اخبار

مراجعه بیش از ۱۱۰۰۰ زائر به درمانگاه‌های ایرانی در مدینه/ دیالیز ۷۹ زائر در بیمارستان‌های عربستان پرشین طب

مراجعه بیش از ۱۱۰۰۰ زائر به درمانگاه‌های ایرانی در مدینه/ دیالیز ۷۹ زائر در بیمارستان‌های عربستان پرشین طب

از شروع عملیات حج تا شب گذشته ۱۱ هزار و ۷۱۴ مراجعه به درمانگاه‌های ستاد مرکز پزشکی در مدینه ثبت شده و مشکل و بیماری خاصی گزارش نشده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در بیانیه ستاد مرکز پزشکی مدینه که امروز چهارشنبه (۳۱ خرداد) منتشر شد، آمده است: تعداد مراجعات به درمانگاه‌های تخصصی و عمومی در مدینه منوره به ترتیب ۱۵۶۸ و ۱۰۱۴۶ مورد بوده است.

برپایه این گزارش، تاکنون ۱۳ زائر برای مداوا در مراکز درمانی سعودی بستری شدند که به جز دو زائر بقیه پس از دریافت خدمات درمانی به کاروان‌های خود بازگشتند. یک زائر نیز در مرکز پزشکی در مدینه بستری است. همچنین ۷۹ مورد نیز انتقال بیمار به بیمارستان‌های سعودی برای انجام دیالیز ثبت شده است.

خدمات پرستاری شامل تزریقات، پانسمان، سرم تراپی، نوار قلب، گچ‌گیری و آزمایش قند خون نیز ۹۵۵۴ مورد در درمانگاه‌های مدینه به زائران ایرانی ارائه شده است. کادر پزشکی مدینه منوره شامل پزشکان عمومی و متخصص، طب اورژانس، تکنسین دارویی و پزشک اعزام، جهت هماهنگی اعزام بیماران به بیمارستان‌های سعودی و پرستار است.

در این اطلاعیه مجموع خدمات ارائه شده به زائران مدینه قبل تا بامداد امروز ۳۳۲۹۲ مورد ذکر و تصریح شده است که ارائه خدمات تا حضور آخرین کاروان زائران ایرانی در مدینه ادامه خواهد یافت.

گفتنی است در حج ۱۴۰۲ تاکنون دو مورد فوتی در مدینه منوره ثبت شده و دردهای عضلانی، فشار خون، سرماخوردگی و … از دلایل عمده مراجعه بیماران ذکر شده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا