اخبار پزشکی

ماجرای حمله به نیروهای اورژانس و سرقت آمبولانس اخبار سلامت

ماجرای حمله به نیروهای اورژانس و سرقت آمبولانس اخبار سلامت

مشاور و مدیر حقوقی سازمان اورژانس کشور، به تشریح جزئیات تازه ای از حادثه ضرب و شتم تکنسین های اورژانس در خرم آباد پرداخت.

محمدرضا مهدی زاده، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پنج شنبه شب گذشته، یک دستگاه آمبولانس در خرم آباد به مأموریت اعزام می‌شود که در حین خدمت به راکب موتورسیکلت حادثه دیده، ۴ نفر اراذل و اوباش به نیروهای اورژانس حمله می‌کنند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: در این ماجرا، یکی از اوباش؛ آمبولانس را به سرقت می‌برد و در همین حین، یک افسر آگاهی به طور اتفاقی از آنجا عبور می کرده که به داد نیروهای اورژانس می‌رسد و آن ۳ نفر فرار می‌کنند. اما، با هماهنگی‌هایی که صورت می‌گیرد، آمبولانس در نقطه‌ای دیگر متوقف و سارق دستگیر می‌شود.

مهدی زاده با اشاره به طرح شکایت اورژانس لرستان از اراذل و اوباش که تکنسین‌های اورژانس را مورد ضرب و شتم قرار داده و آمبولانس را به سرقت برده بودند، گفت: به دستور دادستان، سارق آمبولانس با قرار سنگین؛ بازداشت است و یکی از ۳ نفر اراذل و اوباش هم دستگیر شده است.

مشاور و مدیر حقوقی سازمان اورژانس کشور افزود: طبق ماده ۶۱۴ قانون مجازات اسلامی، ضرب و شتم افراد جامعه که منجر به نقصان یا از کارافتادگی و…، شود؛ مستوجب قصاص است و موجب اخلال در نظم و امنیت شود، به ۲ تا ۵ سال حبس محکوم می‌شود.

مهدی زاده گفت: حمله به مأمورین دولتی در حین انجام وظیفه، اخلال در نظم و امنیت جامعه تلقی می‌شود و مشمول مجازات از جنبه حقوقی جرم است.

مشاور و مدیر حقوقی سازمان اورژانس کشور، همچنین به پیگیری قضائی برخورد با کسانی اشاره کرد که نیروهای اورژانس را مورد ضرب و شتم قرار داده اند و افزود: در نامه‌ای به دادستان کل کشور، پیگیر این موضوع هستیم.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا