دانستنی های پزشکی

قطع گسترده فیسبوک و اینستاگرام، متا را مجبور به پشتیبان‌گیری کرد پزشکی علم وپیشرفت

قطع گسترده فیسبوک و اینستاگرام، متا را مجبور به پشتیبان‌گیری کرد پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت متا روز جمعه اعلام کرد که خدمات شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام، پس از قطعی بیش از دو ساعته که هزاران کاربر را تحت تأثیر قرار داد، بازیابی شدند.

براساس وب‌سایت Downdetector.com، در یک مقطع، نزدیک به ۲۰هزار کاربر در مجموع گفتند که در دسترسی به فیس‌بوک و اینستاگرام و واتس‌اپ با مشکل مواجه هستند.

Downdetector با جمع‌آوری گزارش‌های وضعیت از چندین منبع از جمله خطاهای ارسال شده توسط کاربر در پلتفرم خود، قطعی‌ها را ردیابی می‌کند. این قطعی ممکن است بر تعداد بیشتری از کاربران تأثیر گذاشته باشد.

پیش از این ابزار تبلیغاتی متا که به برندها امکان خرید و ایجاد تبلیغات فیسبوک را می دهد نیز دچار مشکل بوده که این شرکت ادعا می کند آن را حل کرده است.

اینستاگرام در اوایل بامداد روزدوشنبه به وقت ایران(۱خرداد) هم برای بسیاری از کاربران قطع شد و بیش از ۱۸۰هزار کاربر مشکلات دسترسی به اینستاگرام را در اوج قطعی گزارش کردند.

متا در سال ۲۰۲۱ شاهد اختلالات برق در دیتاسنترهای خود شد که شبکه های اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ را برای مدت ۶ ساعت از دسترس خارج کرد. مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک، به دلیل ایجاد این اختلال که بیش از ۳٫۵ میلیارد کاربر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داد، عذرخواهی کرد.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا