اخبار

مسدود شدن ۳۰۰ سرشماره بدافزارهای جاسوسی و کلاهبرداری پرشین طب

مسدود شدن ۳۰۰ سرشماره بدافزارهای جاسوسی و کلاهبرداری پرشین طب

مسدود شدن 300 سرشماره بدافزارهای جاسوسی و کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا فراجا گفت: طی سه‌ماهه نخست سال ۱۴۰۲ بیش از ۳۰۰ سرشماره ارسال‌کننده لینک‌های آلوده حاوی فیشینگ با همکاری پلیس فتا، دادستانی کل کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسدود شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا اظهار کرد: در راستای اجرای طرح عملیاتی پلیس فتا در خصوص ایمن‌سازی فضای مجازی و با انجام رصدهای پیش‌دستانه در سایه تعامل و همکاری سازمانی با دادستانی کل کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خوشبختانه از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۳۰۰ سر شماره ارسال لینک‌های آلوده حاوی فیشینگ و بدافزارهای جاسوسی شناسایی و مسدود شد.

وی افزود: در این راستا اقدام انتظامی و قضائی علیه مرتکبان در حال اجراست و تعدادی از این متهمان دستگیر و به جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

مجید ادامه داد: ارسال پیامک حاوی لینک‌های آلوده و مخرب یکی از ترفندهای مجرمان سایبری بوده و بیش از ۹۰ درصد پیامک‌های کلاهبرداری مربوط به سوء استفاده از نام و اعتبار ابلاغ الکترونیک قضائی سامانه ثنا است.

رئیس پلیس سایبری کشور توصیه کرد: از باز کردن پیامک‌های حاوی لینک‌های آلوده که از طریق سر شماره تلفن‌های شخصی، پیام‌رسان‌های بومی و غیربومی برای آنها ارسال می‌شود، اکیدا خودداری کنید.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا