اخبار

لزوم توجه به تفاوت‌های مراسم اربعین در هر سال پرشین طب

لزوم توجه به تفاوت‌های مراسم اربعین در هر سال پرشین طب

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: Ø¨Ø±Ø§ÛŒ اینکه بتوان هر سال مراسم اربعین را به شکل بهتری برگزار کرد، باید مراسم هر سال را آسیب‌شناسی کرد و در جهت بهبود روند گام برداشت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، Ø­Ø¬Øªâ€ŒØ§Ù„اسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب؛ نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی که امروز در سومین نشست کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین سخن می‌گفت، با اشاره به روایتی از امیرالمومنین حضرت علی(ع) Ø§Ø¸Ù‡Ø§Ø± کرد: برای انجام هرکاری به شکل درست و خوب شناخت صحیح و درست از آن کار لازم است بنابراین Ø¨Ø±Ø§ÛŒ اینکه بتوان هر سال مراسم عظیم اربعین حسینی را به شکل بهتری برگزار کرد باید آسیب‌شناسی مراسم هر سال را انجام داد و در جهت بهبود روند گام برداشت.

در این نشست که با حضور مسئولان و نمایندگان کارگروه‌های ۱۴ گانه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری در تهران برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین نواب در ادامه به برخی مشکلات زائران در اربعین گذشته از جمله در مسیر ایلام تا مهران اشاره کرد و گفت: در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به علت شیوع ویروس کرونا تعداد زائران کاهش یافت اما امسال باتوجه به حضور گسترده زائران شاهد برخی مشکلات بودیم که از هم‌اکنون باید بررسی شود که در اربعین سال ۱۴۰۲ با چالش‌ها و مسائل چگونه روبرو شد و برای رفع آن اقدام کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برای اینکه اربعین هر سال نسبت به سال گذشته با کیفیت بالاتری برگزار شود به یک نکته مدیریتی اشاره کرد و گفت: برای تحقق این امر هم نیاز به حسن تقدیر (برنامه‌ریزی درست) و هم حسن تدبیر(خوب اجرا کردن) داریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب این موضوع را هم متذکر شد که هرگاه از عملکرد خودمان راضی باشیم دچار افت در کار می‌شویم.

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) تصریح کرد: اگر کسی خودش و عملکردش را بررسی نکند متوجه نقص در کارهایش نخواهد شد و این نقص ادامه پیدا خواهد کرد. بخش‌های مختلف ستاد اربعین باید، خود و عملکردشان را بررسی کنند و کاستی‌ها و نقاط ضعف و قوت را شناسایی و برطرف کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد: Ø¯Ø± صورت شناخت درست و خوب از کنگره عظیم اربعین حسینی، هر سال به کار و برنامه جدید نیاز خواهیم داشت.

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت در ادامه به تفاوت‌ها در پیاده‌روی‌های مختلفی که در دنیای امروز انجام می‌شود، با پیاده‌روی اربعین اشاره و خاطرنشان کرد: گزارشی از پیاده‌روی‌های بزرگی که در دنیا برگزار می‌شود، تهیه شده است. در بعضی از این راهپیمایی‌ها افراد هزار کیلومتر راه می‌روند تا Ø¨Ù‡ یک کلیسا برسند اما در راهپیمایی اربعین افراد به زیارت انسان کامل می‌روند که نمونه ندارد.

وی در انتها با تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته با همت حجت‌الاسلام والمسلمین حمید احمدی در کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، خاطرنشان کرد: درست است که کار این کمیته به یک بازه زمانی خاص مربوط است اما جنس و حجم کار به گونه‌ای است که مسئول آن همواره باید مسائل و رویدادهای مرتبط و برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، تبلیغی و فضای مجازی را پیگیری کند و این مسئولیت را در اولویت قرار دهد.

ایران و عراق بر سر صدور گذرنامه ویژه اربعین توافق کردند/ راه‌اندازی مسیر ریلی بین دو کشور

این جلسه، با سخنرانی نماینده ستاد مرکزی اربعین و چند تن از رؤسا و نمایندگان کارگروه‌های چهارده‌گانه کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و ارائه نقطه نظرات نمایندگان سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادهای فعال در این کمیته پایان یافت.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا