگانگان با تولید توربین گازی توسط یک شرکت دانش‌بنیان پرشین طب

امروز از یک محصول بار اول در یکی از شرکت‌های دانش بنیان رونمایی شد که این محصول یک توربین گازی است که سالیان سال در یکی از نیروگاه‌های کشور معطل مانده بود و لازم بود تا سازنده خارجی این محصول به ایران می آمد!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد صادق خیاطیان؛ رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم رونمایی از یک محصول بار اول نیروگاهی در بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: یکی از اقدامات خوبی که در سال‌های  اخیر و با اذن مقام معظم رهبری و تایید نهادهای رسمی اجرایی شد، این بود که شرکت‌های دولتی و دستگاه‌های دولتی می‌توانند خارج از تشریفات مناقصه و با ترک تشریفات، با شرکت‌های دانش‌بنیانی که محصول بار اول تولید می‌کنند،  دعوت به همکاری کنند.

خیاطیان گفت: امروز شاهد رونمایی از یکی از محصولاتی بودیم که در قالب بار اول در یکی از شرکت‌های دانش بنیان به تولید رسیده است. این محصول یک توربین گازی است که سالیان سال در یکی از نیروگاه‌های کشور معطل مانده بود و لازم بود تا سازنده خارجی این محصول به ایران می آمد تا این توربین را تعمیر کند.

وی ادامه داد: با امکانات فراهم شده به همت یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان این توربین وارد مدار شده است و نیروگاهی که تا سالیان سال از این پره‌ها محروم بود امروز به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام/

 

 

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا