اخبار

مجموعه ورزشی جماران به شهرداری تهران واگذار شد پرشین طب

مجموعه ورزشی جماران به شهرداری تهران واگذار شد پرشین طب

شهردار منطقه یک از واگذاری مجموعه و سایت ورزشی جماران در این منطقه از سوی بنیاد مستضعفان خبر داد و گفت: منطقه یک به لحاظ سرانه ورزشی یکی از مناطق ضعیف در سطح شهر تهران محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیین افتتاح مجموعه ورزشی شهدای شهرک نفت عصر امروز با حضور امین توکلی‌زاده معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، محمد آخوندی و حجت‌الاسلام آقامیری از اعضای شورای شهر تهران، مهدی صباغ شهردار منطقه یک و حسین اوجاقی مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران در محله شهرک نفت برگزار شد.

مهدی صباغ شهردار منطقه یک در ابتدای این مراسم، اظهار کرد: این پروژه پس از ۱۰ سال به همت مدیریت شهری در این دوره در منطقه یک (محله شهرک نفت) به بهره‌برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه ۱۰ سال بود که این پروژه در مقابل دیدگان شهروندان منطقه یک رها شده بود اما در نهایت در یک بازه زمانی ۴ ماهه به صورت جهادی تکمیل و امروز در اختیار شهروندان این منطقه قرار گرفته است.

شهردار منطقه یک با اشاره به نصب تجهیزات و امکانات از جمله هواساز و سایر تجهیزات مورد نیاز در مجموعه ورزشی شهدای شهرک نفت گفت: این پروژه در ۱۵۰۰ متر مربع  زیربنا احداث شده است و این مجموعه دارای سالن‌های بدنسازی، ایروبیک، زمین‌های بسکتبال، والیبال و فوتسال است.

وی با بیان اینکه برخی‌ها تصور می‌کنند منطقه یک، یک منطقه برخورداری است، گفت: این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد که منطقه یک به لحاظ سرانه ورزشی آمار ضعیفی را دارد به طوریکه میانگین سرانه ورزشی در شهر تهران  ۳۵ تا ۴۰ سانتیمتر مربع است که این میزان در منطقه ۱۶ سانتیمتر مربع است.

وی با اشاره به تلاش مدیریت شهری جهت افزایش سرانه ورزشی در منطقه یک گفت: علاوه بر افتتاج مجموعه ورزشی شهدای شهرک نفت در یک ماه آینده مجموعه ورزشی ریحانه در زعفرانیه با همکاری سازمان ورزش به بهره‌برداری خواهد رسید ضمن اینکه سه مجموعه ورزشی نیز در دستور کار منطقه یک قرار دارد که از آن جمله می‌توان به مجموعه قائم اشاره کرد که این مجموعه در محله ظفر قرار دارد و بیش از ۱۰ سال است که از زمان احداث آن می‌گذرد اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده است که انشاءالله تا زمستان امسال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. علاوه بر اینکه دو مجموعه دیگر نیز در منطقه و دو محله قیطریه و ازگل طراحی شده است که انشاءالله با اعتبارات تخصیص داده شده احداث خواهند شد.

شهردار منطقه یک گفت: انشاءالله با افتتاح مجموعه اشاره شده میانگین سرانه ورزشی در منطقه یک از ۱۶ سانتیمتر مربع به ۲۲ سانتیمتر مربع خواهد رسید. ضمن اینکه توافق خوبی نیز با بنیاد مستضعفان در ارتباط با واگذاری مجموعه سایت جماران به شهرداری منطقه یک شده است که مساحت این مجموعه ۶ هزار متر مربع است و با احتساب این مجموعه نیز انشاءالله در آینده نزدیک میانگین سرانه ورزشی در منطقه یک از ۱۶ سانتیمتر مربع به ۲۸ سانتیمتر مربع خواهد رسید.

وی افزود: مجموعه ورزشی شهدای شهرک نفت با ۴۰ درصد پیشرفت در این دوره در دستور کار قرار گرفت که همانطور که اعلام شد طی یک بازه زمانی ۴ ماهه تکمیل و به بهره‌برداری رسید که ارزش ریالی این پروژه در حال حاضر ۶۰ میلیارد تومان محاسبه شده است.

به گزارش تسنیم، حسین اوجاقی مدیر عامل ورزش شهرداری تهران نیز از عزم و رویکرد این دوره از مدیریت شهری به ورزش اشاره کرد و گفت: با تاکید شهردار تهران و معاون فرهنگی و اجتماعی، رویکرد ما در حوزه ورزش، خانواده‌محور خواهد بود و همین امر می‌تواند اثرات خوبی را در سطح شهر تهران داشته باشد.

وی با بیان اینکه در مدیریت شهری گذشته ۶۰ مجموعه ورزشی در سطح شهر تهران تعطیل شده بودند گفت: با تلاش صورت گرفته این تعداد به کمتر از ۱۰ مجموعه ورزشی رسیده است. علاوه بر اینکه در کنار احیاء مجموعه ورزشی تعطیل شده؛ رویدادهای خوبی نیز برای شهروندان تهرانی طراحی و اجرا شده است که از آن جمله می‌توان به مسابقات قهرمان شهر اشاره کرد که انشاءالله سال دوم آن امسال از تیر ماه اجرا خواهد شد و ثبت‌نام از تیرماه سال جاری کلید می‌خورد.

اوجاقی با اشاره به اینکه ۱۰ رشته ورزشی در قالب مسابقات قهرمان شهر طراحی شده است گفت: در کنار این رویدادها برگزاری همایش‌ها، جشنواره‌ها و مسابقات با رویکرد خانواده‌محوری در دستورکار قرار گرفته که قطعا این اتفاقات می‌تواند در  افزایش سرانه ورزشی در شهر موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه از ۵۷ سانتیمتر مربع سرانه ورزشی، ۳۷ سانتیمتر مربع سطح شهرداری تهران در سطح شهر است تصریح کرد: چنانچه سرانه‌های ورزشی روباز در شهر را هم محاسبه کنیم این رقم به ۱۲۰ سانتیمتر مربع خواهد رسید و این در حالیست که سرانه ورزشی به صورت استاندارد جهانی، ۲ متر مربع است  انشاءالله بتوانیم سرانه ورزشی در سطح شهر تهران را بهبود ببخشیم.

مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به برگزاری جشنواره آرمان گفت: این جشنواره از سال گذشته کلید خورد که زیرمجموعه آن رویدادهای ورزشی جذاب برای شهروندان طراحی شده است و اقشار مختلف جامعه را در بر می‌گیرد بویژه بانوان که در برنامه‌های ورزشی شهرداری تهران به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا