اخبار

مستمری جدید مددجویان کمیته امداد اعلام شد پرشین طب

مستمری جدید مددجویان کمیته امداد اعلام شد پرشین طب

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در خصوص مستمری جدید مددجویان تحت پوشش این نهاد توضیح داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین خدرویسی با تشریح آخرین وضعیت آماری مددجویان کمیته امداد اظهار کرد: براساس آخرین آمار، ۲ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۲۸ خانوار در سطح کشور تحت حمایت هستند که ۵۳ درصد از این میزان در روستاها و ۴۷ درصد در شهرها ساکن هستند.

وی با بیان اینکه ۵۲ درصد مددجویان کمیته امداد از بانوان سرپرست خانوار هستند، ادامه داد: حدود ۹۰ درصد خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در دهک‌های یک تا سه درآمدی قرار دارند که با پرداخت مستمری حمایت می‌شوند. سایر اقشار نیازمند نیز با توجه به نوع احتیاجات خود، از خدمات موردی کمیته امداد بهر‌ه‌مند می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به تصویب افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان برای سال جاری گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ مستمری مددجویان ۲۰ درصد افزایش یافته است و تلاشیم افزایش ۲۰ درصدی باقی‌مانده را به‌زودی همراه با مابه‌التفاوت آن به مددجویان پرداخت کنیم.

خدرویسی تاکید کرد: در حال حاضر خانوار تک نفره ۶۶۰ هزار تومان، خانواده دو نفره ۹۳۶ هزار تومان، خانواده سه نفره یک میلیون و ۳۰۸ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و خانواده پنج نفر و بیشتر، ۲ میلیون و ۶۵ هزار تومان مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اظهار کرد: کمیته امداد برای بیش از ۵ میلیون نفر خدمات متنوعی در قالب ۱۲۰ خدمت ارائه می‌کند؛ البته مددجویانی که شرایط توانمند شدن را دارند، از خدمات اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استفاده می‌کنند.

خدرویسی خاطرنشان کرد: سال گذشته علاوه بر فعالیت‌های جاری برای مددجویان، موضوع مردمی‌سازی امدادرسانی و استفاده از ظرفیت مراکز خیریه و نیکوکاری، عملیاتی شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه هوشمند امداد (سها) تصریح کرد: این سامانه سبب سرعت، دقت و حفظ کرامت و شأن مددجویان شده است و شناسایی نیازمندان به سرعت از این طریق درحال انجام است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد ادامه داد: در حوزه شناسایی نیازمندان چون به درگاه‌های الکترونیک کشور متصل هستیم، خانوارهای دهک یک تا سه شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند.

خدرویسی با اشاره به معافیت‌های مددجویان از پرداخت برخی هزینه‌های عمومی افزود: هزینه درمان مددجویان در مراکز دولتی رایگان است‌. مددجویان در انجام خدمات سرپایی هم معافیت دارند و فقط ۱۵ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. همچنین کمیته امداد با ارائه بیمه تکمیلی به بیماران صعب‌العلاج، هزینه‌های درمان این افراد را پرداخت می‌کند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اضافه کرد: در حوزه ازدواج پیشرو هستیم و سال گذشته ۸۲ هزار سری جهیزیه به نوعروسان اهدا شد. امسال نیز برنامه داریم ۱۰۰ هزار سری جهیزیه به جامعه هدف ارائه کنیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا