اخبار

قیمت عرضه دائم زنده در تهران هر کیلو به ۱۸۵ هزار تومان رسید پرشین طب

قیمت عرضه دائم زنده در تهران هر کیلو به ۱۸۵ هزار تومان رسید پرشین طب

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به قیمت عرضه دائم زنده در جایگاه های عرضه دائم زنده گفت: قیمت تعیین شده برای هر کیلو ۱۸۵ هزار تومان مشخص شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز بازدیدی از یکی از جایگاه های عرضه دائم زنده در منطقه ۵ با حضور حسین نظری؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران، لطف الله فروزنده؛ معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، ایوب فصاحت؛ مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران انجام شد.

حسین نظری در حاشیه بازدید از مرکز عرضه بهداشتی دام در منطقه پنج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۱۷ نقطه از طرف شهردای تدارک دیده شده که سه نقطه ثابت و ۱۴ نقطه نیز موقت بوده است.

وی تصریح کرد: در بازدیدی که داشتیم شاهد این بودیم که غرفه‌بندی مناسبی با حضور دامپزشکان انجام شده است. نظری تاکید کرد: استقبال مردم از روز گذشته آغاز شد و در بازدید دیروز دیدیم که مردم در صف‌ خرید حاضر بودند و امروز نیز استقبال خوبی صورت گرفت.

وی اعلام کرد: قیمت هر کیلوگرم گوسفند زنده ۱۸۵ هزار تومان است و عرضه بالاتر از این قیمت تخلف است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران گفت: تا دیروز نگرانی داشتیم که تعداد غرفه ها و میزان عرضه دام کافی نباشد اما در بازدیدهایی که داشتیم نگرانی‌ها برطرف شد و خوشبختانه روند خوبی را در تامین و عرضه شاهد بودیم.

محمودرضا مهرورز؛ بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌های سازمان بازرسی کل کشور نیز گفت: ما در بازدید خود از مراکز از روند عرضه بهداشتی دام بازرسی به عمل آوردیم. وی گفت: از همکاران شهرداری تقدیر می‌کنیم که شرایط مناسبی را برای عرضه بهداشتی دام فراهم کردند و مردم نیز استقبال خوبی به عمل آوردند.

وی با اشاره به رعایت قیمت مصوب در عرضه دام، تصریح کرد: علاوه بر قیمت دارا بودن استانداردهای لازم در عرضه دام نیز مدنظر بوده است.

لطف اله فروزنده؛ معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران نیز گفت: خوشبختانه عرضه دام به صورت منظم و با رعایت تمام نکات بهداشتی و استقبال بالای مردم در حال انجام است و نیروهای ما با تمام توان در خدمت شهروندان بودند.

ایوب فصاحت ؛مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار نیز در جمع خبرنگاران در خصوص قیمت دام گفت: قیمت در جایگا‌ه‌های ثابت ۱۷۹ هزار تومان‌ بود اما در جلسه‌ای که با وزارت جهاد کشاورزی داشتیم، معاونت بازرگانی این وزارت‌خانه پیشنهاد ۱۸۵ هزار تومان را دادند و گفتند تامین برای ما اهمیت بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: از ۲۴ هزار راس دام، ۹ هزار راس دام از سوی وزارت کشاورزی، سه هزار راس دام از سوی سازمان میادین و ۱۰ هزار راس دام نیز توسط امور عشایر استان تامین شده است.

فصاحت، قیمت هر کیلوگرم دام زنده در سال قبل را ۸۵ هزار تومان عنوان کرد و افزود: پیش‌بینی این بود که با توجه به کاهش قدرت خرید و افزایش دو برابری قیمت، استقبال کمتری را شاهد باشیم و ۱۲ هزار راس دام بیشتر به فروش نرسد اما استقبال خوبی صورت گرفت.

در حالی امروز قیمت هر کیلو دائم زنده ۱۸۵ هزار تومان اعلام شده است که پیشتر از سوی سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران قیمت هر کیلو دائم زنده ۱۷۹ هزار تومان در روز عید قربان اعلام شده بود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا