دانستنی های پزشکی

محدودیت‌های جدید آمریکا برای صادرات تراشه‌ به چین پزشکی علم وپیشرفت

محدودیت‌های جدید آمریکا برای صادرات تراشه‌ به چین پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ایالات متحده در حال بررسی محدودیت‌های جدیدی برای صادرات تراشه‌های هوش مصنوعی به چین است.

در این گزارش آمده است که وزارت بازرگانی ارسال تراشه‌های ساخته شده توسط انویدیا، ای‌ام‌دی و سایر شرکت های تولید تراشه به مشتریان چینی را در اوایل ماه جولای(تیرماه) متوقف خواهد کرد.

با انتشار این اخبار سهام انویدیا بیش از ۲درصد و ای‌ام‌دی حدود ۱٫۵درصد سقوط کرد. انویدیا، میکرون و ای‌ام‌دی از جمله تراشه‌سازان آمریکایی هستند که در آتش متقابل چین و آمریکا گرفتار شده‌اند.

انویدیا در ماه سپتامبر(شهریور-مهر) گفته بود که مقامات آمریکایی از این شرکت خواسته اند تا صادرات دو تراشه محاسباتی برتر برای کارهای هوش مصنوعی به چین را متوقف کند.

ماه‌ها بعد، انویدیا گفت که یک تراشه پیشرفته جدید به نام A800 را در چین ارائه خواهد کرد تا قوانین کنترل صادرات را رعایت کرده باشد.

این گزارش افزود، محدودیت‌های جدیدی که توسط این وزارتخانه بررسی می‌شود، حتی فروش تراشه‌های A800 را بدون مجوز صادرات ویژه ایالات متحده ممنوع می‌کند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا